visitor analyticsvisitor analytics

BU DRAM YÜREKLERİ PARÇALAR

BU DRAM YÜREKLERİ PARÇALAR
12 Mayıs 2013 Pazar 12:07

'Avrupa'da Yılın Annesi' Seçilen, Dilara Gürsoy ve Ailesinin İbretlik Hikayesi

 

31 yaşında tüm güçlükleri yenen ve hayata meydan okuyan Dilara Gürsoy, Avrupa'da yılın annesi seçildi. Hem ustalık hem eşine hasta bakıcılık hem de çocuklarının öğretmeni olan Dilara Gürsoy Avrupa'daki Türk kadınları için model anne oldu. ...

           

31 yaşında tüm güçlükleri yenen ve hayata meydan okuyan Dilara Gürsoy, Avrupa'da yılın annesi seçildi. Hem ustalık hem eşine hasta bakıcılık hem de çocuklarının öğretmeni olan Dilara Gürsoy Avrupa'daki Türk kadınları için model anne oldu.

 

ALMANYA'nın Kierspe kentinde yaşayan Ispartalı Gürsoy ailesinin annesi, Dilara Gürsoy (40) Avrupa'da yılın annesi seçildi. Yerel bir gazete tarafından yılın annesi seçilen Dilara Gürsoy'un 30'lu yaşlarda yaşadıkları romanlara konu olacak cinsten. 30'lu yaşlarda yaşadığı tüm zorlukları yenen Dilara Gürsoy, Avrupa'daki Türk kadını için model anne oldu.

 

 

HER ŞEY 9 YIL ÖNCE BAŞLADI

 

 Yılın annesi Dilara Gürsoy işte söze böyle başladı: “19 yaşında evlenerek toplum arasındaki tabirle 'ithal gelin' olarak Almanya'ya geldim. 2004 yılında bir arsa alarak kendi evimizi yapmaya başladık. Eşim Sedat, inşaat malzemesi almak için bir depoya gitmişti. O beklerken yukarıdan 5 metre yükseklikten  atılan 25 kilo ağırlığındaki paketin kafasına düşmesiyle gözünü hastanede açtı. Helikopterle Köln'e götürüldü ve 2 hafta yoğun bakımda kaldı.  Daha sonra Siegen yakınlarındaki bir klinikte 3 ay tedavi gördü.”

 

 

 

 HEM USTA HEM HASTABAKICI HEM DE EĞİTMEN

 

 Eşinin  tekerlekli sandalyeye mahkum olmasıyla birlikte tüm hayatlarının değiştiğini vurgulayan yılın annesi Dilara Gürsoy yaşlı gözlerle anlatmaya devam etti: “Kaba inşaat bitmiş iç inşaata devam ediyorduk. Eşimin hastanelik olmasıyla bir anda her şey duracak gibi oldu. Ancak ne kadar genç olsamda ben bir anneydim. Hem hergün hastaneye giderek eşime destek olmaya ve tedavisiyle ilgilenmeye başladım hem de inşaatı devam ettiriyordum. En küçük kızım iki buçuk yaşındaydı. Diğerleri okula devam ediyordu. Onlarla ilgilenmem ve yaşadıklarımızın eğitimlerine yansımamasına özen gösterdim. Adeta bana uyku haram olmuştu. Bir ay içinde 10 kilo zayıflamıştım. Eşim hastaneden tekerlekli sandalye ile taburcu oldu. Artık onun özel hastabakıcısıydım. Ayrıca inşaatın ustabaşısı ve çocuklarımın öğretmeniydim.”

 

 

 

ANNELİK DUYGUSU BİZİ AYAKTA TUTTU

 

 İlerleyen süreçte inşaatı bitiren Dilara Gürsoy yeni evlerine taşındıklarını açıklayarak sözlerine şöyle devam ettİ: “inşaatı bitirip yuvamıza taşındık. Eşimin tüm bakımını, gerekli fizik tedavi ve egsersizlerini artık bizzat ben yapıyordum. İki yıl önce onu yürüyemez durumdan, tekerlekli sandalyeden kurtardık. Artık bastonla da olsa yürümeye başladı. 7 yıllık bu süreçteki en büyük gücü anne oluşumdan aldım. Artık ben ailenin hem erkeği hemde annesiydim. Şimdi 3 kızım Ünzile, Melisa ve Leyla şu anda Gymnasium'a (Lise) devam ediyorlar.  Biz o zorlu dönemde Aile olmayı öğrendik. Yaşadığımız acılar beni pişirdi, olgunlaştırdı. Artık her türlü zorluğa göğüs gerebilirim. Yaşadığım tüm zorluklara rağmen ailemi korudum. Korumakla kalmadım ayakta tuttum ve başarılı olmalarını sağladım. Her anne benim yaptığımı yapar diye düşünüyorum zira annelik çok kutsal birşey.”

 

 

 

YILIN ANNESİ OLMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU

 

 Yılın annesi seçilmesinin kendisini hem mutlu ettiğini hem de geçen 9 yıllık süreci tekrar yaşadığını belirten Dilara Gürsoy: “Avrupa'da yılın annesi seçilmem beni çok mutlu etti. Her anne kendi çapında yılın annesidir. Beni yılın annesi olarak seçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

 Yılın annesi seçilen Dilara Gürsoy'a  yerel gazete tarafından bir buket çiçek ve bir de plaket verildi. Yılın annesi seçilen Dilara Gürsoy, aynı zamanda Sauerland ve Çevresi Atatürkçü Yaşam Derneğinin başkanlığını yapıyor.

DİĞER HABERLER

ISPARTA'DA O KAVŞAKTA YİNE KAZA!

ISPARTA'DA O KAVŞAKTA YİNE KAZA!

ISPARTA'DA O KAVŞAKTA YİNE KAZA!

Araç sahipleri müjde fiyat yüzde 42 düştü

Araç sahipleri müjde fiyat yüzde 42 düştü

Araç sahipleri müjde fiyat yüzde 42 düştü

ISPARTA MIZDA YENİ BİR RECEP YAZICIOĞLU MU DOĞU YOR?

ISPARTA MIZDA YENİ BİR RECEP YAZICIOĞLU MU DOĞU YOR?

Ispartamızda bu gün tam 1 yılını doldurdu.

Burası Japonya değil Isparta

Burası Japonya değil Isparta

Burası Japonya değil Isparta

ÖLMEDEN YAPILMASI GEREKEN 100 ŞEY ARASINDA

ÖLMEDEN YAPILMASI GEREKEN 100 ŞEY ARASINDA

ÖLMEDEN YAPILMASI GEREKEN 100 ŞEY ARASINDA

GENÇ YÖNETMEN YİNE BAŞARDI

GENÇ YÖNETMEN YİNE BAŞARDI

GENÇ YÖNETMEN YİNE BAŞARDI

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ISPARTA İMSAKİYESİ

 • İMSAK
  03:47
 • GÜNEŞ
  05:31
 • ÖĞLE
  13:02
 • İKİNDİ
  16:52
 • AKŞAM
  20:20
 • YATSI
  21:56

İLÇELERE GÖRE İMSAKİYE

İFTAR VAKTİNE KALAN ZAMAN

SONRAKİ HABER

Merkez Gençlik Spor'un Başkanı Şevket Karahan oldu

Merkez Gençlik Spor'un Başkanı Şevket Karahan oldu