02 Temmuz 2020 Perşembe

ISPARTA
KİRAZ ÜRETİCİLERİ İLE BULUŞTULAR

KİRAZ ÜRETİCİLERİ İLE BULUŞTULAR

SÜREYYA SADİ BİLGİÇ GÖREVİNE DEVAM EDECEK

SÜREYYA SADİ BİLGİÇ GÖREVİNE DEVAM EDECEK

KÖYÜN GEÇİM KAYNAĞI OLDU

KÖYÜN GEÇİM KAYNAĞI OLDU

RANDEVU SİSTEMİ UYGULANACAK

RANDEVU SİSTEMİ UYGULANACAK

BİR ÖKSÜRÜKLE BAŞLADI, ISPARTALI ELİF AZRA KÖK HÜCRE BAĞIŞI BEKLİYOR

BİR ÖKSÜRÜKLE BAŞLADI, ISPARTALI ELİF AZRA KÖK HÜCRE BAĞIŞI BEKLİYOR

Isparta

Aslen Isparta’nın Eğirdir İlçesine bağlı Yukarı Gökdere Köyü’nden olan ve lenf kanserine yakalanan üniversite öğrencisi Elif Azra Bulut kök hücre bağışı bekliyor.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi Elif Azra Bulut (20), yaz döneminde ailesinin yaşadığı İnegöl'de yaz tatilinde aniden rahatsızlanarak İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Lenf kanseri teşhisi konulan genç kız, daha sonra Bursa Uludağ Üniversitesi TIP Fakültesi'nde tedavi altına alındı.

Okuluna ara vermek zorunda kalan Elif Azra Bulut'un babası Tahir Bulut, kızının organlarında büyük bir kitlenin oluştuğunu belirterek, "Kızımın küçük öksürükleri başladı. TIP Fakültesi 2. sınıfa geçtikten sonra yaz tatilinde buraya gelince nefes almasında güçlük ve öksürük başlamıştı. İnegöl Devlet Hastanesi'ndeki uzman doktorumuz bir röntgen çekti. Röntgende bir kitle olduğu görüldü. Daha sonra tomografi çekildi. Tomografide doğrulandı. Bizi bu tedavinin daha kolay yapılacağı için üniversiteye yönlendirdiler. Bu şekilde devam etti. Şu anda Uludağ Üniversitesi TIP Fakültesi Hematoloji Kliniğinde kızım tedavi görüyor. Genç insanlar bu hastalıktan çok daha hızlı bir şekilde kurtulabiliyor. Ama kurtulmanın en önemli yönü kök hücre. Bunda da bütün insanlığın bağışta bulunması, insanların birbirine hayat vermeleri gerekiyor. Kök Hücre aşamasına geldiği zaman da tabii ki uygun bir donör aranıyor. İlk önce kardeşlere bakılıyor. Sonra 1. derece akrabalara geçiliyor, dünya genelindeki kök hücre bağışçıları bankasına müracaat ediliyor. Buradaki yapılan tetkikler uygun olursa, o zaman kök hücre nakli ile bu hastalığı unutmanız Allah'ın şifa vermesi sayesinde oluyor. Bize profesörlerimizin söylediği bu" dedi.

"Benim çocuğuma da şu an bu aşamada" diyen baba Bulut, "Henüz 2 ay oldu. 7-9 ay gibi yatacak. Çaresi kök hücre. Öncelikle benim kızıma lazım. Bütün insanlığa lazım. Herkesin kök hücre bağışlamasını istiyorum. Ben zaten daha önce kök hücre bağışlamıştım. Bu olay başımıza gelmeden önce bağışlamıştım. Umuyorum en yakınımızdan veya dünyanın değişik yerlerinden bir kök hücre olur. Kardeşlerinde alınan örnekler uyum sağlanmadı" diye konuştu

Kök hücre bağışlamak isteyenler, 15 Kasım tarihine kadar İnegöl meydanında Kızılay kan aracına giderek Azra'ya destek olabilecek. Ayrıca bazı esnaf dükkanlarına Azra'nın fotoğraflarını koyarak kampanyaya destek veriyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ABDULLAH DUMAN

13 Kasım 2019 Çarşamba 23:47

bi telefon numarası olsa bağış yapalım eger oluyorsa

İspartali

13 Kasım 2019 Çarşamba 15:17

Geçmiş olsun rabbim şifa versin inşallah

spam

13 Kasım 2019 Çarşamba 14:03

50 yaş altında bulunan bütün bireyleri kök hücre bağışına bekliyorum. Bana ne demeyin bir gün size de lazım olabilir. Hepi topu 4 tüp kan bağışı

bağışçı

13 Kasım 2019 Çarşamba 10:24

eğer kök hücre kesin çözüm ise, kızılay kan bağışı çadırında bu işlem yapılabiliyorsa, hergün onlarca kişi bu çadırlarda kan bağışı yapıyor. neden kan bağışı sırasında kök hücre de alınmıyor. ben de bu çadırlarda kan bağışında bulundum. iki işlem aynı anda yapılabilirdi.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR