17 Ağustos 2017 Perşembe 05:02

BOMBA 32 EKİBİ MAĞDUR B.B. İLE GÖRÜŞTÜ

BOMBA 32 EKİBİ MAĞDUR B.B. İLE GÖRÜŞTÜ
02 Mayıs 2014 Cuma 18:31

ISPARTA'da akıllara durgunluk veren dolandırıcılık olayının perde arkasını Bomba 32 Haber Ekibi detaylı bir şekilde araştırdı. Isparta Emniyet Müdürlüğü'nün 81 vilayete bildirdiği bu dolandırıcılık olayı hakkında işte tüm yaşananları anlatıyoruz.

Isparta'da bu dolandırıcılık olayını ortaya çıkaran B.B. isimli şahıs ile yaptığımız görüşmede bu olayın en başından sonuna kadar anlattı. İşte B.B'nin Bomba 32 Haber Ekibi'ne yaptığı o açıklamalar:

B.B. kendisine ait cep telefonunu satmak için internet sitesine ilan veriyor.  Daha sonra ise bilmediği bir numaradan cep telefonu aranıyor. Telefonla arayan şahıs ise internette satışa çıkardığı cep telefonu almak istediğini söylüyor. B.B'den ise parayı yatırmaları için banka hesap numarası istiyor. Bunun üzerine ise B.B. banka hesap numarasını veriyor. Aradan geçen 2 gün sonra B.B. tekrar aranıyor. Bu defa telefonla arayan kişi paranın hesaba geçirildiğini söylüyor. B.B. ise bu durumdan şüphelenerek telefonu sattığını belirtiyor. Telefondaki kişi ise "Öyleyse senin hesabına yatırdığım Bin 800 TL parayı Isparta'da bulunan kız arkadaşıma elden verirmisin" diyor. B.B. ise durumu kabul ederek belirtilen kız arkadaşı yabancı uyruklu S.S. isimli bayan ile buluşuyor. Banka hesabından çektiği parayı teslim ediyor.

Dolandırıcılık olayı ise işte bu saatten sonra ortaya çıkıyor. B.B'yi aradan geçen uzun zaman sonrasında çok sayıda kişi cep telefonundan aramaya başlıyor. B.B'yi arayanlar "Abi belirttiğin adrese geldik. Fakat burada araba yok. Biz senin hesabına para yatırmıştık" diyor. B.B ise kendisini arayanlara bir anlam veremiyor. Daha sonra ise o yaşadığı olay aklına geliyor. Hemen Emniyet Müdürlüğü'ne giderek durumu bildiriyor. Oysaki B.B.'nin hesabına o kişiler tarafından yatırılan paraların kendisini arayanlara ait olduğunu anlatıyor. O şahısları bulmak için polislerin başladığı çalışmalar devam ederken B.B. birgün kafeler caddesinde gezerken o bayanı fark ediyor. Bir internet kafeye girdiğini görün B.B. hemen polise haber veriyor. Olay yerine gelen polisler ise S.S, O.K ve M.N.C. isimli şahısları göz altına alıyor. Yapılan soruşturmadan sonra bu şahısların olmayan bir otomobili internet satışa çıkararak ve kendilerini arayanlara ise arabayı satmak için önceden kapora alarak B.B'nin verdiği hesabı yatırmalarını sağlıyor. Bankada tüm arayanlardan alınan kapora paraları ise B.B'nin verdiği hesap numarasına yatırılıyor.

 İşte bu dolandırıcılık hikayesinin ardından Bomba 32 Haber Ekibi ile görüşen B.B. yaşanan bu olayı anlatıyor.

B.B. olayı ise şöyle anlattı: "Cep telefonumu satmak için ilan verdikten sonra beni arayan kişi kız arkadaşına hediye alacağını söyledi. Ve fiyatta anlaştık. Benden hesap numarası istedi. Bende banka hesap numaramı verdim. Daha sonra ise şüphelendim. Bunlar dolandırıcı olabilirler dedim. 2 gün sonra tekrar aradılar. Bankaya parayı yatırdıklarını söylediler. Niye 2 gündür aramadınız dedim. Bende telefonu sattığımı söyledi. "O zaman hesabınıza gönderdiğim parayı kız arkadaşıma elden verirmisin" dedi. Bende kız arkadaşı ile buluştum ve parayı teslim ettim. O günden sonra herşey normalmiş gibi hayatıma devam ettim. Bir ara sürekli telefonlar çalıyor ve arayanlar "Abi biz Denizli'ye geldik. Araba burada yok. Hesabına parayı yatırmıştık" diyor. ve ben bu durumdan hiçbir şey anlamıyordum. Daha sonra aklıma geçen ay yaşadığım bu olay geldi. Hemen emniyete giderek durumu anlattım. Ve gerekli çalışmalar başladı. Oysaki benim hesabıma para yatıran şahıslar başka kişilerle görüşerek onları dolandırmış ve paraları benim verdiğim hesabı yatırmalarını sağlamış. Ve benim hesaptan çektiğim parayıda görüştüğüm S.S. isimli bayana vermemi sağladılar.

Emniyet bir yandan çalışma yaparken bir gün kafeler caddesinde o bayanı gördüm. Zaten ilk görüştüğümüzde kolundaki dövmeden tanıtım. Hemen polisleri olay yerine çağırdım. Ve göz altına alındılar. Ve gerçek ortaya çıktı" şeklinde yaşanan olayı anlattı.

BOMBA 32 HABER EKİBİ OLARAK; YAPILAN BU DOLANDIRICILIK OLAYINI SİZ DEĞERLİ OKUYUCULARIMIZLA PAYLAŞTIK. BAŞKA VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN KENDİLERİNİ DİKKATLİ OLMAYA DAVET EDİYORUZ. BU HABERİN BÜTÜN AYRINTILARI SADECE BOMBA 32'YE AİTTİR.  

Rumuz Sökeli
04 Mayıs 2014 Pazar 06:10

:)) Bunlar sökeli pis tokatçı oguz :))

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

bilal
29 Nisan 2014 Salı 13:32

kapatmayın kardeşim ş.f  suratlarını millet görsün tanısın

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

spartalı
29 Nisan 2014 Salı 00:48

oha adamlara bak sen nasıl tezgah kurmuş lar

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

selin
28 Nisan 2014 Pazartesi 21:58

iyide bu adi bi suş neden gözlerini kapatıyorsunuz cezası yok zaten adamları çıkınca herkez tanısında çarpılmayalım

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

M.M
28 Nisan 2014 Pazartesi 21:08

Vay  vay adamın kıcındakı donu bıle alacak bu uckagıtcılar yaa helal olsun emınıyetımıze.ama malesef burası turkıye mınare calmadan kılıf hazı bız bu yuzden adam olamayız vessalam...

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

Bylock Raporu İstanbul'a Gönderilecek

Bylock Raporu İstanbul'a Gönderilecek

Bylock Raporu İstanbul'a Gönderilecek

Devlet böyle kandırılıyor

Devlet böyle kandırılıyor

Devlet böyle kandırılıyor

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA  SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

1. Amatör Ligde şok

1. Amatör Ligde şok