20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BU KÖYDE 3 GÜN YAS !

ISPARTA'ya bağlı Deregümü Köyü'nde, Soma'da yaşanan maden ocağı faciasında hayatlarını kaybeden işçiler için gıyabi cenaze namazı ile birlikte mevlid-i şerif okutuldu. Köy Muhtarı Osman Katırcı, kalbimiz Soma'da ve bu köyde yas var. Kahvehanelerde 3 günlüğüne tavla, okey ve iskambil oyunları oynanmayacak dedi.

Isparta

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen  maden ocağı faciasının ardından Deregümü Köyü 3 günlüğünü köyde yas ilan etti. Muhtarlığın aldığı ortak karar ile 3 gün boyunca kahvehanelerde oyun oynanmayacak dedi.  

Kazada ölen işçiler için ilk olarak Cuma namazına müteakip Deregümü Köyü camiinde Mevlid-i Şerif okutularak  gıyabi cenaze namazı kılındı. Deregümü Köyü Muhtarı Osman Katırcı, Soma'da yaşanan facia bizleri derinden yaraladı. Soma'nın acısını paylaşıyoruz. 3 gün boyunca köyümüzde yas var. Kahvehanelerimizde okey ve kağıt oyunları oynanmayacak. Orada yaralanan ve yakınlarını kaybeden insanların acısını paylaşacağız’ dedi.

Muhtar Katırcı; "Milletçe hepimizin yüreğini kanatan ve acıya boğan elim kaza sonucunda, milletimizi derinden üzen birçok aileyi kedere boğan asla unutulmayacak büyük bir acıyla yüzleştik. Her vatandaşımızın  yüreğini yakan bu elim olayda, çok sayıda madencimizin yaşamını yitirmiş olması acımızı katlamıştır. Yaşamını yitiren bütün  madencilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır dilerim" diye konuştu.

 

Deregümü Köyü'nde bulunan 4 kahvede oyunlar iptal edilerek kahvehaneye gelenler sadece sohbet ediyor. Kahve işletmecisi Enver Çini ise, "Muhtarımız bize böyle bir karar ile geldiğinde bir an olsun bile tereddüt etmeden kabul ettik. Kahvemizde bulunan iskambil kağıtlarını ve okey takımlarını kaldırdık. 3 gün boyunca indirmeyeceğiz. Kahvemizde yas ortamı tam anlamı  ile yaşanacaktır’ dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

deregümülü ......halkı

17 Mayıs 2014 Cumartesi 10:08

yas var anladıkda cuma günüde mevlidi şerif okumuşunuz kahvede oyun oynamak yasak neyin nesi osman katırçı bu kahvelerinde oyundan para kazanıyor kahveciler ekmeğine oynuyor türkiyenin her yerindeki kahveler oyun yasakmıda sen yasaklıyon köye büyük yatırımlar yaparak gündeme gelecene abidik gubidik işlerle meşkulsunaynı neye benzede biliyonmu git filan yerdeki tuvaleti temizle muhtar efendi

deregümülü

16 Mayıs 2014 Cuma 21:05

zaten deregümülü muhtarı muhtar seçilinçe kendini bilmez adam oldu eski muhtar hiç gündeme gelecek hareketler yapmadı bu muhtar sanki tezi gelin gibi kararlar çıkarıyor şu çiçim aylarında havasını forsuna atsın bir gün bu forsu söner hele cuma günü kurulan pazarların yerlerine değiştirdi bir çoğun esnafın kazançına mani oldu esnafların coğu beddua ediyor yeni muhtarı bir kaç esnaf hatta inşallah ekmeğimizi oynadı allahda onuda oynasın diyorlar bende deregümülü olarak ben esnafı hak buluyorum şimdiye kadar böğleydi neden değiştiriyor yol darsa sağ taraf esnaflar birer metre geri çekildimi al sana 5 metre yol burada kimsenin ekmeğine oynamaya hakkı yok muhtar efendi

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR