20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,046 TL
  • 4,993 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

BASKI YOK, DAYAK YOK, İŞKENCE HİÇ YOK

FETÖ operasyonları kapsamında açığa almalalar, gözaltı ve tutuklama kararlarında 'yaşın yanında kuru da yanıyor' endişesi AK Parti İl Başkanı Zabun'a da soruldu.

Isparta

   İl Başkanı Zabun,"Devletimiz bu yakın ve sıcak tehlikeyi bertaraf edebilmek için bu hamleyi yapmak zorundadır. Bunun arkasından soruşturma evresi gelecek, yargı evresi gelecek. Bu işi yaparken kılı kırk yarıyorlar" dedi.

   AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Basın Kulübü'nün canlı yayın programında 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan açığa almalar, gözaltı ve tutuklama kararlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Programda ismini belirtmeyen bir polis eşi, eşinin Vali Şehmus Günaydın'ın talimatına uyarak darbe girişimine karşı savaştığını,mücadele ettiğini ancak daha sonra tutuklanarak cezaevine konulduğu bilgisini mesaj olarak iletti. 'Kurunun yanında yaş da yanıyor' endişelerinin varlığına ilişkin sorulara ve konuşmalara kendisinin de muhattap kaldığını belirten Zabun, şöyle konuştu:

 İNCE ELEYİP SIKDOKUYORLAR

   "Biz bir siyasi partiyiz. Bunun bir çizgisi var. Ben bir il başkanıyım. Burada kendi partimin teşkilatını temsil ediyorum. Tabii dolayısıyla bu sürece bizim doğrudan doğruya herhangi bir müdahalemiz yok. Yerelde sayın valimizin koordinasyonunda, güvenlik unsurlarımız, kurumlarımız gerekli adımları atıyorlar. İnanın bu işi yaparlarken de mümkün olduğu kadar ince eleyip, sık dokuyorlar. Adeta kılı kılk yarıp, hareket ediyorlar.

   Hiç mağduriyetoluşmaz demek büyük bir iddia. Bunun içerisinde istisnası olabilir. Ama şunuifade etmem lazım devlet böyle bir büyük tehlike ile karşı karşıya iken haklıolarak bu refleksi göstermek zorunda. Başka türlü böyle sinsi bir yapıyla kolaykolay mücadele edemezsiniz, bertaraf edemezsiniz. Yüzde 100 hatasız demek büyükbir iddia demek. Bu bir tedbirdir. Ve bir savunma refleksidir. Devlet bu yakınve sıcak tehkileyi bertaraf edebilmek için bu hamleyi yapmak zorundadır. Sonderece haklıdır. Bunun arkasından soruşturma evresi gelecek, yargı evresigelecek. O süreç içerisinde mağduriyetler söz konusu ise bu mağduriyetler debir şekilde giderilecektir. Bütün hemşehrilerimiz emin olsunlar. İfade ettiğimgibi devletin güvenlik unsurları kılı kırk yarıyor. 'Hiç mağduriyetsiz bu süreç götürülüyor' diyemeyiz.

BASKI YOK, DAYAK YOK İŞKENCE HİÇ YOK

   Süreçle ilgili hiçbir dahilimiz yok. Empati yapın. Bu ülke uçurumun kenarından döndü. Darbe süreci başarı ile sonuçlanmış olsaydı bana bu serzenişi ortaya koyan birçok hemşehrimiz çok daha büyük mağduriyetlerle karşı karşıya kalabilirdik. Bu kadar büyük bir tehlike karşısında hangi polisimiz, hangi askerimiz kime tokat vurmuş, işkence yapmış. Hukuk çerçevesinde, baskı ve işkenyece tabi tutmadan çalışma yapılıyor. Normal hukuk süreci nasıl işliyorsa öyle götürülüyor.Üzerinde bir takım kuşkular olan, masum olan birkaç vatandaşımız mağdur olduysada memleketin selameti için sabır göstermek zorundayız. İhbar niteliğinde birçok bilgi geliyor. Güvenlik unsurlarına da gidiyor. Bunları da eleminasyon yapılıyor. Her gelen bilgi yüzde 100 doğru kabul edilmiyor. Çalışma yapılıyor.İtiniyla süreç götürülüyor.

   Devletimiz kararlıdır. Siyasi partilerimiz de bu kararlılığı destekliyor. Ruh bağlantılarını bu ülke ile çoktan kesmiş, başka yerle bağlantılı olanların temizlenmesi için kararlılık gösterilmektedir. Mücadele sonuna kadar sürdürülecektir. Bu işin bir derecesi var. Bu işi planlayan adamla, safca bir şekilde orada bulunmuş, geçmişte bir şekilde kurban parasını vermişler aynı kefe içerisine konulacak değildir. Devletimiz bu ayrımı yapacak güç ve kudrettedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bu ihanet çetesine gerek maddi anlamda gerek organizecisi anlamında eğer acırsak biz acınacak hale geliriz. Bu ülkenin selameti için canlarını ortaya koymuş insanlarımıza da haksızlık yapmış oluruz. Dolayısıyla bu ülke geleceğe yürürken bu temizlik operasyonu yapılacaktır.

TÜRKİYE'Yİ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

   Türkiye tarihi bir kırılmayı geride bırakmıştır. Hemşehrilerimiz şundan emin olsunlar gelecekten son derece ümitliyim. Bu ülke önemli bir eşiği geride bırakmıştır. Bu ülkenin önünde en önemli engellerden birisi daha diskalifiye edilmiştir. Ülkemize yandan laf sokturmaya çalışan ülkelerin temsilcilerinin yarın nasıl kıvırdıklarını, Türkiye ile dostluk bağlarını nasıl aramaya çalışacaklarını hep birlikte göreceğiz. Hem ekonomik, hem demokratik hem de siyasi anlamda çok güzel günler bizi bekliyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ali bulut

11 Ağustos 2016 Perşembe 04:03

MEB de hala fetöcüler var, bazı okullarda bayan fetöcülere hiç dokunulmadı, müdürler de ses çıkarmıyor

Aki

11 Ağustos 2016 Perşembe 00:21

Şu unutulan çakma işadamlarını nezaman toplayacaklar Başkan.unutuldumu millet bekliyor soytarıları toplamanızı siz bizden iyi biliyorsunuz kamu vicdanı önemli içerdekilerin kankalarını alın artık ait oldukları yere

Özdemir

10 Ağustos 2016 Çarşamba 21:10

Yazık çok yazık SYDV çalışanlarından tanıdıklarım var kesinlikle fetö ile hiç bir alakaları yok. Heryerden 1er 2şer yani %1 bile değil SYDVden %50 toplam 8 kişi bu dam****ı yiyor... elinizi biraz vicdanınıza koyun ve siz uyurken haksız yere bu dam****ı yiyenlerin gözyaşlarını düşünün... haksız olanların bekletil****i gerektiğini düşünüyor iadeiitibar yapılmadı gerekir. Bu devlet adamlarının görevidir

Yaralı

10 Ağustos 2016 Çarşamba 14:01

kim suçlu kim değil bilmem, tespit etmek de benim işim değil fakat bunlar yaralı kalırsa intikamları acı olur gibi geliyor bana.

A Kılınç

10 Ağustos 2016 Çarşamba 13:22

Fetö mensubu polisler 28 şubat dönemi gözaltılarda sevabına işkence yapıp vakit daralınca sıra ile namazlarını kılar ama işkenceyede böylece ara vermeden devam ederlerdiSayın Başkan en azından bu dönemin polislerine farklı muamele yapılmalıki yaptıklarının karşılığını bu dünyada kendileride tatsınlar.Madem islamcı olarak O gün gözaltına alınıp işkencelere uğradık O Zaman şimdi kısas isteriz.

garip

10 Ağustos 2016 Çarşamba 12:47

Sn.Mehmet Bilgiç,SYDV den iş sözleşmeleri feshedilenlerin birini tanırım.Ak Partiden başka bir oluşumla irtibati yok,ama nasılsa Müdür böyle bir liste yapmış.Çok soru işareti konacak bir konu bu....

ÇOK YAŞA AK PARTİ !!!!

10 Ağustos 2016 Çarşamba 12:30

müdürlük yaptığı okulda; 17/25 Aralıktan sonra fitre-zekat-himmet toplayan-sohbet düzenleyen ve bu sohbetlere katılan md.-md.yrd.,öğretmen,okulun memuruve hademesi olan kişilerin isimleri ve bu fetöcüleri bildirmeyen okul müdürlerinin isimleri VALİLİĞE_EMNİYET MD. ne bildirildi.Yakında bu okul müdürleri,md.yrd.,memur,hademe ve öğretmenleri açığa alınacak-görevden uzaklaştırılacaktır.

fetullahçılar mesleklerinden atılsın...

10 Ağustos 2016 Çarşamba 12:18

müdürlük yaptığı okulda; 17/25 Aralıktan sonra fitre-zekat-himmet toplayan-sohbet düzenleyen ve bu sohbetlere katılan md.-md.yrd.,öğretmen,okulun memuruve hademesi olan kişilerin isimleri ve bu fetöcüleri bildirmeyen okul müdürlerinin isimleri VALİLİĞE_EMNİYET MD. ne bildirildi.Yakında bu okul müdürleri,md.yrd.,memur,hademe ve öğretmenleri açığa alınacak-görevden uzaklaştırılacaktır.

Kazım Kartal

10 Ağustos 2016 Çarşamba 12:12

17-25 Aralık sonrası cemaatin ülkücü camiaya karşı aşırı bir kini var. Eğer bu şerefsizler darbede başarılı olsaydı ilk halledecekleri adamlardan biri bendim çünkü ülkücüyüm. Başarısız oldular şimdi de devlet eşimi görevden uzaklaştırıp soruşturma açtı. Vicdanlı ve mantıklı davranın lütfen. Devlet kendini korumak için haklı bir refleks gösteriyor. Kimsenin bu refleksi kendi çıkarı için kullanmasına izin vermeyin.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR