20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,744 TL
  • 5,500 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

BENİ ENGELLEME!

BENİ ENGELLEME!

Isparta

Isparta Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği tarafından Iyaşpark Alışveriş ve Yaşam Merkezinde yürüme ve görme engellilere yönelik etkinlik düzenlendi.

Etkinlik saat 14.30’da Vali Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz, SDÜ Rektörü Prof. Hasan İbicioğlu,Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Baro Başkanı Av.Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Görme Engelliler Dernek Başkanı İsmail Er ve Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol’un katılımları ile başladı.


Vali Özkan yapmış olduğu açılış konuşmasında “Toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik toplumsal yardımın iyileştirilmesi toplumun,devletin ve bizlerin birey olarak en önemli görev ve hedeflerimizden birisidir.Bu konuda bütün Isparta’da çok önemli bir duyarlılık olduğunu biliyoruz. Bunun daha da ilerisine giderek onların bütün sorunlarını beraber giderebilmek için bugün buradayız. Emniyet Müdürlüğümüzün eşlerinin kurmuş olduğu Pekay Derneği üyelerine ve tüm emeği geçenlere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

“Beni Engelleme” adı altında yapılan etkinlikte görme özürlü vatandaşlarımıza beyaz baston dağıtımı yapıldı. Ayrıca Görme engelli vatandaşlarımızın cadde ve sokaklarda engelsiz yürümeleri için gerekli olan sarı şeritli kabartmaların önemini gösteren broşürler de Sayın Vali Vahdettin Özkan ve diğer protokol mensupları tarafından Iyaşpark AVM içinde dağıtıldı.

Yürüme ve görme engelliler ile ilgili sokakta karşılaştıkları engellere dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlik Iyaşpark AVM’de büyük ilgi gördü.,

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

engelli yakını

21 Eylül 2014 Pazar 21:50

sayın valim sizden önce kaç defa yazdım valilikte engelli park yeri yoktu şuan var ve devamlı yer bulabiliyoruz teşekkür ederim sayın belediye başkanım belediyenin önünde engelli park levhası var sadece tek engelli aracı göremedim sayın emniyet müdürüm eski emniyet müdürlüğü önünde engelli park yeri var park eden polis memuru arkadaşlar camındada kimlik kartları var sayın rektörüm acilin önünde engelli park yeri var ne hikmetse acildeki doktorlardan sıra gelmiyor engellilere ilgilenenlere duyuru

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR