25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,772 TL
  • 5,588 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BAŞVURULAR SÜREKLİ ARTIYOR

Çağrı Merkezi için başvuru yapan 3 bin kişinin büyük bölümü çalışanlar arasından. Yetkililer Isparta “işsizlik sorunu değil, iş beğenmeme sorunu var” dedi.

Isparta

Şubat ayında hizmete girecek olan Çağrı Merkezi için 3 bine yakın başvuru yapıldığı öğrenildi. Türk Telekom yetkilileri Pazartesi, Salı,Çarşamba ve Perşembe günleri başvuranları mülakata alacak.

Çağrı Merkezine başvuruların bu kadar fazla olması ve kamuoyunda beklentilerin yüksek olmasının nedeni belli oldu. Çağrı Merkezinde çalışmak için başvuran 3 bin kişinin büyük bir bölümü halen başka bir işte çalışıyor. Yani işsiz değil.

Yetkililer, daha önce benzer kurslarda bu kadar başvurun olmadığını, çağrı merkezine başvuru patlamasının nedeninin işin niteliği olduğunu belirterek şunları söylediler:

“Isparta’da işsizlik sorunu yok. Bu kadar yüksek başvuru işsizliğin yüksek olmasından değil, iş beğenilmemesinden dolayı. Yani Isparta’da işsizlik değil, iş beğenmeme sorunu var.

Çünkü daha önce defalarca iş garantili ve aynı maaşla işbaşvurusu yapıldı, kurs açıldı. Ancak bırakın işe alınacak kişi kadar başvuru almayı, çok altında başvuru geldi.

Çünkü çağrı merkezi işi masa başı, rahat ve süreklilik istiyor. Kısaca cazip geliyor. Bu nedenle başvuru patlaması yaşandı. Birçok iş için çalışacak insan bulamazken, çağrı merkezine adeta patlama oldu. Ayrıca başvurular sadece Isparta’dan değil, il dışından da ciddi oranda başvuru var.”

ÖNEMLİ UYARI

Çağrı Merkezi için mülakat sistemi şöyle: Başvuran 3  bin kişi 4 gün süreyle Türk Telekom’dan gelecek uzmanlar tarafından HEM’de mülakata alınacak. Mülakatlar 50’şer kişilik gruplar halinde bilgisayarla yapılacak.

Her kursiyere bir bilgisayar verilecek ve 20 dakika içinde uygulamalı sınav yapılacak. Uygulamalı sınavda en başarılı 200 kişi seçilecek.Bu 200 kişi 100’er kişilik gruplar halinde eğitime alınacak ve daha sonra işe başlayacak. Hedef yıl sonuna kadar bu eğitimlerin devam ettirilip çalışan sayısını 1000’e çıkarmak.

Yetkililer, özellikle bilgisayar kullanmasını çok iyi bilmeyenlerin, diksiyonu iyi olmayanların ve sinir sisteminin kuvvetli olmayanların eleneceğinin altını çizdiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

dalga geçiyorlar

05 Ocak 2015 Pazartesi 19:55

inşaat, makine, mobilya, metal kaynakçısı, oto boyacısı vs eleman lazım. görünen o ki vasıfsız bir gençlik var. işsiz üniversite mezunları var. denklem basit ama Isparta milli eğitim müdürlü meslek liselerini paketleyip kapatıyor. işsizlik ile beraber kalifiye eleman sıkıntısı aynı anda yaşanıyor. ticaret lisesi, sanayi meslek lisesi halk eğitim merkezi gibi kurumlar fonksiyonlarını yitiriyor.

musa yu

04 Ocak 2015 Pazar 22:27

iş beğenmiyor muş.ben kaçkere işkura gittim adamlar işe almıyorlar bin dereden su getiriyorlar

..

03 Ocak 2015 Cumartesi 22:12

İş beyenmeme varmış işkur müdürü o iş beyenmiyo dediğin insanların çalıştığı yerlerde 3 gün çalışda göreyim seni

ali

03 Ocak 2015 Cumartesi 20:22

dayısı olan ****ürür :))

ayşeee

03 Ocak 2015 Cumartesi 18:37

nasıl oluyorda calısanlar basvuruyor basbaya işsizlık var bence....

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR