20 Şubat 2018 Salı

  • 3,764 TL
  • 4,662 TL
  • 162,88 TL
  • 115.882
ISPARTA
ISPARTA'DA HASTANE ÇIKIŞI YAKAYI ELE VERDİ

ISPARTA'DA HASTANE ÇIKIŞI YAKAYI ELE VERDİ

 UZMAN ÇAVUŞ DEMİRDAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ

UZMAN ÇAVUŞ DEMİRDAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DA KİTAP FUARINA HANGİ ÜNLÜ İSİMLER KATILACAK

ISPARTA'DA KİTAP FUARINA HANGİ ÜNLÜ İSİMLER KATILACAK

HASTANENİN TUVALETİNDE ÖLÜ BULUNDU

HASTANENİN TUVALETİNDE ÖLÜ BULUNDU

BELMAŞ TAM OTOMASYONA GEÇİYOR

Ortadoğu'nun en büyük fabrikası olan BELMAŞ Bimsblok fabrikasın'a ek üniteler ekleniyor. Bugüne kadar tek vardiya olarak hizmet veren fabrika üç vardiyaya çıkması için gereken üniteleri de fabrikaya eklenmeye başladı.

Isparta

     Fabrikanın üç vardiyaya çıkabilmesi için ihtiyaç olan kırma eleme ve ayırma sistemleri önceki gün fabrikaya geldi. Bir ay sürecek olan montaj işleminden sonra fabrika üç vardiya çalışabilecek kapasiteye gelecek. Böylece fabrikadan her gün 50 tır malzemenin sevkiyatı da yapılacak. İş istihdamında da önemli bir açığı kapatacak olan belediye hem kendisi kazanacak hem de halkına kazanç sağlamış olacak. Hafta sonu tırlarla gelen ek üniteleri inceleyen Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın fabrikanın bir ay sonra üç vardiya olarak çalışacağını ve günlük 50 tır malzemenin sevkiyatı gerçekleşeceğini belirtti.

Günaydın yaptığı açıklamasında, “Ortadoğu’nun en büyük fabrikası olarak kurmuş olduğumuz Bimsblok fabrikamız bu güne kadar tek vardiya sistemi ile çalışıyordu. Üç vardiyaya çıkmamız için ek ünitelere ihtiyacımız vardı. 1.5 ay önce bu ek ünitelerin siparişini verdik. Bu gün bu verdiğimiz siparişler ilimize geldi. Bir ay içerisinde ek ünitelerin montesi gerçekleştirilecek. Böylece fabrikamız üç vardiyaya çıkacak.  Daha sonra fabrikamıza otomatik ambalaj ve paketleme ünitesini de kazandırarak üretimimizi bir kat daha artırmış olacağız” dedi.

Günaydın ayrıca aynı alan üzerine kurulacak olan izalasyon ve dolgu malzemesi üretecek olan fabrikanın da 5 ay içerisinde tamamlanacağını kapasite olarak da Dünya’nın en büyük fabrikasının kurulacağını söyledi. “Türkiye’de aynı ürün üreten fabrikaların saatlik üretimi 2 ton idi. Biz önce bu fabrikamızı 5 ton kapasiteli olarak düşünmüştük. Ancak bakanlıkta 8 ay bekletilmesi bizim daha iyi araştırma yapmamızı yaradı. 8 aylık bu zaman zarfı içerisinde sadece 5 tonluk izalasyon fabrikası kuracaktık. Ancak aynı fabrikamızı biraz daha genişleterek 15 ton izalasyon 15 ton da kimyasal ürünlere dolgu malzemesi olacak ürünleri üretmeyi hedefliyoruz. fabrikamızı da bu şekilde dizayn ettik. Tamamen Türk Mühendislerin ürettiği bu fabrikamızın kapasite bakımından dünyada hiç bir fabrika yoktur” dedi.

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR