28 Mayıs 2020 Perşembe

ISPARTA
ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

GÜL TARLALARINI DON VURDU

GÜL TARLALARINI DON VURDU

BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİ ASKER SELAMI İLE MEHMETÇİĞE DESTEK VERDİLER

BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİ ASKER SELAMI İLE MEHMETÇİĞE DESTEK VERDİLER

Isparta

ISPARTA'da Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Belediye Başkanı AK Partili Şükrü Başdeğirmen başkanlığında toplanan meclis üyeleri Barış Pınarı Harekatı'na destek için bildiri yayınladı. Toplantıda dualar edilirken, Belediye Başkanı ve meclis üyeleri hep birlikte asker selamında bulundu.  

Belediye Meclisinde Ekim Ayı Olağanüstü Meclis Gündemi tek madde ile tamamlandı. Barış Pınarı Harekatının desteklenmesi noktasında ortak bildiri görüşüldü. Daha sonra ise Başkan Başdeğirmen ve meclis üyeleri mehmetçiğe dualar etti. Başkan ve üyeler asker selamında bulundu. Daha sonra ise bildiri okundu. İşte O bildiri; TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriye'li kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere, Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye için tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırlarımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır.

Bir terör koridoru oluşturma hesaplarımı bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat etmektedir. Barış Pınarı Harekatı Bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat'ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye,  Zeytin Dalı ve Fırat Kalkan Harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı Bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır.

Türkiye başından beri çözümün Suriye'nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur.  Şu anda gerçekleştirilen harekat, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz . İnanıyoruz ki gün her türlü  siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarıyla tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

fdfdfdfdfd

18 Ekim 2019 Cuma 12:45

selam verince ne değişiyor ıspartanın işleri ile ilgilenin tsk o işleri hallediyor zaten

Yorumsuz

18 Ekim 2019 Cuma 12:40

Bunları tekrar askere alıp öğretmek lazım kepsiz selam verilmez ...rekam kokuyo.......

aslı

18 Ekim 2019 Cuma 11:13

sol eliyle selam veren kesin bedelli yaptı.......

fakir HALK

18 Ekim 2019 Cuma 09:24

KEŞKE MEHMETCİK VAKFINADA BAĞIŞ YAPSAYDINIZ ..BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATSAYDINIZ. SADECE SELAMLA OLMAZ..

Atsız

17 Ekim 2019 Perşembe 21:00

Sağ elle selam verilir, sol elle taharetlenilir bilmeyen Meclis üyelerine anlatıverin

Bozkurt

17 Ekim 2019 Perşembe 19:39

Bozkurt selamı da beklerdik

MARDİN/ 47

17 Ekim 2019 Perşembe 19:26

YAYILMAKTIR.///TÜRK SOYUNUN TURASI ! BUDUR OĞUZ HAN'IN YASASI !. REHBERİMİZ KUR'AN, HEDEFİMİZ KIZIL ELMA OLSUN. ORDUMUZ,VATANIMIZ DAİMA MUZAFER OLSUN. RABBİM ORDUMUZU,VATANIMIZI,SANCAĞIMIZI KORUSUUUUUUUUUUUN.AMİN,AMİİİİİİİİİİİİİN.,AMİİİİİİİİİİİİN

Ayışığı

17 Ekim 2019 Perşembe 17:01

Tek devlet tek millet tek yürek. Gün birlik günü . Görülmek istenen tablo. Helalll.

GAZETECİ

17 Ekim 2019 Perşembe 16:13

SAVLI NE İŞİN VAR EKMEK ÇIKMAZ SANA ORADA İŞİNE BAK

Mehmet

17 Ekim 2019 Perşembe 16:13

Salondaki Türk Bayrakları neden söktüler madem?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR