22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,579 TL
  • 5,398 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BU BİZİ REHAVETE GÖTÜRMEMELİ!

İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, Isparta’nın üniversite sınavındaki başarısını yerleştirme sınavında gösteremediğini belirtti. Can, ‘’Birinci sınava bakarak kendimizi aldatmayalım çünkü bizim için önemli olan yerleştirme sonuçlarıdır. Bu bizi rehavete götürmemeli. Kendimizi aldatmamalıyız’’ dedi.

Isparta

İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, TEOG ve Üniversiteye giriş sınavlarında İlimizin başarısı hakkında bilgiler verdi. Isparta’da göreve başlayalı 2 yılı geçtiğini belirten Can, “Başarılı bir ilde Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladım. Artı puan eklemek belki zordu. Ancak bugün geldiğimiz noktada bulunduğumuz konumu kaybetmediğimiz gibi artı üzerine koyduğumuz noktalar oldu” dedi.

BİRİNCİ İLLE ARAMIZDA 4 PUAN VAR

İlk olarak TEOG hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, bakanlığın artık illerin başarı sıralamalarını açıklamadığını hatırlatarak, “1. TEOG’dan sonra bakanlıkta bizi görüşmeye çağırdılar. Orada birinci ilin puanını söylediler. Bizden 4 puan yukardaydı. 1. İlde sınava girenöğrenci sayısı 800’dü. Bizde yaklaşık 6 bin öğrenci sınava girdi. Bizde ilk5’te olabileceğimizi düşünüyorum. Bana orada şunu söylediler; Ufak bir destekle, gayretle derece gelebilecek gibi görünüyor iliniz açısından. Bizde döndüğümüzde okul müdürleriyle bir toplantı yaptık. Bunun üzerine gideceğiz”dedi.

2 SORULULUK BİR ARTIŞ VAR

İlçelerden ve merkez ilçelerden aldıkları sonuçlara göre 1.TEOG’la 2. TEOG’u kıyasladıklarını ifade eden Can, ortalama 2 soru daha fazla yapıldığını gördüklerini bildirdi. Can, “İl genelinde 2 soruluk artış ciddi bir artıştır” dedi.

BİRİNCİ SINAVA BAKARAK KENDİMİZİ ALDATMAYALIM

Öte yandan üniversiteye giriş sınavı LYS’de ilimizin durumunu aktaran İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, Isparta’nın birinci üniversite sınavında Türkiye sıralamasında 5­6’ıncılıkta gezen bir il olduğunu,ancak üniversiteye yerleştirmede 20­30’uncu sıralarda yer aldığını söyledi.Can, “Birinci sınava bakarak kendimizi aldatmayalım çünkü bizim için önemli olan yerleştirme sonuçlarıdır. Öğrenci biraz fazla soru yaparak Türkiyegenelinde ilimizi 5’inci gösterebilir. Bu bizi rehavete götürmemeli. Kendimizi aldatmamalıyız. Durumumuzu tespit edip ona göre çalışmamız lazım. Burada başarıyı artırmamız lazım. Neticede öğrencinin yetişmesi başarıdır. Amaca ulaşamadıktan sonra siz ne kadar sonuca yaklaşırsanız yaklaşın fark etmiyor.

1997 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTELİ OLDU

Bu yıl merkezde 88, ilçelerde 14 olmak üzere 102 öğrencimiz Tıp Fakültesi’ne yerleşti. Diş Hekimliğini 36 öğrencimiz kazandı. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ni 235, Hukuk Fakültesi’ni 97, İİBF’yi 190, Eğitim Fakültesi’ni 160, PDR’yi 41, İlahiyat Fakültesi’ni 45, Hemşireliği 92,Bankacılığı 14, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu 24, Sosyal Hizmetler alanını 34, Fen Edebiyat Fakültesi’ni 94, Diyetisyenliği 14, Gastronomiyi 7,Veterinerliği 11, Eczacılığı 5 öğrencimiz kazandı. Diğer bölümlerde 61 öğrencimiz var. 2 yıllık meslek yüksek okullarını ise 731 öğrencimiz kazandı.İlimizde toplamda 936’sı merkez ilçe olmak üzere 1997 öğrenci üniversite sınavında bir yüksek öğretim programına yerleşmiş gözüküyor.

SON 3 YILIN EN ÜST NOKTASINDAYIZ

Çok yüksek puanla alan bölümler var. Gelecek vaat edenalanlara öğrencilerimiz yerleşmiş görünüyor. İl genelinde toplam yüzde 70 civarında yerleştirme oranımız var. Geçmiş yıllara baktığımızda 60­70’lerdegörünüyoruz. Son 3 yılın en üst noktasındayız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ali

06 Ağustos 2015 Perşembe 14:38

herkesin derdi başka . ne başarısın dan bahsediyorsunuz.durum içler acısı . eş dost kayırmacılık ne ararsan var mebde. hala yandaş müdürler , bir şey yapsam acaba banada paralel derler mi diyenler

müdürsüz çok daha iyi

05 Ağustos 2015 Çarşamba 17:41

(Ben bu yazıyı okuyup ta tepkinizin nasıl olacağını merak ediyorum. Lütfen doğal olarak ilk izleniminizdeki tepkisel durumu yazınız.) Daha sonra şakir Aksöz'ün bu konu hakkında yorumu varmı araştırın. Kendisi Tacettin beye yorumları ile çok yardımcı olmuştu, şimdi neden yardımcı olmuyor?

Ne diyeyim ki

05 Ağustos 2015 Çarşamba 16:51

Artık günümüz çağında teknolojiyi takip etmeyen, çağı yakalayamayan, vizyonu bitmiş, emekliliğini çoktan geçmiş kıymetli öğretmenlerimizi emekli edin yeter. Nerdeyse bastonla okula gelecekler. İlkokula başlayan bir öğrenci boş bir hafıza kartına sahip gibidir. İçine ne yüklersen onu izlersin. Halıkent ilkokulunda bomboş bir 4 yıl geçiren çocuğumu nasıl toplarım diye kara kara düşünüyorum artık. Dilekçem cebimde mantığı olan öğretmenlerden ve idarecilerden arındırın artık şu okulları.

Vatandaş

05 Ağustos 2015 Çarşamba 14:28

Başarıları gölgelemek istemiyoruz.Ancak özellikle Ortaokullarda Ülkü ve Nazmiye Demirel Ortaokullarına verilen değer ve kıymeti çıkarın sonuçlar hiç iç açıcı değil.Okul Müdürleri Milli Eğt.Müd.Yard.olmuş,yandaş ve istenilen Sendika harici Müd.ler kadro dışı. Lütfen herkese eşit muamele yapın.Kul hakkına girmeyin.Kul hakkımızı yiyorsanız hakkımız helal değil bilesiniz.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR