27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

Belediyenin Borçlarını Sordu ?

21 maddelik imar değişikliği talebi İmar Komisyonu'na havale edildi.

Isparta

Belediye Meclısi'nin eylül ayı ilk oturumu dün gerçekleşti. Meclis Başkan Vekili Seyfettin Ka-lem'in başkanlık ettiği meclis toplantısı İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Ardından MHP Grup Sözcüsü Metin Kaya, Şımak'ın Beytüşşebap ilçesinde çıkan çatışmada 10 askerin şehit edilmesiyle sonuçlanan hain terör saldırısına tepki gösterdi.

Kaya, "Eli kanlı terör örgütü ve onun destekçileri şunu unutmasınlar ki necip Türk Milleti en zor günlerde bile birlik ve beraberliğini bozmadan sıkıntılı günlerden zaferle çıkmıştır.
Bunun farkına varmayan hainler var ise dönüp tarihimize bir baksınlar Miletlimiz dün olduğu gibi bugünde terör belasına karşı tek ses tek yürek tek yumruk olarak mücadele ederek üstesinden gelecektir" açıklamasında bulundu.

Ardından meclis gündemine geçildi.İmar Planı Tadilatlarının görüşülmesi maddesi gereğince 21 imar talebi İmar Komisyonu'na havale edildi. Cadde ve sokaklara isim verilmesinin görüşülmesi
İsim Komisyonu'na havale edilirken, 2012 yılı gelir tarifesine evsel katı atık bertaraf tesisi tarifesinin eklenmesi konusu Tarife Komisyonu'na havale edildi.

MHP'li Meclis Üyesi Metin Kaya, Isparta Belediye Meclisi Başkanlığına ruhsat müracaatında bulunan parsellerde ruhsat kesilinceye kadar ki sürede inşaat işlemlerinin hızlanmasıyla ilgili proje mühendisleri ve yapı denetim şirketlerince kontrol ve sorumluluğu üstlenmek şartı ile hafriyat ve çevre düzenlemesi çalışmasının başlaması konusunda lejant hükümlerine ek yapılması talebinde bulundu. Bu öneri de İmar Komisyonu'na gönderildi.


Öte yandan AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Tanışman,   belediyenin borç durumunun ayrıntılarıyla kendilerine aktarılmasını istedi.

Soru önergesi veren Tanışman, "Belediyenin bugün itibariyle borç ve alacak durumu 99'da ilk aldığı zaman, 2004 de devrettiği zaman, 2009 da tekrar aldığı zaman ve bugün ki durumu nedir? Tahsilâtlı bilgi istiyorum.

Kamuoyunda bilgi kirliliği var bununla ilgili bilgi istiyorum" dedi. Meclis Başkan Vekili Seyfettin Kalem bu soruya ilgili birim tarafından yanıt geleceğini iletti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR