25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,700 TL
  • 5,508 TL
  • 197,37 TL
  • 102.825
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BELEDİYE ARAÇ PARKURUNU GENİŞLETİYOR

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, araç parkuruna eklenen 4 yeni aracı dün basın mensuplarına tanıttı

Isparta

 Belediye önünde gerçekleştirilen araç tanıtım törenine Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri tam kadro katıldı.

 

Asfalt yama robotu aracı ile kışın dahi yollarda onarım yapabileceklerini belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bunun yanı sıra elektrik sepeti ile cenaze taşıyacak araç aldıklarını söyledi. Günaydın sözlerine şöyle devam etti: “Asfalt robotu, hem yaz hem de kış mevsiminde asfaltlama yapabilecek. Asfalt çalışmalarının daha iyi yürütülmesi ve yamalama işlemlerinin profesyonelce yapılabilmesi amacıyla alınan asfalt robotu hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilecek. Daha önce araç üzerinde en fazla 3 saat bekletilebilen asfalt yeni alınan robot sayesinde daha uzun süre muhafaza edilebilecek. Asfalt aracının 10 ton kapasitesi bulunuyor. Aracın kasasında bulunan ısıtma sayesinde asfalt kışın donma sorunu olmadan kullanabilecek.  Asfalt yama robotu sayesinde çalışmalarımız daha da hızlanacak. Çalışmalarımızda ekonomik kaliteyi bir arada tuttuk.  Yaptığımız yol çalışmalarının kaliteli ve uzun ömürlü olması için 'asfalt yama robotu' dediğimiz aracı satın aldık. Bu araç sayesinde yollarda ve özellikle ara sokaklardaki asfaltlarda meydana gelen aşınma, çökme gibi bozuklukları zaman ve işgücünden tasarruf ederek pratik bir şekilde en kısa sürede iyileştirebileceğiz. Yaptığımız işlerin Isparta’ya yakışacak şekilde kalıcı ve ekonomik olabilmesi için teknolojiyi yakından takip ediyoruz.”

 

Belediye Başkanı Günaydın, belediyenin en büyük eksikliklerinden birisinin de soğutmalı cenaze aracı olduğunu belirterek; “Bu eksikliğimizi de gidermek için içerisine dört cenazenin konulabileceği Tam Soğutmalı Cenaze Nakil Aracı aldık. Bu araç sayesinde cenazelerimizi Türkiye’nin her yerine gönderebileceğiz. Hatta, başka ülkeye bile gönderebileceğiz. Daha önceleri bu tür aracımız olmadığı için ambulanslarla götürüyorduk, klimaları olduğu için. 55 bin liraya aldığımız bu soğutmalı cenaze araçlarımızla cenazeler rahatlıkla istenilen yere taşınabilecek.

 

Başkan Günaydın, ayrıca iki ayrı hizmet aracının daha alındığını belirterek, bu araçların alırken yatırım teşvikinden faydalandıklarını ve araçların 70 bin lira ucuza geldiğini söyledi. Başkan Günaydın, Isparta ekonomisine katkı sağlamak için her türlü fırsatı kaçırmadıklarını belirterek, “ Amacımız Isparta’ya ve Ispartalılara en iyi ve en ucuz hizmeti yapmaktır’ dedi.

 

Araçların toplam maliyetinin 385 bin lira olduğuna dikkat çeken Başkan Günaydın, “Araçları yatırım teşvikinden yararlanarak yüzde 70 daha ucuza aldık” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR