22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,645 TL
  • 5,475 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

BEN DEVLETİN ADAMIYIM

NURETTİN ARKAN- YALVAÇ Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde 2012 yılında 75 yaşındaki Mustafa Temel'in evinde boğularak öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklu yargılanan sanıklardan İbrahim Ç., "Ben devletin adamıyım jandarmaya ajanlık eden ve gördüğü her şeyi onlara anlatan biriyim" dedi.

Isparta

Isparta'nın Gelendost İlçesi'ne bağlı Yaka Köyü'nde 2012 yılı Haziran ayında Mustafa Temel'i bağ evinde boğarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklu yargılanan Ramazan Ö., amcasının oğlu İshak Ö. ile Fatih Y. ve İbrahim Ç., ilk kez hakim karşısına çıktı. Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya sanıklardan İbrahim Ç., tutuklu bulunduğu Antalya E Tipi Cezaevi'nden SEGBİS sistemiyle katıldı.

"PSİKOLOJİM BOZUKTU"

Mahkeme heyeti savcının haklarında 'nitelikli yağma' ve'kasten adam öldürme' suçlarından ömür boyu hapis cezası istediğini belirttikten sonra sanıklara savunma hakkı verdi. Olaydan yaklaşık 1 yıl sonra başka bir suça karıştığı gerekçesiyle tutuklanan ve Mustafa Temel cinayeti soruşturmasını yürüten Savcı Osman Çabuk'a cezaevinden gönderdiği mektupla cinayeti İshak Ö., Fatih Y. ve İbrahim Ç. ile birlikte işlediklerini söyleyen sanık Ramazan Ö., mektubu gönderdiği tarihte gasp ve hırsızlık olaylarından tutuklandığını ve moralinin bozuk olduğunu belirtti. Ramazan Ö., "O psikolojiyle bu itirafı yaptım. Bizi de bu olaya gazinocu V.E.'nin azmettirdiğini iddia ettim. Ne ben ne de diğer sanıklar bu olayı işlemedi"dedi.

"BİZ BU KONUDA PROFESYONELİZ"

Hırsızlık ve gasp gibi çok çeşitli suçlar işlediğini aktaran Ramazan Ö., "Biz bu konuda profesyoneliz. Eve nereden girilir, nasıl malkaldırılır biliriz. Cinayet işlemedik" diye konuştu.

"BANA RİCA ETTİ KABUL ETTİM"

İshak Ö. ise savunmasında, "Ramazan bana 'bu olayı bizişledik' diyelim, gazinocu V.E.'nin üzerine yıkalım' dedi. V.E. kız kardeşimhakkında ileri geri konuştuğu için intikam hırsıyla ricasını kabul ettim. Bencinayet işleyecek olsam ağabeyimi tüfekle öldüren köydeki hasmımızı öldürürdüm.Cinayeti biz işlemedik" diye konuştu. Diğer tutuklu sanık Fatih Y. deolayla ilgisi olmadığını aktarırken, suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

TANIK DİNLENİLDİ

Başka bir suçtan Isparta Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunanAhmet S. de duruşmada tanık sıfatıyla dinlendi. Sağlam, cezaevine girmeden önce sanıklardan İbrahim Ç.'nin 2 arkadaşıyla yanına geldiğini söylerken,"İbrahim cezaevinden çıktığını söyleyince ne suç işlediğini sordum. Bana Yaka'da bir adamı öldürüp karısının bileziklerini aldıklarını, sonra bunu Antalya Zeytinköy'de uyuşturucu ile takas ettiğini ama cinayetten yırtarak serbest kaldığını söyledi. Ben de savcılığa bu konuda dilekçe yazarak ihbarettim" dedi.

"BEN DEVLETİN ADAMIYIM"

SEGBİS sistemiyle duruşmaya katılan sanık İbrahim Ç. ise Ahmet S.'nin suçlamalarını kabul etmediğini belirtirken, "Bu adam yalan söylüyor. Bunun aleyhinde tanıklık yapıp tutuklanmasına neden olduğum içinbenden intikam almak istiyor. Ben doğrudan yana olan bir adamım. Doğruyu söylerkenara çekilirim, ne olursa olsun. Ben devletin adamıyım, jandarmaya ajanlıkeden ve gördüğü her şeyi onlara anlatan biriyim. Basit bir hırsızlık suçu işlemiş bile olsam bu adama neden anlatayım" diye konuştu.

Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk halinin devamına kararvererek duruşmayı erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR