26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Bir Daha Canlar Yanmasın Diye...

Bir Daha Canlar Yanmasın Diye...

Isparta

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde sıkça ölümlü kazalarınyaşandığı kavşakta bir daha canlar yanmasın diye esnaf aralarında topladığıpara ile koyun alıp dualar eşliğinde kurban etti.

 

Dikkatsizlik, tedbirsizlik, bana bir şey olmaz diyedüşünerek araç kullanma gibi daha bir çok nedenden meydana gelen kazalarda heryıl binlerce insan trafik kazalarında yaşamını yitiriyor. Isparta’nın Yalvaçilçesinde de trafik lambaları olmasına rağmen yapılan ihlaller nedeni ile sıkçakazanın yaşandığı Anıt Kavşağında onlarca insan can verdi yada yaralandı.

 

Kazaların ardı arkası kesilmeyince Yalvaçlı esnaflar ilginçbir yönteme başvurdu. Aralarında topladıkları para ile koyun alan esnaflarkazaların yaşandığı kavşakta imam eşliğinde dua edip bir daha kaza yaşnmamasınıdileyerek kurban kesti.

 

 

 

Fikri ortaya atan esnaflardan Muzaffer Büyükbayram, ‘Buradabugüne kadar çok sayıda kaza meydana geldi ve çok canlarımız gitti. Bir dahaüzücü kazalar yaşanmasın diye kurban kesip Allah’tan dilekte bulunmak amacıylakurban keselim dedik. Arkadaşlara fikrimi söyledim onlarda sağolsun destekoldular ve hocamızla dua edip kurbanımızı kestik. İnşaallah bundan sonra arkadagözü yaşlı insanlar kalmaz’ dedi.

Büyükbayram, kavşakta ışık olmasına rağmen kazaların meydanagelmesinin nedeni olarak da sürücülerin ışık ihlalinden kaynaklandığını bukavşağa konulacak olan mobese kameralar ile bu ihlallerin ve dolayısı ile kazalarınönüne geçilmesinin mümkün olduğunu belirtti.

 

Kurban kesilmesine önayak olanlardan biri olan Durmuş AliKarip de; “Arkadaşlar burada kazaların bir daha yaşanmaması için kurban keselimdediler Yalvaç halkımızın desteği ile kurban kestik. Bir daha insan kanıakmasın diye kan akıttık Allah’tan da böyle olayların bir daha olmaması içindilekte bulunduk’ dedi.

 

Röportaj esnasında bir kamyonetin kırmızı ışık yanmak üzereiken son süret geçmesi ise olayın boyutunu ortaya koydu. Karip, benzerolayların bu kavşakta sıkça yaşandığını hatta geçtiğimiz günlerde bir TrafikPolisinin gözü önünde benzer olayın yaşandığını ileri sürdü.

Yalvaç ilçe merkezine giriş noktasında bulunan kavşakKonya-Afyon, Isparta-Yalvaç yollarının kesiştiği oldukça işlek bir kavşak. Trafikikaz lambalarının bulunmasına rağmen bugüne kadar kavşakta çok sayıda maddihasarlı, yaralamalı ve ölümlü kaza meydana geldiği bildirildi.

 

Nurettin Arkan / Yalvaç

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

?

13 Ekim 2015 Salı 01:00

önce kural

olmaz artik

12 Ekim 2015 Pazartesi 21:36

Orada kurban kesmek yerine kazaların nedeni araştırılıp ona göre önlem alınsa olmaz miydi ne bileyim bir ışık klasis vb önlemler

Yezitler

12 Ekim 2015 Pazartesi 20:02

O koyun sizden davacı olacak eyyy andavallar. O kavşakta eksik yanlış nedir bilmeden düzeltmeden Kurban diye katlettiniz. Git Yezitin olmayan müftüye sor.

azıcık saygı

13 Ekim 2015 Salı 16:31

vatandaşa saygısizlık insana bir şey kazandırmaz..

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR