18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

BELEDİYE MECLİSİNDEN ORTAK TEPKİ

Belediye Meclisinin dünkü toplantısında gündem; duble yol projesi kapsamında dere boğazı yolunun yatırım programına alınmamasıydı.

Isparta
Meclis üyeleri dere boğazının yatırım programı kapsamına alınması için tüm Isparta’nın topyekün seferber olmasını istediler. En çarpıcı açıklamada MHP’li Uğur Bestelci’den geldi. Bestelci, “Burası fantezi değil, ipek yoludur” dedi.Belediye Meclisi’nin Kasım dördüncü birleşimi Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın başkanlığında gerçekleştirildi.Toplantıda gündem Dere boğazı yolunun, Ağlasun-Bucak hattına yapılacak duble yol projesiyle geri plana atılmasıydı. Demokrat Parti Belediye Meclis Üyesi Halil Elitok, Dere boğazının duble yol kapsamına alınması için imza kampanyası düzenlenmesini istedi.AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Aydemir de ortak bir metin hazırlanarak ilgili makamlara gönderilmesi gerektiğini söyledi.Yatırım programında Dere boğazının olmamasına Ispartalılar topyekün tavır göstermesi gerektiğine dikkat çeken MHP’li Uğur Bestelci ise, “Bu yol Isparta için fantezi değil, ipek yoludur. Ticaretin bir kapısıdır. Hem burada çok sayıda trafik kazası meydana gelmektedir. Her şeyden önce bu trafik kazalarının önüne geçilmelidir. Bu yolu duble yol yatırımına aldırmak için sadece imza kampanyası yetmez. Pankartlar açalım, afişler asalım dere boğazına kadar. Gerekirse 50 otobüs Ankara’ya gidelim. Bu yolu neden duble yol olarak istediğimizi anlatalım” dedi.
Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Seyfettin Kalem ise, Konya -Isparta yolunun duble yol olması için ihalesinin yapıldığını ifade ederek; Antalya'nın arka bahçesi olan Isparta'nın ise hem havaalanına ulaşımı açısından hemde Antalya'ya daha yakın olması için Dereboğazı yolunun duble yol olması gerekir. Bunun yanında Bucak yolununda duble olması gerekmektedir" dedi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR