25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

BOMBA 32 EKİBİ MAĞDUR B.B. İLE GÖRÜŞTÜ

ISPARTA'da akıllara durgunluk veren dolandırıcılık olayının perde arkasını Bomba 32 Haber Ekibi detaylı bir şekilde araştırdı. Isparta Emniyet Müdürlüğü'nün 81 vilayete bildirdiği bu dolandırıcılık olayı hakkında işte tüm yaşananları anlatıyoruz.

Isparta

Isparta'da bu dolandırıcılık olayını ortaya çıkaran B.B. isimli şahıs ile yaptığımız görüşmede bu olayın en başından sonuna kadar anlattı. İşte B.B'nin Bomba 32 Haber Ekibi'ne yaptığı o açıklamalar:

B.B. kendisine ait cep telefonunu satmak için internet sitesine ilan veriyor.  Daha sonra ise bilmediği bir numaradan cep telefonu aranıyor. Telefonla arayan şahıs ise internette satışa çıkardığı cep telefonu almak istediğini söylüyor. B.B'den ise parayı yatırmaları için banka hesap numarası istiyor. Bunun üzerine ise B.B. banka hesap numarasını veriyor. Aradan geçen 2 gün sonra B.B. tekrar aranıyor. Bu defa telefonla arayan kişi paranın hesaba geçirildiğini söylüyor. B.B. ise bu durumdan şüphelenerek telefonu sattığını belirtiyor. Telefondaki kişi ise "Öyleyse senin hesabına yatırdığım Bin 800 TL parayı Isparta'da bulunan kız arkadaşıma elden verirmisin" diyor. B.B. ise durumu kabul ederek belirtilen kız arkadaşı yabancı uyruklu S.S. isimli bayan ile buluşuyor. Banka hesabından çektiği parayı teslim ediyor.

Dolandırıcılık olayı ise işte bu saatten sonra ortaya çıkıyor. B.B'yi aradan geçen uzun zaman sonrasında çok sayıda kişi cep telefonundan aramaya başlıyor. B.B'yi arayanlar "Abi belirttiğin adrese geldik. Fakat burada araba yok. Biz senin hesabına para yatırmıştık" diyor. B.B ise kendisini arayanlara bir anlam veremiyor. Daha sonra ise o yaşadığı olay aklına geliyor. Hemen Emniyet Müdürlüğü'ne giderek durumu bildiriyor. Oysaki B.B.'nin hesabına o kişiler tarafından yatırılan paraların kendisini arayanlara ait olduğunu anlatıyor. O şahısları bulmak için polislerin başladığı çalışmalar devam ederken B.B. birgün kafeler caddesinde gezerken o bayanı fark ediyor. Bir internet kafeye girdiğini görün B.B. hemen polise haber veriyor. Olay yerine gelen polisler ise S.S, O.K ve M.N.C. isimli şahısları göz altına alıyor. Yapılan soruşturmadan sonra bu şahısların olmayan bir otomobili internet satışa çıkararak ve kendilerini arayanlara ise arabayı satmak için önceden kapora alarak B.B'nin verdiği hesabı yatırmalarını sağlıyor. Bankada tüm arayanlardan alınan kapora paraları ise B.B'nin verdiği hesap numarasına yatırılıyor.

 İşte bu dolandırıcılık hikayesinin ardından Bomba 32 Haber Ekibi ile görüşen B.B. yaşanan bu olayı anlatıyor.

B.B. olayı ise şöyle anlattı: "Cep telefonumu satmak için ilan verdikten sonra beni arayan kişi kız arkadaşına hediye alacağını söyledi. Ve fiyatta anlaştık. Benden hesap numarası istedi. Bende banka hesap numaramı verdim. Daha sonra ise şüphelendim. Bunlar dolandırıcı olabilirler dedim. 2 gün sonra tekrar aradılar. Bankaya parayı yatırdıklarını söylediler. Niye 2 gündür aramadınız dedim. Bende telefonu sattığımı söyledi. "O zaman hesabınıza gönderdiğim parayı kız arkadaşıma elden verirmisin" dedi. Bende kız arkadaşı ile buluştum ve parayı teslim ettim. O günden sonra herşey normalmiş gibi hayatıma devam ettim. Bir ara sürekli telefonlar çalıyor ve arayanlar "Abi biz Denizli'ye geldik. Araba burada yok. Hesabına parayı yatırmıştık" diyor. ve ben bu durumdan hiçbir şey anlamıyordum. Daha sonra aklıma geçen ay yaşadığım bu olay geldi. Hemen emniyete giderek durumu anlattım. Ve gerekli çalışmalar başladı. Oysaki benim hesabıma para yatıran şahıslar başka kişilerle görüşerek onları dolandırmış ve paraları benim verdiğim hesabı yatırmalarını sağlamış. Ve benim hesaptan çektiğim parayıda görüştüğüm S.S. isimli bayana vermemi sağladılar.

Emniyet bir yandan çalışma yaparken bir gün kafeler caddesinde o bayanı gördüm. Zaten ilk görüştüğümüzde kolundaki dövmeden tanıtım. Hemen polisleri olay yerine çağırdım. Ve göz altına alındılar. Ve gerçek ortaya çıktı" şeklinde yaşanan olayı anlattı.

BOMBA 32 HABER EKİBİ OLARAK; YAPILAN BU DOLANDIRICILIK OLAYINI SİZ DEĞERLİ OKUYUCULARIMIZLA PAYLAŞTIK. BAŞKA VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN KENDİLERİNİ DİKKATLİ OLMAYA DAVET EDİYORUZ. BU HABERİN BÜTÜN AYRINTILARI SADECE BOMBA 32'YE AİTTİR.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Rumuz Sökeli

04 Mayıs 2014 Pazar 06:10

:)) Bunlar sökeli pis tokatçı oguz :))

bilal

29 Nisan 2014 Salı 13:32

kapatmayın kardeşim ş.f  suratlarını millet görsün tanısın

spartalı

29 Nisan 2014 Salı 00:48

oha adamlara bak sen nasıl tezgah kurmuş lar

selin

28 Nisan 2014 Pazartesi 21:58

iyide bu adi bi suş neden gözlerini kapatıyorsunuz cezası yok zaten adamları çıkınca herkez tanısında çarpılmayalım

M.M

28 Nisan 2014 Pazartesi 21:08

Vay  vay adamın kıcındakı donu bıle alacak bu uckagıtcılar yaa helal olsun emınıyetımıze.ama malesef burası turkıye mınare calmadan kılıf hazı bız bu yuzden adam olamayız vessalam...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR