21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932
ISPARTA 16°
BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

BELMAŞ TAM OTOMASYONA GEÇİYOR

Ortadoğu'nun en büyük fabrikası olan BELMAŞ Bimsblok fabrikasın'a ek üniteler ekleniyor. Bugüne kadar tek vardiya olarak hizmet veren fabrika üç vardiyaya çıkması için gereken üniteleri de fabrikaya eklenmeye başladı.

Isparta

     Fabrikanın üç vardiyaya çıkabilmesi için ihtiyaç olan kırma eleme ve ayırma sistemleri önceki gün fabrikaya geldi. Bir ay sürecek olan montaj işleminden sonra fabrika üç vardiya çalışabilecek kapasiteye gelecek. Böylece fabrikadan her gün 50 tır malzemenin sevkiyatı da yapılacak. İş istihdamında da önemli bir açığı kapatacak olan belediye hem kendisi kazanacak hem de halkına kazanç sağlamış olacak. Hafta sonu tırlarla gelen ek üniteleri inceleyen Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın fabrikanın bir ay sonra üç vardiya olarak çalışacağını ve günlük 50 tır malzemenin sevkiyatı gerçekleşeceğini belirtti.

Günaydın yaptığı açıklamasında, “Ortadoğu’nun en büyük fabrikası olarak kurmuş olduğumuz Bimsblok fabrikamız bu güne kadar tek vardiya sistemi ile çalışıyordu. Üç vardiyaya çıkmamız için ek ünitelere ihtiyacımız vardı. 1.5 ay önce bu ek ünitelerin siparişini verdik. Bu gün bu verdiğimiz siparişler ilimize geldi. Bir ay içerisinde ek ünitelerin montesi gerçekleştirilecek. Böylece fabrikamız üç vardiyaya çıkacak.  Daha sonra fabrikamıza otomatik ambalaj ve paketleme ünitesini de kazandırarak üretimimizi bir kat daha artırmış olacağız” dedi.

Günaydın ayrıca aynı alan üzerine kurulacak olan izalasyon ve dolgu malzemesi üretecek olan fabrikanın da 5 ay içerisinde tamamlanacağını kapasite olarak da Dünya’nın en büyük fabrikasının kurulacağını söyledi. “Türkiye’de aynı ürün üreten fabrikaların saatlik üretimi 2 ton idi. Biz önce bu fabrikamızı 5 ton kapasiteli olarak düşünmüştük. Ancak bakanlıkta 8 ay bekletilmesi bizim daha iyi araştırma yapmamızı yaradı. 8 aylık bu zaman zarfı içerisinde sadece 5 tonluk izalasyon fabrikası kuracaktık. Ancak aynı fabrikamızı biraz daha genişleterek 15 ton izalasyon 15 ton da kimyasal ürünlere dolgu malzemesi olacak ürünleri üretmeyi hedefliyoruz. fabrikamızı da bu şekilde dizayn ettik. Tamamen Türk Mühendislerin ürettiği bu fabrikamızın kapasite bakımından dünyada hiç bir fabrika yoktur” dedi.

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR