22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,712 TL
  • 5,487 TL
  • 192,69 TL
  • 95.371
ISPARTA 21°
GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

Birbirimizi sandığa gömmeye uğraşmayalım

Recep Özel'den önemli mesajlar.

Isparta

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Organize Sanayi Bölgesi’nin genel kurulunda önemli açıklamalarda bulundu. OSB’nin kuruluşunun 20.yılının kutlandığını belirten Özel, isim belirtmeden 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e teşekkür gönderdi. Ancak Özel, konuşmasında Demirel ailesini kastederek Ağalık sistemi üzerine eleştirilerde bulundu, Isparta’nın bugün yaşadığı sorunların temelinin sebebi olarak işaret etti.

DEMİREL’E TEŞEKKÜR

            Milletvekili Özel, şöyle konuştu:

            “Toplumun önünde olan insanlar olarak noktayı koymayı bilmeliyiz. Organize Sanayi Bölgemiz 20.yılını doldurdu. OSB’yi kuran, ilimize kazandıran, emeği geçen herkese, geçmişteki siyasi büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Ama biz Ispartalılar olarak 20 yılda iyi bir noktaya getirebildik mi, getiremedik mi sorgulayabilir. Ama kavga etmeden, gürültü çıkarmadan bunu yapmalıyız. Isparta için acı gerçeklerimizi önümüze koyup, önümüzdeki süreçte neler yapabileceğimizi tartışmalıyız.

‘ISPARTA’YA TÖVBE

YATIRIM YAPMAM’ DİYOR

            Sandıklı’da Ispartalı hemşerimiz bir otel açmış. Bundan 15 yıl önce Isparta’ya gelmiş, OSB’de işe başlamış, 1.5 milyon mark yatırmış ve gitmiş. Adam tövbe, billah ediyor. Bir daha Isparta’ya yatırım yapmam’ diye. Burada kimin kabahati var, yok bilmiyoruz. Bunları konuşmak bize fayda getirmiyor. Gelişmiş iller ne yaptıysa, biz de onu yapmalıyız.

‘ISPARTA YATTI, BİTTİ’

YOK BÖYLE BİRŞEY

            ‘Isparta yandı, bitti, kül oldu’ böyle bir şey yok. Isparta çok iyi bir noktada. İyi bir yaşam düzeyi var. Gerek doğa güzellikleri, insan yaşantısı ile harika bir yerdir. Önce bunu kabul etmeliyiz. Önce ne olduğumuzu iyi bilelim. Organize Sanayi Bölgesi içinde yatırım yapan, faaliyet yapanlar var. Her nimetin külfeti de olur. Bir işe başladıysak, bu şehir de bizimse el birliği ile kalkındırmak, elimizden geleni yapmalıyız.

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN

BAŞARILI OLMASINI İSTERİM

            Ne Ticaret Odası ne Belediye Başkanı birbirimize rakip değiliz. Isparta’da herkes ‘bunu ben yaptım’ diyor. Bunu dememeliyiz. Bugüne kadar denildi, Ağalık sistemi bizi bu noktaya getirdi. Biz olup, birlikte olup, güçlerimizi birleştirip Isparta’yı bir noktaya getiremiyoruz. Ben ITSO’nun, Valimizin, üniversitenin, Belediye Başkanının başarılı olmasını istiyorum. Başarısızlıklarını istemek Isparta halkına zulümdür. Birbirimize çelme takmak halka yapılacak en büyük ihanettir. Birbirimizin yolunu açmak için pozitif olmalıyız. Isparta ne çektiyse kısır çekişmelerden çekti. Her yapılan işin arkasında çapanoğlu arar hale gelmişiz. Kim ne yapıyorsa, yapıyor. Ne yaparsa da yapsın artık. Birlikteliği mutlaka sağlamalıyız. Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri var.

BİRBİRİMİZİ SANDIĞA

GÖMMEK İÇİN UĞRAŞMAYALIM

            Geçmişte olduğu gibi gruplar ve ekipler olarak birbirimizi sandığa gömmek için mi uğraşacağız? Yoksa her sektör beni en iyi temsil edecek kişiyi aramak için mi tercih yapacağız. Her sektör kendisini en iyi temsil edeceği bilir. O kişiyi oraya getirelim ve Isparta’ya iyilik yapalım. Isparta’nın buna ihtiyacı var. ‘Belediye şunu yapıyor, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları şunu destekliyor’ gibi durumlara getirilirse Isparta kaybeder. Diğer iller heyetler halinde Cumhurbaşkanına, Başbakana gidiyor. Isparta olarak bunu beceremedik. Neden yapamadığımızı birbirimize sormalıyız.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR