22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,581 TL
  • 5,400 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Belediye mühürledi ama!...

Yalvaç Belediye Meclisi DP'li üyesi Gencer Kondal'ın inşaatının kaçak olduğunun ihbar edilmesi üzerine mühürlendiği ancak hafta sonunda mühür feyki yapılarak çalışmanın sürdüğü bildirildi

Isparta

Demokrat Partili Belediye Meclis üyesi keçe ustası Gencer Kondal’ın Eski Sanayi’de bulunan işyerinin üzerine ilave kat çıkması üzerine Demokrat Partili işadamı Macit Durutürk’ün ‘Başkanımıza zarar gelmesini istemem’ düşüncesi ile ihbar ettiği inşaatın kaçak olduğu kesinleşti.

            Yapılan ihbar üzerine işadamı Macit Durutürk’ü resmi bir yazı ile bildiren Yalvaç Belediyesi gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını bildirdi.

            DURUTÜRK TEŞEKKÜR ETTİ

            İşadamı Macit Durutürk yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Tekin Bayram’a teşekkür etti. Durutürk açıklamasında;

            “Başkan Tekin Bayram’a Gencer Kondal’ın inşaatını durdurması ve konu ile ilgili bana bilgi vermesinden dolayı teşekkür ediyorum. Bir vatandaş olarak Belediye Meclis üyesi, devlet sanatçısı ve dahası başkana yakın bir şahıs olarak kaçak yapı yapması son derece yanlış ve Başkan idare etmesi halinde büyük zarar verebilecek bir olaydı. Allah’a bin şükür bunu önlediğimizi düşünüyorum.

            İHBAR YAĞMAYA BAŞLADI

            Tabi bu olayların birkaç gün gündemde kalması neticesinde vatandaşın büyük ilgisini çekmiş olmalı ki, onlarca ihbar mektubu bana ulaştı. Bunlar arasında yine meclis üyesi ve yakınlarına ait kaçak ve ruhsatsız yapılar, Başkana yakınlığı ile bilinen kişilere ait ruhsatsız yapılar, ruhsatsız işyerleri ve yine belediyeye ait bir çok kaçak yapı ihbarı yer alıyor. Tabii ki bunlar bize ulaşanlar. Bunları titizlikle inceleyip doğruluk durumuna göre Başkana da zarar gelmemesi için konuları sizlerle paylaşıp başkanın zor duruma düşmesini engelleyeceğiz.”

            KANUN ÖNÜNDE BOYNUMUZ KILDAN İNCE

            İşadamı Macit Durutürk Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan ve geçtiğimiz haftalarda belediye tarafından mühürlenen kendisine ait inşaat ile ilgili düşüncelerini de şöyle dile getirdi:

            “Bu arada benim inşaatımın mühürlenmesi konusunda da bir çok soru geldi. Benim inşaatım imar durumu, plan ve ruhsatına göre tam ve eksiksizdir. Zaten mühürleme tutanağında da bu durum belirtilmiştir. Mühürlenme gerekçesi Başkanlık yetkisi olarak gösterilmiştir. Ben konuyu yargıya taşıdım haklıysam devam ederim, haksız görülürsem de kanunlar önünde boynumuz kıldan ince, kanunların dediğini yaparız.

            MÜHÜR BİZİ AYIRAMAZ

Benim inşaatımın mühürlenmesi Partimden olan bir Belediye Başkanına sırt çevirmemi gerektirmez. Biz iki medeni insan olarak görüşür, konuşuruz. Dün ANAP’lılar sahip çıkıyordu bugün DP’liler olarak bizler. Bizimle devam ederse yarında yine bizler, bizden ayrılırsa gittiği yer olan CHP, MHP, BDP kimse onlarda aynı hassasiyeti gösterip sahip çıkacaktır. Particilik ve taraf olmak böyle bir şeydir.”

BU NE CESARET?

Durutürk son olarak Meclis üyesi Gencer Kondal’ın inşaatı ile ilgili söylemlerinde şaşkınlığını ifade etti. İnşaatın belediye tarafından mühürlenmesine rağmen hafta sonu tatilinde mühür feyki yapılarak 10 kişilik ekiple 2 gün boyunca inşaatın devam ettiğini iddia eden Durutürk; “Vallahi ben meclis üyesinin cesaretine hayran kaldım. Mühür feyki yaparak yine de işe devam etmek her babayiğidin harcı değildir. Buna cesaret mi demek gerektiği yoksa cahillik mi demek gerektiğine ise ben karar veremedim. Sayın Kondal ya kanunları bilmiyor ya da O’nun bildiği fakat bizim bilemediğimiz bir konu var” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR