18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

Başkanın içinden atamadığı acı

Günaydın, hiç unutamadığı ve içinde yara olan bir anısını da anlattı.

Isparta

     Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın 2011 yılının yaz aylarında Fatih Mahallesi’nde “kalıcı asfalt” çalışmalarına başlamıştı. 2009 yılından 2011 yılına kadar belediyenin makine parkını (büyük oranda) tamamlayan Günaydın, o saatten sonra, kendi ekipmanlarıyla birlikte, bugün 42 km’ye ulaşan dev bir projenin başlangıcını yapmıştı. Çalışmalarda, içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu hattı, doğalgaz gibi tüm altyapılar tamamlandıktan sonra uzun ömürlü asfaltlar dökülüyordu.

                Aradan geçen bir yıl gibi kısa süre zarfında, çalışmaların şehrin geneline yayılması, ekiplerin gece 01.00’a kadar çalışmaya başlamasıyla alınan araçlar yetersiz kalmaya başladı. Başkan Günaydın da çalışmaların hız kesmeden devam etmesi için araç filosunu her geçen gün artırmaya başladı. Günaydın geçen hafta da 1 milyon TL değerinde 1 adet ham yol silindiri, 1 adet vabul asfalt silindiri, iki adet mini ekskavatör ve bir adet greyderi araç parkına dahil etti.

 

GÜNAYDIN’IN İÇİNDEN

ATAMADIĞI O ACI OLAY

 

                Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yeni aldığı araçların tanıtımı için düzenlediği basın toplantısında alınan araçların sadece şantiyelerde çalışmayacağını aynı zamanda karla mücadelede de kullanılacağını söyledi. Günaydın, hiç unutamadığı ve içinde yara olan bir anısını da anlattı. Günaydın, “O yıl Isparta’ya tarihinde görülmemiş kar yağmıştı. Makine parkımız sınırlıydı. İşçilerimiz küreklerle, fırçalarla kaldırımları yolları açmaya çalışıyorlardı. O gün ilgili yerlerden araç istedim. Ancak bizim başarısız olmamızı isteyenler araçlarını bize vermediler.” dedi. O gün yaşadığı sıkıntıyı, “Aradan 8 sene geçmesine rağmen o olayı çok içerledim, unutamadım” sözleriyle anlatan Günaydın, “Şimdi güçlüyüz. Eğer isterlerse şimdi o bize araç vermeyenlere biz araç verebiliriz. İşte azimle çalıştığımız Isparta Belediyemizi getirdiğimiz nokta burasıdır” dedi.

 

BAŞKANIN BÜYÜK İDDİASI

 

                Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, daha önce kiralık araçlarla çalışan, binecek bir bisikleti bile olmayan Isparta Belediyesi’ni bugün 24 saat çalışan, kendi ekip ve makine parkıyla 6 aylık işleri 1 ayda tamamlar hale getirdiklerini söyledi. Isparta Belediyesi’nin gücünün bölgeyle kıyaslanamayacak seviyeye geldiğini de anlatan Başkan Günaydın, iş makinesi gücüyle ilgili olarak, “İstesek Çünür Tepesi’ni kaldırarak, İslamköy Ovası’na 5 günde kurabiliriz. Bu güce sahip bir belediyeyiz” iddiasında da bulundu.

               

BELEDİYENİN GELDİĞİ DURUM

 

                Başkan Günaydın, 2009 yılından 2011 yılına kadar belediyenin makine parkına yatırım yaparken, “Bu kadar araca ne gerek var?” eleştirilerine maruz kalıyordu. Ancak bugün gelinen noktada ise mevcut araçların bile yetersiz kaldığı ortaya çıkıyor. Çünkü alınan araçlar boş boş makine parkında yatmaktansa çalıştırılıyor, hizmet üretiyor.

                Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, asfalt sezonunun açılışında bu yıl 80 km olan ana yolların alt ve üst yapılarının tamamen bitirileceğini açıklamıştı. Bu hedefin şu ana kadar 42 km’sinin gerçekleştirildiğini öğrendim. Ekipler, vatandaşların kapanan yollardan dolayı eziyet çekmemesi ve bir an önce hizmete kavuşması için gece gündüz çalışıyorlar. Geçen hafta Cumartesi günü, Isparta Belediyesi’nin sadece Su Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri 7 ayrı noktada çalışma yürütüyorlardı. Araçların yetersiz kalması, hafta sonu olmasına rağmen, sadece bir müdürlüğün 7 ayrı noktada çalışma yürütmesinden kaynaklanıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR