22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,574 TL
  • 5,396 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Bu iş, şehir içinde 100 km asfalt dökmeye benzemez

Bu iş, şehir içinde 100 km asfalt dökmeye benzemez

Isparta

AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Dereboğazı Duble Yol Projesi'yle ilgili netleşen bilgileri kamuoyu ile paylaştı.  AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç,seçim sonrası teşekkür ziyaretlerine devam ediyor. Hafta sonunda Isparta merkez ve ilçelerde çeşitli ziyaretlerde bulunan Milletvekili Bilgiç, devam eden ve projelendirme aşamasında olan yatırılarla da yakından ilgileniyor. AK Parti Milletvekili SüreyyaSadi Bilgiç, cuma akşamı Yalvaç­ Şarkikaraağaç ziyaretlerinden döner dönmez Dereboğazı Yolu mesaisine başladı. Saat 22.00 sıralarında Dereboğazı Yolu'nda incelemelerde bulunan Milletvekili Bilgiç, Sav­ Ağlasun Kavşağı arasındaki duble yol çalışmaları hakkında da bilgi aldı. Proje müteahhidi Fatih Erk'ten çalışmalar ve süreçle ilgili bilgi alan Milletvekili Bilgiç, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen süreçle ilgili Akdeniz'e açıklamalarda bulundu. Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde geçtiğimiz hafta içerisinde görüşmeler yapıp,Dereboğazı Yolu hakkında toplantı gerçekleştirdiklerini anlatan Milletvekili Bilgiç, yolun tamamının Haziran­ 2019'da tamamlanacagını müjdeledi. Karayolları'nın şu anda etüt­ proje çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Bilgiç, şu açıklamayı yaptı:

İŞTE O AÇIKLAMASI

"Genel müdürlüğü yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda aldığımız bazı somut bilgileri sizinle paylaşabiliriz. Genel Müdürlüğümüz Antalya tarafından duble yol yapımı tamamlanan 10 kilemotrelik bölümden sonrabir 10 kilometre için de hemen ihaleye çıkıyor. Yine bu ihaleyle birlikte Ağlasun Kavşağı'ndan proje kapsamında yeni tünel bölgesi olarak düşünülen yere kadar için de bir ihale yapılacak. Buproje 5 kilometreyi kapsıyor. Bu ihalenin hemen yapılması planlanıyor. Böylece 'duble yol Ağlasun kavşağından sapacak'düşünce ve spekülasyonlarını da gidermiş olacağız. Duble yol Ağlasun kaşağından itibaren5 kilemetre daha Antaya'ya doğru uzayacak. Asıl üzerinde ısrarla durduğumuz ve baskı kurduğumuz konu 80 kilometrelik zor coğrafya. Buranın ihalesinin ekim ayında yapılmasını bekliyorduk ama öyle zannediyorum ki ihale en erken aralık ayında gerçekleştirilecek. Genel müdürlük bu ihaleyi 10­10 yapmak yerine 40+40 şeklinde yaparak güçlü firmaları bu bölgeye çekmek istiyor. Hızlı bir şekilde yapılması için bastırıyoruz. Proje kapsamında 3 yeni tünel var. En büyüğü 4200 metre uzunluğunda. Karacaören Barajı'nın viyadük ile geçilmesi planlanıyor.Yolun heyelana karşı korunması için sanat yapıları gibi el işçiliği büyük unsurlar var. Öyle şehir merkezinde 100 km. asfalt dökmeye benzemiyor. Toplam proje maliyetinin 1.5 milyar TL olduğu belirtiliyor. İnşallah Haziran­ 2019'akadar Dereboğazı'nın tamamı duble yol haline gelecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

imkan imkan imkan

02 Ağustos 2015 Pazar 13:40

Sayin vekil belediye baskaninin siniri belli millet vekilinin sinri belli insaf baskan imkanlar olcusunde sorumlulugunu yerine getiriyo ya siz lafa degil vadandas icrat istiyo bide kendinizi uzmeyin baskanin sorumlulu vekilin sorumlulu ayri rakibiniz icratiniz olsun konusmakla satasmakla icrat ilerlemez menderes turel ornek alinmali zaten gelir icin gider yapilmali

kanlı nigar

02 Ağustos 2015 Pazar 11:40

iyiki bi iş yaptınız :) o şehir içindeki 100 km asfalt dökmeye benzemiyor heralde doğru demiş baksanıza ta ne zamandır dökemediler :D arkdandayız sayın belediye başkanım hizmete devam

ISPARTALI

01 Ağustos 2015 Cumartesi 16:37

Seçim yakınya vekil ıspartayı terk etmiyor kac senedir yuzunu görmemiştik secim yaklaştı ıspartda ve şimdi yine secim olursa diye ıspartdan cıkmıyor . ha tabi biliyoruz bir daha secime giremeyecem ama yüksek makamlarıda isteyeceği için bırakmıyor gönül vermek ****..

vatandaş

02 Ağustos 2015 Pazar 01:02

Acaba CHP ve MHP milletvekillerini hayatında kaç defa gördün? Yada isimlerini bilir misin?

durmak yok yola devam

01 Ağustos 2015 Cumartesi 16:23

2019 yılında inşallah herkes görecek yolun nasıl bittiğini. Ayrıca Ovit tünelindeki çalışmalardan dolayı da çok sevinçliyiz. Orasıda yaklaşık 3 yıl gibi kısa sürede tamamlanacakmış. Dünyanın 2. uzun tüneli olacak. Dereboğazınada tüneller yapılırsa çok güzel olabilir. rampaları görmeden Antalyaya ulaşılır.

NURİ

01 Ağustos 2015 Cumartesi 15:23

SİZDEN BİŞEY OLMAZ.DAHA SAVI ORASI BİLE REZALET AYLARDIR.SİZ KİM DUBLESİ KİM BOŞ ATIYON

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR