22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,579 TL
  • 5,398 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Beş Yıl Bekledik, Üç-Beş Gün Daha Bekleyelim

Partimiz son haftalarda şehirlerimizdeki aday adaylarımızı açıklamaya devam ediyor. Isparta tesadüf müdür nedir, yine son haftaya/haftalara kaldı.

Isparta

Adayımızın belirlenmesi gecikince ister istemez herkesin kafasında birtakım istifhamlar oluştu? Neden hala adayımız belirlenmedi? Yoksa genel merkez bir “sürpriz” mi peşinde? Genel başkan yardımcımız Süleyman SOYLU beyin Başbakanımızdan şehrimizle ilgili bir isteği mi var? Mevcut aday adaylarımız acaba Ispartalıların beklentilerine tam olarak cevap verecek mi? Genel merkezin adayı yıllar önce siyasi arenaya çıkan KOLUKIRIK ve DERİN beylerden biri mi? Daha önce Isparta teşkilatının beklentilerini ikinci plana iten genel merkez bu sefer mevcut aday adaylarından birini mi seçecek? Isparta’ya da diğer bazı illerde olduğu gibi bakan sürprizi mi yapılacak gibi sorular sorulup duruluyor.

Bu sorulara cevap vermeden önce şu realiteleri iyi anlamalıyız. Siyasi partiler resmi kurum değildir.Atama veya seçim ile yönetilirler. Aldıkları kararlar neticesinde demokrasinin özüne uygun olmak şartıyla kimseye hesap vermezler. Tabiri caizse dükkân da genel merkezindir. En iyi kararı da genel merkez verecektir. Arada bir nadiren de olsa genel merkez yanılabilir. Ama o kadarı kadı kızında da olur. Partilerimiz; seçimler sonrasında aldıkları başarıya veya başarısızlığa bakarak hareket ederler. Ya genel başkan değişimine gidilir ya da kendiliğinden milletin iltifatından mahrum olurlar. Demokrasinincilveleridir bunlar. Her 10-15 senede bir darbeler olmazsa bu fotoğraf gider ve gelir gözümüzün önüne. Siyasette hem genel merkezin hem de il teşkilatlarının çıkmazları/zorlukları da vardır. Önemli, olan her türlü durumu iyi yönetebilmektir. İster genel merkez olun, isterse il teşkilatı olun. Nasibinizde varsa hizmete devam eder durusunuz. Nasip değilse de elden bir şey gelmez zaten.

Isparta Tayyip bey için çok önemli bir il. Ben böyle olduğuna inanıyorum. Onun için son haftalara kaldık. Adayımız hakkında Tayyip beyin kafası karışık, yatıyor kalkıyor “Isparta ne olacak” diye düşünüyor, sürpriz bir aday geliyor galiba gibi dedikodular dolaşıyor sokaklarda. Ama nafile. Adayımız belli. UZAKTAŞ beyin il başkanlığı tecrübesi, kambursuz bir aday oluşu, aldığı siyasal bilgiler fakültesi eğitimi, ciddiyeti ve teşkilatımızı yönetirken gösterdiği dirayeti, ticaret ve iş adamlığındakşi başarısı, yetiştiği muhafazakar kültür ile bu işe en layık insanlardan biri olduğunu ispatlamıştır. Bu ayın 12’sinde Perşembe günü İzmir adayımız Sayın Bakan Binali Beyle ismi açıklanmazsa, 14’ündeAntalya adayı açıklanırken Ispartamız da muhtemelen açıklanacaktır. Bu takvimde bir değişiklik olması İsmail TANIŞMAN’ın siyaseti bilmediği anlamına değil bilakis gayet iyi bildiği anlamına gelir. Zira siyaset her zaman değişikliklere ve son dakika müdahalelerine uygun bir zemindir. Bunu duymayan görmeyen yoktur.

UZAKTAŞ bey ile belediyemiz kazanacaktır. Şehrimiz Isparta kazanacaktır. Teşkilatımız ve partimiz de kazanacaktır. Zira kişinin referansı kendisidir. UZAKTAŞ bey de bu güne kadar gösterdiği çalışma ve gayreti ile kendisinin referansıdır. Uzaktaş beyle şehrimiz Isparta muhalefette iken kaybettiklerini “uzak ara” kazanacaktır inşallah. Hayırlı ve uğurlu olsun. Adayımızın ismi için beş yıl bekledik. Üç-beş gün daha bekleyelim bakalım. Benden söylemesi…

İsmail TANIŞMAN—Belediye Meclis Üyesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR