27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ

BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ

Isparta

SDÜ Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından yapılan çağrıyla merkez kampüsteki tüm temsilciler bir araya geldi. 480 öğrenci temsilcisinin katılımıyla düzenlenen "Temsilciler Toplantısı" Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Toplantıda konuşan Öğrenci Konseyi Başkanı Ferdi Alakuş budönem yapılması planlanan etkinliklerle ilgili bilgi verdi ve hayata geçirilenve geçirilecek olan projelerin sunumunu gerçekleştirdi.

 

"STK VE İL MÜDÜRLÜKLERİ İLE BİRLİKTE ÖĞRENCİ ODAKLI PROJELER"

 

Öğrenci Konseyi Başkanı Ferdi Alakuş “ Isparta hem yaşamtarzı ve dinamikliği ile bir öğrenci şehridir. Öğrenci ile bir bütünleşen bu şehir için yenilikçi ve sürdürülebilir projelerimizle marka şehir olma yolunda Isparta’ya katkı sağlamak istiyoruz.

 

Bununla ilgili sürekli STK’larla ve İl Müdürlükleriyle bir araya gelerek, Konseyimiz önderliğinde projeler yazmaktayız ve gerçekleştireceğimiz projelerle öğrenciyi şehrin kalbine yerleştirerek Isparta’nın daha büyük bir vizyon kazanacaktır. Projelerimizle öğrenci arkadaşlarımızın kendilerini daha çok geliştireceğine, kariyer ve girişimcilik anlamında daha farklı ufuklar açıp , güven verecektir.”

 

“OTOBÜS KOOPERATİFİYLE BİRLİKTE ÖĞRENCİLER İÇİN KOLAYLIK SUNACAK PROJELER”

 

Üniversite de öğrenci arkadaşlarımızın konseyimize ilettikleri otobüs sorunları ile ilgili çalışmalarımızı en hızlı şekilde devam ettirmekteyiz. Öğrenci konseyi olarak ilk olarak Otobüs Kooperatifiyle birlikte hareket ederek proje çalışmalarına başladık.Ziraat Fakültesinin üniversite içindeki en uzun fakülte olmasından dolayı, otobüslerin bu fakültenin önünden hizmet vermelerini sağladık.Öğrencilerin duraklarda bekleme sürelerini en aza indirmek, otobüs seferlerinin ve sefer saatlerinin düzenlemesi gibi bir kaç konuda otobüs kooperatifi ile birlikte projeler oluşturarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte bu projeleri hayata geçireceğiz.

 

Otobüs Kooperatifi ile birlikte öğrenciler için kolaylık sağlayacak projelerimiz gerçekleştirmeye yeni projelerimizle devam edeceğiz.Otobüs kooperatifine anlayışlarından ve çalışmalarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

APART VE YURTLAR KONUSUNDA ÇALIŞMALAR

 

Öğrenci arkadaşlarımız bizlere Isparta'daki Apart ve Yurtların fiyat ve durumları konusunda bizlere şikayetlerini ve isteklerini iletmekteler.Apart ve Yurtlar konularındaki sorunlarını çözmek için hızlı bir şekilde hareket ederek proje çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Öğrenci arkadaşlarımızın bu konudaki mağduriyetlerini çözüme kavuşturmaya çalışacağız.

 

ÜNİVERSİTEDE BULUNAN KANTİNLERDE FİYAT DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

 

Üniversitede kantinler konusunda çalışma yapmaktayız ve fiyatları belli oranlarda düşürdük.Öğrenci arkadaşlarımıza üniversitemiz ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaparak, her türlü sıkıntıda her zaman ulaşabilir.Bizler her türlü soruna ve görüşe açığız. Kısa vadedeki tüm sorunlarına çözüm getirmekteyiz. Uzun vadedeki sorunlar üzerinde de çalışmalarımız devam etmektedir.

 

REKTÖRE VE TÜM ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİNE TEŞEKKÜR

 

Ülkemizin en güçlü öğrenci konseyi yapılanmasının Üniversitemizde olduğunu başkanlığıdır. Merkez Kampüste bulunan 500 kişiye yakın Temsilcimizin hassasiyet gösterip çağrımıza karşılık vermesi ve toplantıya katılması bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu buluşma 80.000 öğrenci arkadaşımızı ilgilendiren konuların konuşulduğu, bundan sonrasında izlenecek yol haritalarının belirlendiği bir toplantı olmasından dolayı büyük bir önem sahip.

 

İlk olarak Türkiye’de hiçbir üniversitede bu tarz öğrenci toplantılarının büyük katılım sağlanmıyor, temsilcilerin bir araya gelemiyor,temsilcilerin üniversitemizdeki gibi sıkı bağlar kuramamaktadır. Fakat üniversitemizdeki temsilci arkadaşlarımızın bu tarz toplantıları önemseyerek katıldıkları, bu konuda hassas davranıp zaman ayırdıkları için teşekkür ediyorum.Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Fakülte başkanlarıma ve Koordinatörlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum. Böyle kocaman bir başkanlık görevi yürütmenin haklı gururunu yaşamaktayım.Gücümüzün getirdiği sorumlulukla öğrencilerimiz ve üniversitemiz için projelerimizi ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

Öğrenci Odaklı bir yönetim anlayışıyla Konseyimizi her daim destekleyen başta Üniversitemiz Rektörü İlker Hüseyin çarıkçı hocamıza üniversitemiz yönetimine 80 bin öğrenci arkadaşım adına canı gönülden teşekkür ediyorum.

 

TEMSİLCİ HATIRA ORMANI

 

Temsilci arkadaşlarımızın gerçekleştirdikleri azimleri ve değer katan çalışmalarından ve Üniversitemize vermiş oldukları katkılarından dolayı hepsine teşekkür belgesi vereceğiz. Bizlere yaşatmış oldukları bu gururbir ömür sürsün diye “temsilciler hatıra ormanı” oluşturmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalar hazırlıyoruz”

 

ARTIK ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASIYIZ

 

Bu dönem şikayet edeceğimiz dönem değil artık şikayetleri projelerle çözüm önerileri sunacağımız artık çözümün bir parçası olacağımız bir dönemdeyiz" dedi.

 

BU SENE ETKİNLİKLERLE DOLU BİR YIL OLACAK

 

Toplantıda projelerin ayrıntılarını Öğrenci konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Ali Kıyak anlattı. Kıyak “Konferanslardan, Projelere,Öğrenci şikayetlerinden büyük organizasyonlara kadar bu dönem bol etkinlikli bir yıl olacak bunların şimdiden üniversitemize hayırlı olmasını diliyoruz" ifadeleriniz kullandı.

 

Yapılan toplantı sonunda bazı önemli gündem maddeleri oylandı. Bu dönem izlenecek yol haritası belirlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Neyzullah tecirsiz

01 Mart 2016 Salı 22:09

Titan gibi konsey olursa herşey şov olur. Boş işler ogreci yararına ne yapmışlar.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR