20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,055 TL
  • 4,981 TL
  • 174,46 TL
  • 111.091
ISPARTA 11°
BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

BÖLGENİN EN MODERN HASTANESİ

Isparta Şehir Hastanesi 24 ayda tamamlanacak

Isparta

ISPARTA’ya Sağlık Bakanlığı, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı işbirliği ile yapılacak Şehir Hastanesi yer tesliminden sonra 24 ayda tamamlanması bekleniyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya hastanenin 755 yatak kapasiteli ve 197 Bin Metrekare kapalı alana sahip olacağını söyledi.

Akfen İnşaat şirketi tarafından Sümerhalı Fabrikası'nın 197 Bin metrekarelik alana yapılacak Isparta Şehir Hastanesi için 573 milyon TL'lik yatırım yapılacak. 450 yatak kapasitesi ile 305 yataklı kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olmak üzere 755 yataklı bir sağlık hizmet tesisi olacak.

PROTOKOL 12 EYLÜL’DE İMZALANDI

Sağlık Bakanlığı’nın kamu ve özel sektör işbirliğiyle Isparta’ya yapacağı Şehir Hastanesi protokolü 12 Eylül 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katımıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle yapımına ilişkin protokol imzalandı.

İŞTE ŞEHİR HASTANESİNİN ÖZELLİKLERİ

Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, yeni yapılacak olan şehir hastanesinin hem vatandaş hemde mevcut hastanelerde çalışan persenol için refah ve huzur kaynağı olacağını söyledi. Dr Karakaya, şehir hastanesinin hizmete girmesi ile birlikte mevcut hastanelerimizdeki sağlık hizmeti nitelik ve nicelik bakımından üst seviyelere çıkacağını belirtti. Vatandaşımıza medikal ve hekimlik hizmetlerimizle beraber tıbbi donanım cihaz bakımından en son teknoloji ile en huzurlu ve refah bir ortam sağlanacak diyen Dr. Karakaya; “Mevcut hastanelerimizde toplam kapalı alan 60 Bin metrekare iken aynı hizmeti yapacağımız hastanede 197 Bin metrekare kapalı alan olarak hizmet vereceğiz. 2262 araçlık otopark, 204 Polikinlik, 18 ameliyathane, 500 tek kişilik özel odalar ile halkın hak ettiği hizmeti vereceğiz. Bunun yanında personelimiz  tüm sosyal imkanlarını burada sağlayacak” şeklinde konuştu.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ İHALESİ BU YIL SONUÇLANACAK

14 bin metrekarelik kapalı alan için planlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binasını da aynı dönemde açılmasını planladıklarını kaydenen Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Karakaya; “Toplam 14 bin metrekare kapalı alan projesi onaylanmış olup 2013 yılı içinde ihalesi de gerçekleştirilip temeli atılacaktır” dedi.

İLÇELERDE DE MODERN SAĞLIK TESİSLERİ AÇIYORUZ

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, merkezde olduğu gibi ilçelerde de modern sağlık tesisleri yaptıklarını söyledi. Yalvaç’a 100 yataklı Devlet Hastanesi’nin inşaatında sona yaklaşıldığını belirten Dr. Karakaya, “Yalvaç 100 yataklı Devlet Hastanesi hizmete girecektir. Atabey Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve İlçe Sağlık Müdürlüğü binalarımız tamamlanmış olup, Nisan ayında hizmete girecektir. Gönen Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi binalarımız tamamlanmış olup, Nisan ayında hizmete girecektir. Uluborlu-Senirkent İlçe Hastaneleri 4500 metrekare kapalı alanları ile projeleri de onaya sunulmuş olup yatırım programlarına alınacaktır”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR