27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

BU NEYİN ÖDÜLÜ?

Geçen hafta ilimizde komik bir tiyatro sahnelendi. Yapımcılığını Isparta Girişimci ve Sanayi İşadamları Derneği (IGSİAD)'ın yaptığı, konuk oyuncu olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın yer aldığı tiyatro sahnesinde sergilenenlere ağlayacağımız yerde güldük, sevindik.

Isparta

 

 

     

 

         Isparta Girişimci Sanayi İşadamları Derneği “Yılın işadamları” diye bir program düzenledi. Bu programda; Yılın Girişimcisi, Yılın Ekonomiye Değer Katan Şirketi ve Yılın Sanayici Kuruluşu başlıkları altında ödüller dağıtıldı. Bu ödüllerde kriterler neydi, ödülün kime verileceğine kim, nasıl karar verdi bilmiyorum ama ödül alanlara bakınca, kararın tamamen ‘siyasi’ olduğunu düşünmemek elde değil.

 

         IGSİAD’ın ödül töreninde, aldığı ödülü gerçekten hak ederek alan tek kişi Barida Otel sahibi Sayın Sami Öngör idi. “Yılın girişimcisi” ödülü verilen Sayın Öngör, gerçekten yaptığı yatırımla bu ödüle layık idi.

 

** ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLENLER!

 

         Ancak, fakat, lakin…

 

         Yılın Ekonomiye Değer Katan Şirketi” ve “Yılın Sanayici Kuruluşu” başlıkları altında ödüle layık görülenler ise evlere şenlik.

 

Çünkü;

 

BİR:Yılın Ekonomiye Değer Katan Şirketi” diye ödül verilen, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan şahsın isminin AKP’den Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen şirketin, o ödüle layık görülen yatırımında kaçak yapılar olduğu için Isparta Belediyesi’nden 200 bin TL’nin üzerinde ceza kesildiğini biliyor muydunuz?

        

Siz bir yatırım yapacaksınız, o yaptığınız yatırımda kaçak yapılar olduğu için 200 bin TL’nin üzerinde ceza yiyeceksiniz sonra da o ildeki bir ‘dernek’, o kaçak yapılarla oluşturduğunuz yatırım için “Yılın Ekonomiye Değer Katan Şirketi” diye size unvan verecek.

        

Peki neden?

 

Sizce sebep; ödülü veren Bakanın AKP’li, o şirketin Yönetim Kurulu Başkanı’nın da AKP’den Belediye Başkanı aday adayı olması olmasın?

 

 

         Ödül alan kişi ve şirketlere diyecek hiçbir lafım yok. Çünkü, bir dernek onları ödüle layık görmüş ve onlar da gidip ödüllerini almışlar. Benim merak ettiğim dernek yönetiminin buna nasıl karar verdiği.

 

** ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMEYEN!

 

            Isparta Girişimci ve Sanayi İşadamları Derneği (IGSİAD)’ın ödüle layık gördüğü kişi ve şirketlerin seceresi bu.

 

Peki; ya ödüle layık görmedikleri, bir konuşmayı bile çok gördükleri kişi kim biliyor musunuz?

        

O kişinin adını vermeden önce ne iş yaptığına bir bakalım;

 

         BİR: Kasasında nakit 1 milyon TL para bıraktığı bir fabrikayı –tekrar göreve başladığında- sadece 1 milyon TL’ye satıldığını öğrenip geri alan ve o fabrikayı küllerinden yeniden ayağa kaldırarak bugün günlük 27 bin adet üretim yapar hale getiren bir isim.

 

         İKİ: Göreve geldiği gün masa ve sandalyeleri bile haczedilir hale gelmiş bir şirketi yeniden ayağa kaldıran ve pazara hakim kılan, yurt içi ve yurt dışından gelen siparişlere yetişebilmek için şirkete ek tesisler ilave eden bir isim.

 

         ÜÇ: Ortadoğu’nun en büyük bimsblok fabrikasını ilimize kazandıran bir isim.

 

         DÖRT: Bugün 2 fabrikanın daha temellerini atıp, ilimize kazandırmaya çalışan bir isim.

 

         Evet, sizin de tahmin ettiğiniz gibi o kişi; Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ödüllendirilen, en fazla vergiyi ödediği için plaketle onurlandırılan Isparta Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın.

 

** KARAR OKUYUCULARIN

 

            Isparta Girişimci ve Sanayi İşadamları Derneği (IGSİAD)’ın düzenlediği ödül töreninde “ödüle layık görülenler” ile “ödüle layık görülmeyen”leri anlattım. Hiçbir yoruma gerek yok. Ödül alanlar ile al(a)mayanları karşılaştırın kararı siz verin.

 

         Ancak şunu söylemeden de geçemeyeceğim;

 

         Buradan Isparta Girişimci ve Sanayi İşadamları Derneği (IGSİAD) yönetimine sesleniyorum; bu kadar siyasi davranmak size zarar verir.

ENVER TAHA AYDIN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR