22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,564 TL
  • 5,392 TL
  • 189,90 TL
  • 103.020
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BU İDDİALAR GÜNDEM YARATIR

ISPARTA Belediyesi'nde dönemin Genel Koordinatörü Mehmet Ateşgül tarafından taşımacılık kooperatifine habersizce üye yapıldığını iddia eden Tarhan S.''nin yıllardır üye aidatını yatırmadığı gerekçesi ile özel aracına haciz geldi.

Isparta
İddiaya göre; ISPARTA’DA 2005 yılında Ş. E. Başkanlığında Sınırlı Sorunlu 19 Nolu Öz Havaalanı Taşıyıcılar Kooperatifi kurulacaktı.  MHP’li Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın kayınbiraderi olan dönemin Genel Koordinatörü Mehmet Ateşgül ve sekteri ise Tarhan S.'i habersizce kooperatife  üye yaptı. Kooperatife üye olduğundan haberi olmadığını belirten Tarhan S.’nin yaklaşık 10 Bin TL’lik üye aidatını yatırmadığı gerekçesiyle özel aracına haciz geldi.  

HACİZ SIRASINDA GERGİNLİK YAŞANDI

Geçtiğimiz gün merkezde bulunan işyerine polis eşliğinde gelen memurlar ile tartışan Tarhan S. olayı şöyle anlattı: Isparta’da minibüs hattı kurulacakmış. Belediye otobüsleri gibi minibüsler çalışacakmış. Bunlar için bizleri yaktılar. Araştırmalarıma göre benim üzerime hat alan o dönemde Genel Koordinatörlük yapan Mehmet Ateşgül ve sekreteri çıktı. O kişiler kendi üzerine alacakmış. Kendilerine yansımasın diye bizim üzerimize yapmışlar. Yıllar sonra kooperatife olan üye aidatından dolayı borç çıktı. Benim hiçbirşeyden haberim yok. Yaklaşık 10 Bin TL’ye yakın borç çıktı. Ortada zaten dolmuş hattı da yok. Hattı üzerimize yapan Mehmet Ateşgül’dür  dedi.  

EŞİ CEZAEVİNDEN GERİYE DÖNMEDİ

Kendisine bir yıl önce icra kağıdı geldiğini kaydeden Tarhan S., o zaman haberim oldu. Benim eşim cezaevindeyken izine çıkmıştı. Bu icra meselesi ile araştıracağız diye izinden geriye dönmedi. İzin ihlali yaptı. Bundan dolayı 1,5 sene ceza aldı. Zaten böyle birşey olmamış olsaydı şuan dışarıda olacaktı” ifadesini kullandı.  

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Dönemin Isparta Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Ateşgül  ve sekreteri hakkında suç duyurusunda bulunduğu söyleyen Tarhan S., dün şikayette bulundum bugün haciz geldi diye konuştu. Tarhan S.;  “Mehmet Ateşgül’ü arıyorum telefonlarıma cevap vermiyor. Bir hiç uğruna mağdur olduk. Daha bir çok kişi üye olupta söyleyemeyen var. Bu işin içinde kim varsa hepsinden şikayetçiyim. Beledie Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın eşine gittim. Beni kovmaktan beter etti. Belediyeye gittim Belediye Başkanı ile görüşemedim. Ve benim gibi kaç kişi var” diye konuştu. 

Kooperatife olan üye aidatı borcu nedeniyle Tarhan S.’nin özel aracı polis eşliğinde haciz edildi.

Öte yandan dönemin Isparta Beleyesi Genel Koordinatörlüğü görevinde bulunan Mehmet Ateşgül ise, Isparta Belediyesi’ne yöneli yapılan operasyonda "Çete kurma ve yönetme, resmi evrakta sahtecilik ve ihaleye fesat karıştırma" suçlamalarıyla tutuklanmış ve daha sonra kefaletle serbest bırakılmıştı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR