22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,579 TL
  • 5,398 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BELEDİYE PERSONELİ ÇİLEDEN ÇIKTI...

Isparta Belediyesinde son günlerde yaşanan olaylar bir çok birimde çalışan personeli çileden çıkardı...

Isparta

 Isparta Belediyesinde son günlerde yaşanan olaylar bir çok birimde çalışan personeli çileden çıkardı. Belediyenin bazı birimlerinde görev yapan personelin bazı evraklara imza atmadığı için maaşlarını alamadıkları iddia edildi.

 
 Son günlerde yaptığı başarılı hamle ve çalışmalarla gündemden düşmeyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bu sefer başka bir konu ile gündeme geldi. İşçiler Başkan Günaydın'a tepki gösterdi. Tepkilerinin sebebi ise maaşlarını alamamalarıydı. İddiaya göre belediyenin bir çok biriminde görev yapan personelin resmi evraklara imza atmadığı için maaşları ve avansları da yatırılmadığı iddia edildi.
 
 İddianın asıl kaynağı ise belediyede işlerin yürüyebilmesi için resmi evraklara ismine imza açılan personelin imza atmaması. İmza atmadığı için Nisan ayından beri maaş gerginliklerin yaşandığı ortaya çıktı. Bunun yanısıra konuyu ilk olarak görüştüğümüz İmar Müdürü Cengiz Aktaş, konuyu yalanlamadı. Bir takım sıkıntıların yaşandığını ancak sorunun çözüldüğünü söyledi.
 
 İlkeli habercilik anlayışı ile yapılan açıklamaları yeterli bulmayan Gülses Gazetesi haber ekibi konuyu Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'a sordu. Başkan Günaydın da sıkıntının olduğunu yalanlamadı. Ancak kendisi de sıkıntının çözüldüğünü ve böyle bir problemin belediye gündeminde olmadığını belirtti.
 
KAYITLAR MUHASEBEDE MEVCUT
 
 Diğer taraftan gerek imar müdürü gerekse Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın sıkıntının kısa bir süre yaşandığını ve sonunda aşıldığını belirtirken, işçiler ise aynı şeyi söylemedi. Ulaşmaya çalıştığımız ancak sıkıntıya girmek istememelerinden dolayı konuşmaktan kaçınan bazı personel ise sessiz kalmayı tercih ettiler. İşçiler ayrıca Başkan Günaydın'ın konuyu çözmediğini aksine maaşların yatıp yatmadığını herkesin muhabeseden öğrenebileceğini belirterek sorunun bir an önce çözülmesini istediler. Konunun önümüzdeki günlerde çözülmesi bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR