24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,556 TL
  • 5,357 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Beklenen karar verildi

Beklenen karar verildi

Isparta
İl Genel Meclisinin Mayın ayın Son 5.Birleşimi İl Genel Meclisi toplantı salonunda Ali Bolat Başkanlığında gerçekleşti İlimiz Eğirdir gölünde kirlenme ve otlanma nedeniyle balık türünün azaldığı, bu nedenle Eğirdir Gölünün geçmiş yıllarda olduğu gibi temiz ve bol balıkları olan bir konuma getirilmesi için , İl Genel Meclisince gölle ilgili tüm kurumların harekete geçirilmesi ve gölün temizliğinin sağlanması konusu Genel Görüşmeye açıldı. Yapılan Genel Görüşme neticesinde hazırlanan rapor oybirliği ile kabul edildi.
Eğirdir Gölünün kirlenmesi ve Gölde balık popülasyonundaki azalmanın bir çok sebebinin olduğu ve paydaşlarının da bir hayli fazla olması nedeniyle somut bir sonuca ulaşılamadığı, çünkü paydaşların birbirlerine sorumluluğu yükledikleri ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu itibarla bilimsel veriler ve çevresel gözlemler birlikte değerlendirilerek neticeye varılmasının ancak ve ancak İlimiz Valisinin Başkanlığında, Süleyman Demirel Üniversitesi, SDÜ Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı, Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, DSİ 18. Bölge Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden teşekkül ettirilecek bir komisyon çalışması ile mümkün olabileceği, bu nedenle Eğirdir Gölünün mevcut durumdan kurtarılması amacıyla ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile bir çalışma yapılması ve neticenin rapora bağlanarak ülkemizin en büyük tatlı su rezervi olan Eğirdir Gölünün tamamının “Deniz ve Göllerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi” kapsamında genel ve yerel bütçe imkanlarıyla temizlenmesi için alınacak kararın Valilik Makamı ve ilgili kuruluşlara sunulmasına oy birliği ile karar veridi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Acep ne olaki ? Töbe!

13 Mayıs 2017 Cumartesi 13:38

Bızım oğlan gecen gın göle işediydi acaba ondan mı kırlendı deyyoz bız?? Ha ne deyyolllaa kımden ötürü olmuş bı deyvenn gariii

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR