26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Biz hizmet eden başkanımızın yanındayız

İSA YALÇIN;'Biz hizmet eden başkanımızın yanındayız'dedi.

Isparta

Başkan Günaydın’ı ziyaret eden MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, “Siz aslında devraldığınız kötü mirasın sonuçlarına da katlanmak zorunda kaldınız” dedi. Gittikleri her yerde belediye yatırımlarından dolayı halkın kendilerine teşekkür ettiğini ileten İl Başkanı İsa Yalçın ise, “Biz hizmet eden başkanımızın yanındayız” diye konuştu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta teşkilatı ve Milletvekili Nevzat Korkmaz, Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, belediyenin yaptığı yatırımların halk tarafından takdir edilmesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, “Böyle bir ekip ve teşkilatın içinde yer almaktan gurur duyuyorum. Halkımızın bize destek vermesi moralimizi arttırdı” şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı ve teşkilat yöneticileri ile MHP Isparta Milletvekili S. Nevzat Korkmaz, Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti. Belediyenin gerçekleştirdiği hizmetlerle ilgili olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunulurken, MHP teşkilatları tarafından, Başkan Günaydın’a destek mesajları iletildi.

TBMM yasama yılının tamamlandığını ve meclisin tatile girmesi dolayısıyla Isparta’da bulunduğunu ve bu süreçte şehirdeki sivil toplum kuruluşları, önderler ve gönüllü kuruluşları ziyaret ettiğini söyleyen MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, “Yaklaşık 3 gündür Isparta’da nabız tutmaya çalışıyoruz. Yüzlerce insanın elini sıktık ve onların duygularıyla biz şimdi sizin huzurunuzdayız. Öncelikle şunu gönül huzuru içerisinde belirtmeliyim ki, hemen tüm vatandaşlarımız sizlere teşekkürlerini iletmemizi istedi. Çünkü son dönemde 7 gün 24 saat esasıyla gece gündüz Isparta Belediyesi’nin çalıştığını ve bütün engelleri aşmak için bir bir bütün imkânlarını seferber ettiklerini gördüklerini söylediler. Gerçekten Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili olarak aynı yolun yolcusu, aynı davanın takipçisi bir yol arkadaşınız olarak büyük memnuniyet duyduğumu ve bunu da sizlere iletmeyi bir borç bildiğimi söylemek istiyorum” dedi.

SİZ ASLINDA DEVRALDIĞINIZ KÖTÜ MİRASIN

SONUÇLARINA KATLANMAK ZORUNDA KALDINIZ

Görüştüğü vatandaşlara ‘Isparta Belediyesi’nin değerlendirilmesi yapılırken, dünüyle bugünüyle değerlendirme yapılsın. Ancak böyle sağlıklı neticeler, sağlıklı sonuçlara ulaşmamız mümkün olabilir’ tavsiyesinde bulunduğunu ifade eden Korkmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Isparta Belediyesi’nin 2009’da sizin tarafınızdan, partimiz tarafından teslim alındığında, ‘Isparta Belediyesi hangi haldeydi, şimdi hangi noktaya geldi. Sayın Başbakan’ın zaman zaman ‘nereden nereye geldi’ diye tekrarladığı tabir var ya, Isparta Belediyesi’nin nereden nereye geldiğini insanımızın bir tahlil etmesi gerekiyor.

Siz zorlukların tam merkezindesiniz. Isparta Belediyesi’ni devralırken bir kısım çevreler, belki de Isparta Belediyesi’ni bu noktaya getiren çevreler hep ‘efendim Isparta Belediyesi iktidar partisi belediyesi olmaktan çıkmıştır. 6 ay sonra en fazla kapısına kilit vurulur’ demişlerdir. Hakikaten bu sözlerine gerekçe olabilecek şartlar vardı. Bunu halkımızla da paylaştınız, Isparta Belediyesi binasının üzerinde tek tek borçlar açıklandı. ‘efendim bu borçlar yoktu’ diye bunu düzeltecek bir şey de, bir babayiğit de çıkmadı. Çünkü o rakamlar aslında mütevazi rakamlardı. 125 trilyondan bahsediyoruz. Bu borç Milliyetçi Hareket Partisi belediyecilik anlayışıyla ve sizin deneyimli, uzağı gören belediye başkanlığı anlayışınızla bugünlere ödenerek, yapılandırılarak getirildi.

Siz aslında devraldığınız kötü mirasın sonuçlarına da katlanmak zorunda kaldınız. Bırakın destek olmayı, sizden önceki belediyeciliğin ortaya koymuş olduğu o enkazı da devraldınız ve o kötü şartlardan Isparta’ya hizmet etmeye çalıştınız.”

BU TÜR KÖTÜ SÖZLER

ŞEVKİNİZİ, HEYECANINIZI KIRMASIN

Isparta Belediyesi’nin artık yatırım yapar hale geldiğini ifade eden Korkmaz, bütün makine parkını yenilendiğini, hizmet boyutlarını 3-5’e katladığını söyleyerek, “Hakikaten bunları biraz akıl ve vicdan sahibi olan her Ispartalı hakkınızı teslim ediyor. Öyle bir belediye devralınmıştı ki, neredeyse belediye personelinin maaşını ödemekten aciz, neredeyse kendisine öz gelir sağlayan bütün kuruluşları elden çıkarılmış, satılmış, sizlerin tabiriyle ‘dağları taşları satılmış bir Isparta’ ilk yılında önce ayakta kalmayı başardı. Önce borçları yapılandırdı, ikinci yılında projeler üretmeye başladı. İçinde bulunduğumuz 3.yılında da gece yarılarına kadar altyapısıyla birlikte sokak aralarına kadar asfaltlanması bir bir temin edildi. Ben hakikaten memnuniyet duyuyorum.

Tabi bu gelişmeler her Ispartalıyı memnun etmesi gereken gelişmeler. Ancak heybesinde, portföyünde Isparta olmayan, siyasetçiliği kısır siyasetçilik zaviyesine kadar indirmiş bir takım insanlar bu hakkı teslim etmek yerine, zaman zaman bel altı vurmak da dahil son derece taşra politikası anlayışıyla sözler sarf ediliyor. Bu kem sözler sahibine aittir. Şu anda eleştirileri tamamen sloganlara inmiş durumda. Bir sonraki seçimlerde ‘biz belediyeyi alacağız’ gibi hamaset nutukları atıyorlar. Görünen o ki, bir kaygı, korku içerisindeler. Bu kaygı ve korkuyla çalışan insanlarında şevkini kırmaya yönelik demeçler okuyoruz gazetelerde.  Ancak Milliyetçi Hareket Partili Isparta Belediyesi ve Sayın Başkan Yusuf Ziya Günaydın, bu tür eleştirilere hiç dönüp bakmadan, projeler doğrultusunda, Isparta halkına vermiş olduğu sözler doğrultusunda yoluna ilerlemeye devam ediyor. Bizim de milletvekili ve teşkilatlar olarak da sizlerden istediğimiz bu. Bu tür kötü sözler şevkinizi heyecanınızı kırmasın. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak sonuna kadar arkanızdayız.  Şuna emin olun, ben Isparta halkını da temsil eden bir milletvekiliyim. Şunu gönül huzuru içerisinde söylüyorum. Sayın Başkan Isparta halkı arkanızdadır. O bakımdan sizlere zaman kaybettirmeye, zaman çalmaya yönelik bu kısır siyasi çekişmelerin içerisinde olmayın. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yolunuza devam edin. Bu yol Isparta’ya hizmet yoludur, bu yol aydınlıktır ve Allah’ın izniyle bu yol 2009’da Isparta Belediyesi’nin üzerine çekilen üç hilalin daim kalmasını sağlayacak bir yoldur. Bu tür hizmetlerinizden dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SEÇİLMİŞLERİN SONUNA

KADAR YANINDAYIZ

Isparta’da Milliyetçi Hareket Partili bir belediyenin olmasının gündemin her zaman odak noktası olduğunu belirten İl Başkanı İsa Yalçın da konuşmasında şu görüşlerde bulundu:

“Gittiğimiz her yerde insanlarımızın bizlere teşekkür etmesi, Isparta Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini ifade etmelerinden dolayı hem bu işin gururunu duyduk, hem de sizlerle bu konuyu paylaşıp sizlere teşekkür etmeye geldik. Milliyetçi Hareket Partisi’nin her zaman istediği budur. Buraya kazanarak gelen belediye başkanlarımızın yapması gereken şeyler millete hizmet etmektir. Millete hizmet etmekle meşgul olurken, tabi birilerinin bizlere çamur atması, bu yapılan hizmetleri yok sayması, itibarsızlaştırmaya çalışması da gayet normaldir. Çünkü onların beklentisi bu değildi. Bu seçimde kendileri siyasi bir kaza olarak değerlendirip, her türlü olumsuzlukla üzerinize gelip, çalışmanıza engel olup daha sonrada  bunu ortaya koyup seçim kazanmak istiyorlardı. Ama çok şükür bu olmadı, oyun bozuldu. Cenab-ı Allah’ın yardımıyla bugün Isparta’da kaybedilen her şey geri alındı. Isparta hizmette çok üst noktaya geldi. Bugün Ispartalı hemşehrilerimizin de henüz daha birçoğunu bilmediği hizmetleri gerçekleştirmiş olmak bizleri gururlandırdı.

Bir takım salon toplantılarında kendisini alkışlayan üç-beş arkadaşının heyecanına gelip, Isparta ile alakası olmayan insanların Isparta üzerine konuşmaları bence utanç verici. Önce gelsinler bu yapılan hizmetleri bir görsünler, bu hizmetleri gördükten sonra yüzleri kızaracak. Bu hizmetleri gördükten sonrada halen aynı şeyleri söylüyorlarsa da bunlar art niyetli insanlardır.

Kendileriyle bizim muhataplığımız sadece Ispartalı hemşehrilerimizin kafasını karıştırma noktasında eğer bir takım çalışmalar yaparlarsa düzeltmek üzeredir. Onun dışında kendileri bizim muhatabımız değildir. Biz hizmet eden belediye başkanlarımızın, seçilmişlerin sonuna kadar yanındayız. Bugün Cenabı Allah’a şükürler olsun ki, iyi ve güzel hizmetlerden bahsediyoruz. Isparta Belediyesi’nin bu hale gelmesi eğer birilerini rahatsız ediyorsa başta iktidar partisinin mensuplarını rahatsız ediyorsa biz doğru yoldayız, doğru hizmetler yapıyoruz. Çünkü onların niyetleri farklıdır, hep kafalarının arkasında bir takım hesaplar vardır. Biz teşkilat olarak bu yapılan hizmetlerden ve herkesin bitti, battı gözüyle gördüğü bu belediyenin, bugün 7 gün 24 saat çalışır dinamik bir hale gelmiş olmasını millete gösterdiniz. Bundan dolayı da teşekkür ediyoruz.”

ÇUVALLARI DOLU GELDİLER VE O BEREKET

ÇUVALLARINI BANA TESLİM ETTİLER

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ‘güzel günler yaşıyorum’ diyerek tarif eden Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da, geçen günlerde de partisinin il ve ilçe teşkilatlarının kendisini ziyaret ettiğini dile getirdi. Başkan Günaydın, “Gerçekten Milliyetçi Hareket Partisi gurubu şu anda bende dahil hepimiz bir noktada odaklanmışız. Isparta’ya canı gönülden işe yarayacak projelerin yapılmasını isteyen bir parti, parti teşkilatı ve belediye haline geldik. Bundan memnuniyet duyuyorum.

Bugünde yine parti teşkilatlarımızın, milletvekilimiz bizlere gönülden bir ziyarette bulundular. Böyle bir ekibin, teşkilatın, partinin içerisinde bulunmaktan da gurur duyuyorum. Bugün buraya gelirlerken, çuvalları dolu geldiler ve o bereket çuvallarını bana teslim ettiler. Parti yöneticilerimiz, milletvekilimiz tüm Isparta’yı dolaşmışlar, vatandaşlarımızla bir araya gelmişler ve oradan da halkımızın belediye çalışmalarından memnuniyet ifadelerini de gördükleri noktasında bizi bilgilendirdiler. Belediye olarak daha ne gibi güzel projelerin yapılabileceği noktasında görüş alışverişinde bulunduk. Halkımızın düşünceleri bana, katkı, moral ve destek sağladı. Bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR