23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,102 TL
  • 5,018 TL
  • 174,92 TL
  • 110.932
ISPARTA 19°
HERKESİ ÜZEN ACI HABER

HERKESİ ÜZEN ACI HABER

ATİLLA TIK YAŞAMINI YİTİRDİ

ATİLLA TIK YAŞAMINI YİTİRDİ

YİNE YÜREKLERİ YAKAN HABER

YİNE YÜREKLERİ YAKAN HABER

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BİLİRKİŞİ RAPORUNU YAYINLIYORUZ

İŞTE BİLİRKİŞİ RAPORU

Isparta
Isparta Belediyesi'ne yapılan operasyonda aralarında Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Ziya Günaydın'ın da aralarında bulunduğu 82 kişinin 'örgüt oluşturmak, ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak ve resmi evrakta sahtecilik' gibi suçlardan tutuksuz yargılandığı davada beklenen bilirkişi raporu geldi.

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada bilirkişi raporu tam 360 sayfa olarak geldi.

İŞTE RAPORDAKİ AÇIKLAMALAR

VARAN 1

Bilirkişi raporunda Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi (ITKM) projesi ile ilgili olarak, Belediye Başkanı Y. Ziya Günaydın’ın eylemlerinin görevin kötüye kullanılması suçunu Mehmet Ateşgül’ün ise bu suça iştirak işledikleri, Kadıahmetoğulları A.Ş.’ne 12.716.376.00 YTL’lik menfaat sağladığı, dolayısı ile aynı miktarda kamu zararın söz konusu olduğu belirtildi.

VARAN 2

BELEDİYE  İŞHANININ  5. KATININ  MHP  İL  TEŞKİLATINA  İŞGALİYE  SÖZLEŞMESİ  İLE  KİRALANMASI  İLE  İLGİLİ  İDDİALAR  İNCELENMİŞTİR. 

Mülkiyeti Belediyeye ait iddia konusu taşınmazın kiraya  verilmesine  ilişkin  işlemler  incelendiğinde; 

2886  s.  DİK  ve  diğer  mevzuatta,  işgaliye  sözleşmesi  diye  bir  sözleşmenin  mevcut  olmadığı,  Belediyenin  2886  s.  DİK.na  tabi  olması  nedeni  ile  kira  ihalesi  yapmak  zorunda  olduğu,  bu  nedenle  işgaliye  sözleşmesi  adı  altında  yapılan  işlemlerin  2886  s.  DİK.na  aykırı  olduğu,  sanıklar,  Yusuf  Ziya  GÜNAYDIN,  Hasan  DEMİR,  Ercan  GÖRGÜLÜ,  Adnan  TAŞDELEN,  Ali  BALCI,  İsmail  Hakkı  UYSAL,  İsmail  Cemil  AYDOĞDU,  Orhan  EREN,  Metin  KAYA,  Akif  DİLEK’in  eylemlerinin  bize  göre  görevin  kötüye  kullanılması  niteliğinde  olduğu,  bilirkişi  raporu  esas  alınırsa,  150.140,36- TL  kamu  zararının  mevcut  olduğu  gibi  bir  kişiye  (partiye)  çıkar  sağlandığı,  sanık  İsa  YALÇIN’ın  eyleme  iştirak  ettiği  sonuç  ve  görüşüne  varılmıştır. 

VARAN 3

 

BİR REKLAM FİRMASINDAN DOĞRUDAN TEMİN ÜST LİMİTİ DİKKATE ALINMADAN YAPILAN ALIMLAR İNCELENMİŞTİR.

 

Ali BALCI ve  Ramazan KUTLU’nun Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı Kutlama Etkinlikleri için billboard, plaket… vs. alımının Doğrudan Temin Yöntemi ile alımı için 26.08.2010 tarihli Doğrudan Temin Onay Belgesi düzenlendikleri, işin Bir Reklam firmasına verildiği, firmaya 24.544,00 TL. ödendiği, ödeme emrini Ali BALCI ve  İsmail Hakkı UYSAL’ın imzaladıkları,

2010 yılında 4734 s. KİK.’nun 22/d maddesindeki alımlar için 11.674 TL. olduğu, bu limitin üzerinde alım yapılmasının mevzuata aykırı olması nedeni ile sanıklar Ali BALCI, Ramazan KUTLU ve İsmail Hakkı UYSAL’ın eylemlerinin görevin kötüye kullanılması niteliğinde olduğu, Reklam firmasına çıkar sağlandığı,  sonuç ve görüşüne varılmıştır.

 

 
BİLİR KİŞİ RAPORU BİR ÖNCEKİ RAPORUN TAM TERSİ...
BİLİRKİŞİ RAPORUNU İLK KEZ BOMBA 32 AÇIKLIYOR...
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR