26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

BU HABERE DİKKAT !

BU HABERE DİKKAT !

Isparta

Emniyet Genel Müdürlüğünce bini emniyet mensubu, 2 bini emniyet mensubu olmayan lisans mezunu adaylar arasından olmak üzere 3 bin komiser yardımcısı adayı alınacak.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığından yapılan duyuruda, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi'ne 2016-2017 eğitim-öğretim yılında bini emniyet mensubu ve ikibini emniyet mensubu olmayan adaylar arasından ilk derece amirlik eğitimi(komiser yardımcısı adayı) için 3 bin öğrenci alımı yapılacağı belirtildi.

 

Açıklamaya göre, alımlar, emniyet mensubu adaylardan 100'ü kadın, 900'ü erkek, emniyet mensubu olmayan adaylardan 200'ü kadın, bin 800'ü erkek olacak şekilde planlandı. Emniyet mensubu adaylar için ön başvurular 8-19 Ağustos, emniyet mensubu olmayan adaylar için 27 Temmuz-5 Ağustos'ta alınacak.Açıklamada ön başvuruların Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacağı,sınav tarihi ve yerlerine ilişkin duyuruların daha sonra paylaşılacağı kaydedildi. Emniyet mensubu komiser yardımcılığı adaylarında aranan şartlar şu şekilde sıralandı:

 

45 YAŞINA KADAR BAŞVURU İMKANI

 

"En az dört yıllık lisans seviyesindeki biryükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulutarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,başvuru tarihi itibariyle meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak, sınavınyapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 45 yaşından gün almamış olmak, soniki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak, son iki yıl içindekısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurmacezası almamış olmak, haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasınıgerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyorolmamak."

 

Emniyet mensubu olmayan adaylarda aranan şartlar ise şöyle:

 

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, lisans mezunuolmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındakiyükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 2015 ve 2016 yılı KPSS lisans P3 puantüründen (70,000) taban puan veya üzerinde puan almış olmak, Emniyet Teşkilatıpersoneli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için en az (63,000) tabanpuanı almış olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaşdüzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavınyapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuzyaşından gün almamış olmak."

 

Başvuruya ilişkin diğer hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı'nın "www.pa.edu.tr" resmi internet sitesinden ilanedilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandas

27 Temmuz 2016 Çarşamba 10:56

COK DIKKATLI OLMAK GEREK! FETÖ ZIRA YURT DISINDA ÖZELLIKLE ÜNÜVERSITELILER ÜZERINDE CALISTIKLARI ICIN! HATTA 2016 YILINDA AVRUPA ÜLKELERINDE GYNASIUM ( SÜPER DIL LISELERI) OKULLARI ACMAYA DEVAM ETTILER! CÜNKÜ NOTLARI EN YÜKSEK OLAN COCUKLARI ELE GECIRMEK HEDEFLERI OLDUGU ICIN! AYRICA ALMANYA POLIS OKULUNA REALSCHULE ( DÜZ LISE) MEZUNLARINI ALIYOR!!!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR