25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Belediye Davasın da Son Gelişmeler

Isparta Belediyesi'ne yönelik Yolsuzluk ve Çete Operasyonu kapasamında görülen Belediye Davasının bugünkü duruşması 14:00'itibariyle başladı.

Isparta

+ Dava saat 14:15'de başladı, Ramazan Bayram Kabalak, İsmail Uysal, İsa Yalçın, Cengiz Şimşek savunmalarını Av. Sacit Altuğ ile beraber veriyorlar.

+ 82 sanıklı davaya yaklaşık 25-30 sanık ve avukatları katıldı.

+ Şuana kadar savunma yapan avukat ve sanık sayısına bakıldığında duruşmanın epey uzayacağı gözükyor.

+ Bugün ki yapılan son savunmalarla duruşma bugün yada mahkemece kısa bir süre sonra bitmesi bekleniyor.

+ Duruşmada bekleyen sanıklardan Resul Göçer, Mehmet Ateşgül ve Hüseyin Tiryakioğlu'nun savunmalarına daha sonra geçilecek.

+ Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ise duruşmaya katılmadı.

+ Süleyman Aktekin ve Hasan Aritürk şuan savunmalarını yapıyorlar.

+ Mahkeme Heyetinin tutumuna bakılırsa savunmaların pek ciddeye alınmadığı ve heyetin vereceği kararı belirlediği izlenimi oluşuyor.

+ Sanık Avukatları, davaya konu olan tape kayıtlarının değişen CMK kanunu ile birlikte delil olarak sayılamayacağını ifade ediyor.

+ Sanıklardan İrfan Veli Kayacan Avukatı Erol Berber ile beraber Temizlik ihalesi ile ilgili savunma yapıyor. Megeland ihalesi ile ilgili %68 daha ucuz yaptıkları için suçlandıkları söyledi.

+ Adem Demiralay'ın avukatı Halil Evliya 'da ihaleye fesat karıştırma ile ilgili müvekkilinin son savunması yapıyor.

+ Hüseyin Tüylüoğlu'nun savunmasını Avukat Bekir Nayır şuan yapıyor. Hüseyin Tüylüoğlunun savunması baya uzun sürüyor.

+ Sanık avukatlarından Gülnur Özyurt savunmasını yapıyor.

+ Sanıkların avukatların Gülnur Özyurt yaklaşık 30-40 dakikadır, Gül Heykelleri konusunda savunma yapıyor ve mevcut bahse konu heykellerin daha yüksek fiyatla ihaleye çıkılabileceğini anlatıyor ve mahkeme heyetine bazı resimler sunuyor.

+ Sanıkların çok gergin olduğu yüzlerinden okunuyor.

+ Hüseyin Altın, Ümran Sarıtaş, Ramazan Kabalak'ın Avukatı Ülkem Baş kısa bir savunma yaptı. Ramazan Kabalak'ın mağdur olduğunu. Abdurrahman Öz ile Mehmet Ateşgül ve Ethem Şimşek'in Meyra Restaurant için ortak oladuklarını söyledi. Masraflar artınca Mehmet Ateşgül ve diğer ortakların arasındaki tartışma nedeniyle Abdurrahman Öz'ün Telefon görüşmelerinde tehdit olarak değerlendirilmelidir diye savundu. Abdurrahman Öz ise savunmasında ortaklardan masraflarını istediğni beyan etti.+ Sanık Avukatlarından Ülkem Baş savunmasında Abdurrrahman Öz'ün Mehmet Ateşgül tarafından dolandırıldığını beyan etti.

+ Av Kadir Özmumcu Sanıklardan Caner isimli şahsın savunmasında Tape mağduruyuz, Tapeler tam değil bazı noktaları kırpılmılmıştır ve böyle bir algı oluşturularak suç uydurulduğunu beyan etti.

+ Sanık Avukatlarından Isparta Baro Başkanı Av. Gökmen Gökmenoğlu yaptığı savunmada "Biz bu davanın bilirkişi dosyası olmasını istemiyoruz. Bilirkişi kendisini heyetin yerine koymuş, iddia makamı olmadığı halde iddianame çatısını oluşturmuştur. Bilirkişi iddia makamı ve yargılama makamı gibi davranmış, suçlamak için delil oluşturulması çabası içindedir" dedi.

+ Ayrıca Av. Gökmen Gökmenoğlu "Müvekkillerimin tamamı mağdur ve işlerinden olmuştur. Aklanma mücadelesi veriyoruz, Emniyet teşkilatı öncelikle sanıkları sonra da suçları belirlemiştir" dedi..

+ Dava Şuan yeniden Başladı. Sacit Altuğ'un savunması yapılıyor şuan.

+ Sanıklar şuan kendi savunmalarını mahkeme heyetine sunuyorlar.

+ Şuan savunma sırası Resul Göçer'e Geldi. Resul Göçer şuan savunma yapıyor.

+ Davada gizliliği ihlal ettiği belirtilen Polis memuru Özgür Güven savunmasını yapıyor. 17 yıllık polis olduğunu söyleyen Güven'in avukatı ise tapelerin düzgün biçimde çözümlendiğini ifade etti.

+ Savunma sırası İrfan Veli Kayacan'a geldi. Şuan Kayacan savunmasını yapıyor. Bu arada bazı sanıklara mahkeme heyeti tarafından sorular soruldu. Sanıklar sorulara yanıtlar vererek beraatlerini talep ettiler.

Sanıkların kısa savunma yaptıkalrı görülüyor. Hepside yaptıkları savunmalrın sonunda beraatlarını istiyorlar. Hızlı bir şekilde devam eden savunma  sırasında 1-2 sanığın uzun savunma yaptığı görülüyor. Şuana kadar 20 sanık savunma yaptı. Diğer savunmalarının da birazdan bitmesi bekleniyor.

+ Şuanda Hüseyin Tüylüoğlu ve Hülya Yıldız kısa savunmalarını yaptılar.

(Sayfayı güncellemek için F5 tuşuna basınız)

Saat 14:00'de Isparta Adliyesinde görülmeye başlanan Belediye davasını Canlı olarak aktarmaya devam edeceğiz..  Bomba 32 Haber Ekibi davayı canlı olarak aktaracak. Tüm gelişmeleri an ve an takip edecek. Bomba 32'den AYRILMAYIN!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR