27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

BENİ KOCASINA GÖTÜRÜYORDU...

Isparta'nın Yalvaç ilçesi Koruyaka köyünde, kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider'i av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım'ın yargılanmasına devam edildi.

Isparta

Isparta'nın Yalvaç ilçesi Koruyaka köyünde, kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider'i av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım'ın yargılanmasına devam edildi.

 

Isparta'nın Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 14 aydır cezaevinde bulunan sanık Nevin Yıldırım ile aynı cezaevinde bulunan Lale Çanta dahil olmak üzere 14 tanık çağırıldı.Tanıklar arasında bulunan kayınvalide Aysel Yıldırım, kayınbirader Hasan Hüseyin Yıldırım ile aynı ismi taşıyan dede ve Nevin Yıldırım'ın kız kardeşi Mümine Yıldız da tanıklık yapmama hakkını kullandı. İlk duruşmaya baro tarafından tayin edilen avukat ile katılan davacı taraf, bu kez vekalet verdikleri Hülya Özcan ve Dudu Kılınç ile birlikte duruşmaya geldi. Duruşmaya Nurettin Gider'in annesi ve eşi ile İstanbul'da yaşayan iki dayısı katıldı. Feminist grubu üyesi 3 kadın da duruşmayı dinledi.

 

BİR KÖPEK KESTİM

 

Mahkeme, Nevin Yıldırım'ın kayınpederi İlyas Yıldırım'ı da dinledi. Olay gecesini anlatan İlyas Yıldırım, kahveden eve döndüğünde tuvalete girdiğini ve o esnada bir bağrışma sesi duyması üzerine üst kata çıktığını söyledi. Yıldırım, gelini Nevin Yıldırım'ı elinde tüfek ve kanlı elleri ile şoka girmiş halde gördüğünü belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Ne oldu?' diye sorduğumda 'Köpek kestim' dedi. 'Ne köpeği?' diye sorduğumda 'Nurettin köpeğini kestim' dedi." Mahkeme heyetinin Nevin Yıldırım'a konuyla ilgili soru sorması üzerine Yıldırım, kayınpederinin anlattıklarını doğruladı.

 

CESETTE KULANDIM

 

Mahkeme heyeti soruşturma sırasında toplanan delilleri sanık Nevin Yıldırım'a gösterdi.Yıldırım olayda kullanılan bıçağı göstererek, "Bunu nerede kullandın?" diye soran mahkeme başkanına "Cesette kullandım" yanıtını verdi

 

BENİ EŞİNE KENDİ GÖTÜRÜYORDU

 

Tanıkların Nevin ile Nurettin arasında gönül ilişkisi olduğu şeklindeki ifadeleri üzerine Nevin Yıldırım, "Keziban Gider'in bütün olanlardan haberi vardı.Hatta bana, 'Dayın iş konusunda seninle konuşacak' diye ısrar edip eve götürüyordu. Çay koyuyordu ve biz konuşuyorduk" dedi.

 

Keziban Gider ise itiraz ederek, "Nevin ile eşimi pamuk toplamaya gittiğimizde öpüşürken gördüğüm sırada çektiğim acıyı eşim öldüğünde bile çekmedim. Hangi kadın kendi eliyle kocasını başka bir kadına teslim eder" diye konuştu.

 

DURUŞMA YANLIŞ YÖNDE SEYREDİYOR

 

Tanıkların dinlenmesinin ardından Avukat Hilmi Tütüncü duruşmanın yanlış seyir izlediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Dinlenen tanıkların ifadelerine baktığımızda hep duyumlar üzerine hareket edildiğini görüyoruz. Olayı görenin olmadığı açık.Tüm tanıklar Nevin ve Nurettin arasında bir gönül ilişkisi olduğu yönünde duyum aldıklarını ifade ediyor. Oysa ortada böyle bir durum yok. Az önce mahkemede gösterdiğiniz silahı müvekkilim Nurettin'in üzerinde gördüğünü söyledi. Diğer yandan tanık torpido gözüne alınan silahın aynı silah olduğunu ve olay gecesi maktülün yanında bulunduğunu belirtti. Bu da zorlar bir ilişki olduğunu ortaya koyuyor. Müvekkilim gönül ilişkisi kurduysa parası da hazır olduğuna göre neden el ele kol kola verip İstanbul'a gitmedi. Dava bu yönüyle ela alınmalıdır. Müvekkilimin ruhsal sağlığı konusunda İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevki konusundaki talebimizi yineliyoruz"

 

DOSYA Sdü'YE GÖNDERİLECEK

 

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, dosyanın incelenmesi için Süleyman Demirel Üniversitesi (Sdü) Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümüne gönderilmesine ve davanın 10 Ocak 2014 tarihinde görülmesini kararlaştırdı. -

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR