20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

Belmaş Üç Vardiyada Üretim Yapacak

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 3 aydan bu yana yoğun bir şekilde analiz, araştırma ve AR-GE çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Isparta

Isparta Belediye şirketi BELMAŞ'ın Bimsblok Fabrikası'na kurulacak bims seviyesinde hammaddenin hazırlanma tesisi olan Kırma Eleme ve Ayırma Tesisi ile ilgili olarak bilgiler veren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 3 aydan bu yana yoğun bir şekilde analiz, araştırma ve AR-GE çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Tesisin Ekim ayında tamamlanacağını dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, BELMAŞ'ta üretimin tek vardiyada hammaddenin araçlarla taşıma usulüyle devam ettiğini dile getirdi. Çevre koruma sistemi ile yapılacak olan siloların üstlerinin de kapalı olacağını, kırma, eleme ve ayırma tesisinin kurulması ile birlikte de kış aylarında üretimin devam edeceğini kaydeden Başkan Günaydın, şu anda hammaddenin mevcut silolara taşınmasında kullanılan 10'a yakın nakliye aracının da ortadan kalkacağını belirtti. Bant sistemiyle çalışacak olan tesislerin devreye girmesiyle birlikte üretimdeki vardiya sayısı da 3'e çıkarılmış olacak.

"Fabrikamız Ortadoğu'nun en büyük üretim verimini elde edecek" diyen Başkan Günaydın, ayrıca önümüzdeki ayda yalıtım ve izolasyon fabrikasının yapımına başlanacağını kaydetti. Pomzanın mikronize edilerek elde edilecek olan ürünler yalıtım ve diğer alanlarda da rahatlıkla kullanılabilirken, üretilecek olan ürünlerin tamamına yakını ihraç edilebilecek. Kurulacak olan fabrikada saatte 5 bin ton mal işlenebileceğini dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Türkiye'de şu anda en yüksek kapasiteli fabrikanın saatte 2 bin ton ürettiğine dikkat çekti.

Başkan Günaydın, "İstihdama yönelik yatırımlarımız şimdiden hayırlı Uğurlu olsun. Fabrikalarımız Türkiye'nin detaylı, sistemli en iyi örneklerinden birisi olacaktır. Yaptığımız yatırımların tamamını yerli firmalar yapıyor, yerli firmalarımızın yapması da çok güzel, bunu da övünerek söylüyorum" şeklinde konuştu. - Isparta

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR