29 Mayıs 2020 Cuma

ISPARTA
ISPARTA'YA KORONAVİRÜS GETİRDİLER

ISPARTA'YA KORONAVİRÜS GETİRDİLER

ISPARTA'DA AKIL ALMAZ KAZA

ISPARTA'DA AKIL ALMAZ KAZA

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

BİR OLALIM, BİRLİK OLALIM DİYORUZ

BİR OLALIM, BİRLİK OLALIM DİYORUZ

Isparta

İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan, ‘Bir olalım, birlik olalım diyoruz’ bunu siyaseten demiyoruz. Ülkemizde yaşamını sürdüren her fert için söylüyoruz. Bir kişi diğerine destek olsun, zarar vermeden evinde karantina şartlarını yerine getirebilsin diye söylüyoruz dedi.

Açıklamasında ise: ‘Henüz tedavi yöntemi bulunamayan, karşı aşı geliştirilmesinin ise bir yılı bulabileceği açıklanan virüsün yayılmasını önlemek için alınan her bir önlem ve atılacak her bir adım hayati nitelik taşıyor. Tam da bu nedenle nasıl korunuruz bu korona virüsünden, öğrenmenin tam zamanı!

Korona virüsü, hasta birinin öksürürken çıkardığı damlacıkların etrafa yayılması yoluyla diğer insanlara bulaşıyor. Bu nedenle enfekte olduğunu düşündüğünüz ya da hastalığı teşhis edilmiş biriyle mesafeyi korumak çok büyük önem taşıyor. Kalabalıklardan kaçınmak, zorunlu hallerde etrafla ve çevredekilerle temas kurmamak, yemek ve diğer objeleri paylaşımlı kullanmamak ve ön önemlisi kişisel hijyen kurallarına uymak alınması gereken önlemler arasında yer alıyor.

Virüsün yayılmasını önlemek için gün içinde sık sık ve her yemekten önce mutlaka ellerin sabunlu su veya dezenfektan ile temizlemek suretiyle, mümkün olduğunca ellerle yüze dokunmamak alınacak tedbirlerin başında geliyor.

Korona virüsün yayılmasını önlemek için alınması gereken bir diğer önemli önlem ise hasta olduğunu düşünen, hasta biriyle ilgilenen, hastalığın teşhis edildiği vakaların görüldüğü ülkelere seyahat etmiş kişilerin kendilerini evde izlemeye alması, zorunlu haller dışında dışarıya çıkmaması ve bu hallerde maske takması olarak öne çıkıyor. 14 gün kuralı ile hastalığın kuluçka süresi olan bu süre içinde kişilerin kendini izlemesi ve virüsün yayılmasını önlemesi gerekiyor.

Sağlıklı kişilerin hasta biriyle ilgilenmek, hamile olmak veya kronik bir hastalığa sahip olmak gibi zorunlu haller dışında maske kullanması önerilmiyor. Maske kullanımında ise virüsün yayılmasını engellemek üzere maskenin sık sık değiştirilmesine, ellerin maskeye dokundurulmamasına dikkat edilmelidir.

Suriye vatandaşlara sağlık, yeme-içme ve barınmalarını karşılayan devlet büyüklerimizde para kalmadı. Sarayın giderleri, Katardan Alınan Uçak ödemeleri, garanti sistemindeki yakın müteahhitlere verilen hastane ve otoyol ödemeleri giderleri ekonominin canına okudu.

TBMM'nin kanun gereği olağanüstü durumlarda kullanılmak üzere kenara ayırdığı rezervler yani İHTİYAT AKÇESİ yandaş besleme politikası yüzünden tükenmiştir.

Şimdi maaş bağışlarına geldi sıra; vermeyelim demiyoruz. Ama hiçbir olağanüstü durum yok iken,hiç edilen ihtiyaç akçesinin nereye, kimlere ne amaçla harcandığını bilmek en tabii hakkımız diye düşünüyoruz.

Sayın yetkililer eğer halkına, vatandaşına küçücük bir açıklama yaparak, ekonominin canını nasıl çıkardıklarını açıklayabilirlerse, Türk Milleti tüm varlığıyla devletinin yanında olmaktan bir an bile imtina etmezler. Ama bilinmesi gereken satılan fabrikalar, barajlar,otoyollar, alınan vergiler  ve trafik ceza paraları nerelere harcandıysa bizde verdiklerimizin karşılığını görür ve ne için harcandığını bilir ve varımızı yoğumuzu vatanımıza milletimize infak ederiz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, herkesin kendi OHAL'ini ilan etmesi gerektiğini söyleyeli kaç gün oldu. Ama hükümet bunu göz ardı ederek tüm ülkemiz ve vatandaşlarımız için OHAL’i ilan edemiyor.

Neden mi???

Eğer Türkiye Cumhuriyeti tüm ülkemiz için bu Ohal kararını alırsa; Hükümet bunu yaptığı andan itibaren evde kalmaya başlamış olan her insanın, işçinin, emekçinin, memurun, işsizin ekonomik giderlerini karşılamak zorundadır. Ama ikinci sınıf insan yerine konan bizlere para yok. Kanal İstanbul için para var. Garantisi verilmiş otoyol ve hastanelerin tazminatını ödemek için para var. Hatta Kanal İstanbul güzergâhındaki iki tarihi köprüyü taşıma işi için açılan ihale iptal edilmedi neden acaba??? Ancak bunun için bile para var.

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

VATANDAŞIN BİRİ

02 Nisan 2020 Perşembe 21:06

ıspartalıyım yalanmı söyluyorlar neyi koruyorsun be bu durumda 1500 odası var evet hastane olsun mademki b,irlik dirlik deyip duruyorlar o sarayın 1500 odasını bedavamı ısıtıyorlar elektriği temizliği say say bitmez bi saray daha yapılıyormu bide çok lazım gibi şu imkansız durumda k**** istanbul ha kime neye yardım oldugunu herkes biliyor önceden belediler bagıs diyew paraları iyi topladı demi ama chp li oldumu olmaz çünki reyisin iban numarası helal gari deprem paralarının akibeti noldu

Ispartalıyım

01 Nisan 2020 Çarşamba 19:02

Mustafa Kemal ,fox tv,cumhuriyet gazetesi sözcü vs gibi devlet karşıtı sizin yandaşınız olan medyayı kaynak gösterme ,illa kaynak görmek istersen,devletin kanun ve yönetmeliklerini okuman gerek ,ayrıca belediye kanunlarını da okuyarak neye ,kime nasıl yardım edileceği bellidir ,anladın

Mustafa Kemal

01 Nisan 2020 Çarşamba 18:15

Spam adlı sahış bak başka belediyelere yasak koymamışlar.http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/chpli-belediyelere-konan-yardim-kampanyasi-yasagi-akpli-belediyeler-icin-gecerli-degil-1730710

sorumlu vatandaş

01 Nisan 2020 Çarşamba 14:36

Bir gün bu ülkeyi yönetmek gibi bir yetki verilirse o zaman vay halinize. Böyle bir durumda bağış toplama hakkınız da olmaz kimse vermez de. 1999 Marmara depremini unutmadık memur maşları neyle ödendiğini. Bu gün Avrupanın bir çok ülkesinde bağış toplanıyor. ABD'de hastalar otoparklarad yatıyor. Bu ülke İtalya ve İspanya'ya yardım gönderdi daha dün. Kendi ayağına sıkıyorsun. Sen böyle yaparsa belediyelere de kimse yardım etmez. Bu muhalefet değil, düşmanlık. iyi ki sizlere yetki verilmemiş

Ispartalıyım

01 Nisan 2020 Çarşamba 11:05

Yamtar32 saray nerene dokundu maliyesini sen mi tutuyorsun neyi ne kadar biliyorsun hiç ,laf olsun diye yorum yapıyorsunuz ,kime hizmet ettiğinizi yazmaya gerek yok belli oluyor ,bu ülke daha önce çadırdan mı yönetiliyordu ama sana göre öyle ,evinde neden misafir odası var bi irdele istersen kulakdan dolma üç şey öğreniyorsunuz kalkıp burada yorum yapıyorsunuz

YAMTAR32

01 Nisan 2020 Çarşamba 00:48

Sarayın günlük gereksiz harcamaları kısılsa koronavirüs nedeniyle mağdur olan insanlarımıza yardım elimizi uzatsak daha mantıklı olur.Hatta sarayı hastaneye dönüştürsek daha iyi hizmet etmiş oluruz.Yönetici konumundakiler keyifleri kaçmasın diye böyle birşey düşünemezler.Özgür Başkan'ın açıklamaları güzel ve umut vericidir, aynen katılıyorum.

Isparta'm

31 Mart 2020 Salı 22:03

İyiki bu ülkeyi siz yönetmiyorsunuz ,partinizi bile doğru dürüst yönetemiyorsunuz ama devletin her konusuna laf söylüyorsunuz unutmayın ki bu devleti yönetenler işlerinde çok iyi boyunuzdan büyük konuşmayın bir olalım diyorsunuz ama icraatınız yok gölge etmeyin, devletimiz ve milletimiz Allahın izniyle bu günleride atlatır ama yaptıklarınızı da unutmayız

Spam

31 Mart 2020 Salı 20:52

Her türlü yardım kampanyası Valilik iznine tabidir. Valilikten izin alınmadan hiçbir kurum kuruluş kişi para yardımı toplayamaz. Belediye başkanları bunu bilmiyorsa haline

JAMER. MİKSER

31 Mart 2020 Salı 20:34

komonist rusyayı tağıtık,TÜRKİ CUMHURİYETLER BAĞIMSIZLIKLARINA KAVUŞTU,lakin içimizdeki marksistleri bitiremedik.BİTMESİ İÇİN ÇOĞUNLUK PARLAMENTER SİSTEMİ KALDIRMAK LAZIMDIR.

Halk

31 Mart 2020 Salı 20:07

Başkanım ücretli öğretmenler mağdur edildi. Bu konuyla ilgili parti olarak açıklama bekliyoruz.

Mustafa Kemal

31 Mart 2020 Salı 19:31

Özgür bey İstanbul ve Ankara belediyelerine yardım yapacaktım ne yazıkki bankalara bloke kondu.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR