21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,575 TL
  • 5,389 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BİZ İŞ YAPIYORUZ !

AK Parti Milletvekili Recep Özel, Başbakan Erdoğan'ın Dereboğazı Duble Yolu ve Hızlı Tren Projesi sözü ile artık muhalefetin konuşacak bir şeyinin kalmadığını söyledi.

Isparta

AK Parti Milletvekili Recep Özel, Başbakan Erdoğan'ın Dereboğazı Duble Yolu ve Hızlı Tren Projesi sözü ile artık muhalefetin konuşacak bir şeyinin kalmadığını söyledi.AK Parti Milletvekili Recep Özel, Basın Kulübü'ndeBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Mart mitingini Isparta tarihinin en iyisi' diye tanımladı. Milletvekili Özel, şöyle konuştu: "Son yılların en kalabalık miting ideğil. Isparta tarihininen kalabalık mitingi. Partimizin 17 Mart 2002’deBaşbakan açılışı nedeniyle gelmişti. Arada seçimler vereferandumda gelmiştir.

Tüm mitinglerin fevkinde, üstünde bir miting kalabalığı oldu. Alanda olanlar kadar giremeyenler de vardı. Sadece Başbakanın sesini duymakla yetinen halkımız vardı. Halkımızateşekkür ederiz. Muhalefet kendisini avutacaktır.Gözlerini kapatabilir ve görmezden gelebilirler. Kendi siyasi alanların da kendilerini nasıl huzurluhissediyorsa öyle görebilirler. Çevre illerden taşımaolmadı. Kimse menfaat için o alana gelmemiştir.Başbakanımızın halkımızın kalbinde farklı bir sevgisininolduğuna anlamadılar. Halkımız bunu anladığı içinmiting alanına geldi ve desteğini verdi. Miting sonunakadar aynı çoşku devam etti. Başbakanımız çokmemnun ayrıldı. Teşkilatımıza teşekkür etti. Isparta siyasi tarihinin en büyük mitingiydi."

VİLAYET BİNASINA PARTİ BAYRAĞI ASILMADI

Muhalefetin eleştirilerini değerlendiren Milletvekili Özel, şöyle devam etti:"İsa Yalçın miting öncesi psikolojik baskı yapıldı diyor. Bunu kime, nerede piskolojik baskı yapmışızaçıklasın. Yuvarlak laflarla siyaset yapmasınlar. Valilik binasına bir tane AK Parti bayrağının asıldığınıgöstersin. Kendisi herhalde alan süslemesi yapmadı. Tepeden inme siyasetçi herhalde. Bizim dönemimizdeçelik halatlarla bağlanması için bir sistem kuruldu. Atatürk’ün ve Sayın Başbakanımızın resmini asıldı.Tayyip Beyin bayrağı halata asılıydı. Orada kendileri çelik halatları kullanmadan süsleme yapsınlar dagörsünler. Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı geliyor. Asılabilir ama biz bunu yapmadık. Çelik halata astık.Başbakanımız hızlı tren, duble yol konusunda ne dediğini Sayın Yalçın ve Çakmakçı kulaklarını iyi açarakdinlesinler. Sayın Başbakanımız Burdur ve Isparta bu projeden ortak faydalanacaklar dedi. Bu ortak biristasyon olacağının ifadesidir. Çakmakçı, projesi bitt diyor. Kendisi rüyada geziyor.

DEREBOĞAZI ZATEN RESMİ BİR YOL

Çakmakçı bizden inşallah özür diler. Burası resmi yol olsun diyor. Burası zaten resmi yol. Herhalde sayınhocamın bilgisi zayıf. Hızlı tren konusunda yapılacağınıanladılar ellerindeki mama ve oyuncağı alıyoruz.,ciyaklıyorlar. Bunlar Türkiye’yi ve eski Isparta gibi yönetmek istiyorlar. Biz hızlı tren diyoruz onlar kara tren diyorlar. Biz ak diyoruz, onlar kara. İstanbul ve İzmir’e trenler buradan kalkacak. Ama kara tren değil,motorlu tren. Onların motorlu trene bile güçleri, hayalleri yetmiyor. Çok az bir noktada ray çalışmaları devam ediyor. 2014 sonu gelmeden İstanbul ve İzmir’e seferler başlayacak. Ağlasun-Çeltikçi duble yolu plandan çıktı. Ama bunu Burdurlular duymasın. Başbakanın söylediği bu yol yapılacak. Hiçbir sorun yok. Biz yapacağız diyoruz, muhalefetin elindeki oyuncağı aldık. Muhalefet artık oraya kazma kürekle gittiler, onu alsınlar artık bahçelerinde kullansınlar. Biz şuradaki ITKM’yi 20 yıldır bitiremiyoruz. Yolu yapıyoruz. Dereboğazı yolu 2002’ye kadar 6 ayı kapalı 6ayı açıktı. Yol heyelanlardan göçüyordu. Duble yol kadar oraya para harcandı. Şimdi duble yol olacak.İnşallah duble yol olduktan sonra yol 100 kilometreye düşecek.

BİZ İŞ YAPIYORUZ

Gündemi saptırıyorlar. Dertleri üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir. Biz iş yapıyoruz proje üretiyoruz,dedikodu üretmiyoruz. Dün Başbakanımız Konya duble yolunu da söyleyecekti. Ulaştırma Bakanımız seçime kadar buraya gelecek ve bu konuda gerekli açıklamayı yapacak. Kamulaştırmayla kısım kısım şehirgeçişlerinde çalışmalar yapıldı. Özel Hüküm Çalışmalarında engeller vardı. Biz bu engelleri de kaldırttık. Çakmakçı, yalan söylemesin. Çevre illerle duble yol bağlantısı olmayan tek ilin Şırnak ve Ispart kaldığınısöylemişlerdi. Külliyen yalan. Sadece Sivas’ın çevre illerle duble yolu var. Ben Isparta’yı Şırnak ve diğerillerle mukayese etmem. Biz birlikte iş becerebilme kabiliyitine yeni kavuşuyorken, bu heyecanı yitirmemiz mümkün değil.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR