23 Mart 2018 Cuma

  • 3,985 TL
  • 4,928 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
ISPARTA 10°
KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

BİR GAZETECİLİK BAŞARISI DAHA

Akdeniz'in 23 Aralık'ta yayınladığı 'muhtemel ilçe belediye başkan adayları' listesi yüzde 90 oranında doğru çıktı. Akdeniz, 3 mevcut AK Partili belediye başkanının bir daha aday gösterilmeyeceğini de 21 Ocak'ta yazmıştı.

Isparta

Gazeteciliğin siyasi kulisleri takip etme, gelecekte yaşanacakları önceden bilme ve halka ilk duyurma mesleği olduğu herkes tarafından bilinir. 20.yılını giren Akdeniz, bu zamana kadar bu felsefe ile hareket etti, yaşanacakları önceden yazdı ve tahmin etti. Çok şükür dikkat çekecek derecede hatalar ve yanlışlıklar yapmadık. Ne dediysek o ya da ona yakın çıktı. İşte örnek.

Isparta'da belediye başkan adayı ilan edilen AK Partili Nuri Uzaktaş'ın aday olduğu ilk yazanlardanız. Gazete manşetinize haftalar öncesinden 'AK Parti'nin adayı Nuri Uzaktaş' diye başlık atıyorsunuz. Başlıkta açık kapı yok, kesin ve net. Dediğimiz gibi çıktı ve öyle oldu.

İlçe belediye başkan adayları ile ilgili de Akdeniz 23 Aralık tarihinde bir liste yayınladı. 'İşte AK Parti'nin olası aday listesi' başlığıyla yayınladık. 12 ilçe ile birlikte birkaç kasaba belediye başkan adayını ilan ettik. O günden bugüne o liste ulusal ve yerel medyada dolaştı. Yerel internet siteleri ulusal siteleri kaynak göstererek o listeyi yayınladı. Nereden mi biliyoruz. Çünkü o listede birkaç kasaba adayına da yer verildi. Ama yayınlayan ulusal ve yerel siteler 'işte ilçe belediye başkan adayları' diye sundu. Halbuki içinde beldeler de var. Neyse AK Parti merakla beklenen aday listesini cumartesi günü yayınladı.

Akdeniz'in 23 Aralık 2013 tarihinde yayınladığı liste yüzde 90 oranında doğru çıktı. Sadece Eğirdir ve Yalvaç'ı kestiremedik. Diğerleri bire bir aynı çıktı.

Akdeniz, 21 Ocak günü de 'AK Parti'de 3 belediye başkanının üzeri çizildi' başlığıyla Sütçüler, Eğirdir ve Şarkikaraağaç'ta aday değiştirildiğini yazdı.  O da doğru çıktı. İşte AK Parti'nin 12 ilçe belediye başkan adayı:

Aksu: Adnan Demir

Atabey: Tevfik Atasoy

Eğirdir: Veli Gök

Gelendost: Mehmet Sezgin

Gönen: Ahmet Doğan

Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak

Senrikent: İbrahim Erol Durmuş

Sütçüler: Mustafa Üstün

Şarkikaraağaç: Bayram Aydemir

Uluborlu: Mehmet Ünverdi

Yalvaç: Tekin Bayram

Yenişarbademli: Yaşar Gençer.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR