22 Nisan 2018 Pazar

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 20°
ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BELEDİYEYE RÜŞVET SUÇLAMASI

BELEDİYEYE RÜŞVET SUÇLAMASI

Isparta

Nurettin Arkan - Yalvaç Çınaraltı

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde 50 yıldır fırıncılık mesleğini yürüten belediye eski meclis üyelerinden 69 yaşındaki Nuri Kiremitçi,belediyeyi rüşvetle iş yapmakla suçladı. İlçe merkezinde bulunan 2 ortaklı 50 m2’lik fırınına ruhsat alamadığı için kapalı tutan Nuri Kiremitçi, ‘Benim 20 metre ötemde yeni bir fırına daha inşaat bitmeden ruhsatını veren belediye bana ruhsat vermiyor.Nedenini araştırdım meğer o fırının sahibi meslektaşım Ali Derdiman belediyeye cenaze yıkama aracı hibe etmiş. Ben bugüne kadar 10 belediye başkanı gördüm bir dönem meclis üyeliği yaptım ama belediyenin rüşvetle iş yaptığına ilk kez tanık oluyorum’ diye konuştu.

GÖREVE BAŞLADIĞI GÜN RUHSAT VERMİŞTİ                

Yalvaç’ın MHP’li Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün 30 Mart 2014’de yapılan seçimlerden sonra daha göreve başladığı ilk gün karşılaştıklarında, ‘-Fırını yaktın mı abi’ dediğini belirterek; ‘Başkanım ruhsatım yok nasıl yakayım’ dediğini başkanın ‘Git yak’ diyerek hemen ruhsat verdiğini anlattı. Fırıncılık yapan Nuri Kiremitçi; ‘ben bu söz üzerine fırını çalıştırmaya başladım. 2 yıl aradan sonra fırının işletmesini başka birine devir etmeye kalkıştım ruhsat yenilenmedi. Bizim anlaşmada bozuldu. Şimdi yeniden ruhsat almak istiyorum ama verilmiyor. Biz yöresel unlu mamüller üretimi için ruhsat alıyoruz. Birinci sınıf fırın ruhsatı veremez ama bunu vermesinde bir sakınca yok. Kaldı ki çarşı içerisinde bulunan fırınların çoğunun ruhsatı yok. Sulu bacası olan tek fırın benim ki ama ruhsat alamayan çalışamayan bir ben varım’diye konuştu.

BELEDİYEYİ BU REZİLLİĞE DÜŞÜREN BU BAŞKAN OLDU                

Fırın işletmecisi Nuri Kiremitçi muhabirin ‘daha önce belediye meclis üyeliği yaptığınızı söylediniz. Sizin görev yaptığınız süre zarfında ruhsat için bu tür tekliflerde bulunan oldu mu? Belediye yönetimi olarak sizler ruhsat karşılığı bir şey istediniz mi?’ sorusuna; “Hayır. Yalvaç Belediyesi zaten zengin bir belediye böyle bir şeyi kabul etmesi de mümkün değil. Böyle bir şey istemesi de mümkün değil. Belediyeyi bu duruma rezilliğe düşüren bu belediye başkanı oldu.” Şeklinde cevap verdi. 

KRİTERLERE UYGUN 5 FIRIN VAR                

Yalvaç’ta yasal mevzuata uygun durumda sadece 5 fırın bulunduğunu iddia eden Kiremitçi, ‘Yalvaç’ta yöresel unlu mamül imalathanesi olarak faaliyet gösteren 8 fırın var. Bunların 4 ya da 5 tanesi uygun. 1 tanede benim fırınım uygun. Bu siyasi midir, yoksa bir kin midir, garez midir anlayamadım. Kendisi ile bizzat görüştüm. Bana –Hadi ekmek çıkarırsan diyor. 8 fırının hepsi ekmek çıkarıyor. Hiç bir fırında sulu baca yok. Kaç defa Zabıta göndermesine rağmen eksiklik giderilmedi. Halbuki benim fırınımda sulu baca davar. Müfettiş mi getirilir yoksa bilirkişi olarak fırıncı mı tayin edilir fırınları kontrol etsinler. Bakalım kaç tanesi uygun’ sözlerine yer verdi. BİMER’E YAZACAĞIM                 

Nuri Kiremitçi, kendisine yapılan haksızlığa karşı Belediyeyi BİMER’e (Başbakanlık İletişim Merkezi) şikayet edeceğini de sözlerine ekledi.

DEVLET TEŞVİK VERİYOR, BELEDİYE ENGEL OLUYOR                

Yeni iş yerlerinin açılması ve istihdamın artırılması için devletin kredi verdiğini esnafı teşvik ettiğini dile getiren Kiremitçi,belediyenin ise tam tersi uygulama ile iş yeri kapattığına değinerek, ‘benim fırınımda sigortalı olarak çalışan 5 işçi vardı. Şimdi 5 kişi ekmeğinden oldu.Bu nasıl bir kafadır. Bu devlete mi karşı yoksa bana mı karşı ben bunu öğrenmek istiyorum’ diyerek açıklamasını tamamladı.

İŞ YERİNİN CAMLARINA YAZI YAZARAK PROTESTO ETTİ  

Bir türlü ruhsat alamadığı fırının camlarına not yapıştıran Nuri Kiremitçi, ‘Araba yok, ruhsat alamadım’ cümlesine yer vererek yapılan haksız uygulamayı protesto ettiğini duyurdu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

mamut

03 Şubat 2017 Cuma 10:06

rüşvet ve Isparta 32 rumuzlu kişi se kendindemisin MHP ile akp yi karıştıracak kadar cahilsin demekki

Aman bu da laf mı

02 Şubat 2017 Perşembe 22:20

Daha bu ne ki, 2005 Isparta tic san odası seçimlerinde fetö odayı ele geçirdi ve 800.000 tl harcayarak ayazmanaya ıtso içkili restaurantı açtı. İçki ruhsatı alabilmek için Isparta belediyesinin emriyle Terminal camiine 70.000 tlye kapı yaptırdı. Yazık müminler içki ruhsatı aldırtan bu kapıdan geçip namaz kılıyorlar. Bu işi yapan o zamanın Itso yönetiminin ve meclis üyelerinin bir kısmı bugün ıtso yönetiminde ve meclisinde hatta bir kısmı da tutuklu. Tez zamanda diğerleri de gözaltına alınır inş

Hasan kaya

02 Şubat 2017 Perşembe 17:23

Aksu Belediye Başkanı Ali Kaya da belediye ye memur aldı araç bağışı karşılığı. Yarın savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum.

Şefik Mazlum

02 Şubat 2017 Perşembe 15:16

Memlekette o kadar çok suçsuz insanın malına trilyonlarına fabrikalarına işletmelerine çöküldü ama nedense bizim milletten tık yok, ancak böyle kendi başlarına minnacık bir olay geldiğinde " yandım anam" haksızlık yapılıyor deniyor.Başka insanların başına geldiğinde korkudan kılını kıpırdatmıyorsan,kınayamıyorsan başa geleni malesef çekmek zorunda kalırsın. Rabbim bu millete akıl gikir izan ve vicdan versin,aksi takdirde çok iyi günler beklemiyor milletimizi.

yalevec

02 Şubat 2017 Perşembe 13:48

Eğer iddia edildiği gibi karşılıklı çıkar amaçlı alınmışsa cenaze arabası,cenazelerimizin bu araçla taşınması içimize sinmez.cuma çıkışı mendil açıp para toplayalım hiç olmazsa gönüllü verilen helal paralarla bir araç almış oluruz.

yalvaçlı32

02 Şubat 2017 Perşembe 11:56

Eğer siz ben adil yönetim için geliyorum kapım herkese açık diye yola çıkıp,seçildikten sonrada, esnafların bazılarına kin ve nefretle yaklaşıyorsan başkan olmuşsun ama ADİL olamamışsın derler.Biri bağış yaptı diye kanun ve kurallara uygun olmayan bel****e imza koyarken,diğeri yapmadı diye hak ettiği ruhsatı vermezsen bu kasıttır,garezdir,kin ve nefrettir. Sizi ADİL olmaya davet ediyoruz..

ıspartalı32

02 Şubat 2017 Perşembe 10:06

sen hiç hakkıyla çalışan MHP li belediye gördünmü??

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR