25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

BAŞKANIN A TAKIMI OLUŞUMLARI

Isparta dün, tarihinin en önemli davalarından bir tanesini yaşadı. Karar için 15 Mayıs’a ertelenen 82 sanıklı belediye davasından bahsediyorum.

Isparta

 Mahkemeden çıkan kararı, mahkemede neler yaşandığını gazeteci arkadaşlarımız yazdıkları haberlerden zaten öğrendiniz. Aynı şeyleri bu sütunlarda tekrar etmenin bir manası yok. Ben asıl perde arkasında gördüklerimi aktarmak istiyorum. Dün görülen bu dava, Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın ve adı davaya konu olanların ceza alacağını umanlar için hiç de umdukları gibi olmadı. Herkes bu mahkemeden çıkacak sonucu bekliyordu. Söz konusu dava ile ilgili; bir kesim Başkan Günaydın’ın yanında dururken başka bir kesim ise; dış görünüşü Günaydın’dan yana, kararı ise mahkemeden çıkacak en ağır cezayı umut edercesineydi. Başkan Günaydın’a “yakın olduğunu zanneden” isimler de  dahil, birçok kişi mahkemeden önce kararını vermiş, suçlu olduğu iddia edilenlerin ceza almalarını istiyorlardı.

Neden mi?

Başkan Günaydın’ın belediye kanadında yapacağı radikal değişikliklerle 5 yıl boyunca yoluna yeni ekibiyle devam edeceği söylentileri sıkça konuşuluyor. İşte bu noktada onlar için iki seçenek vardı önlerinde; ya mahkemeden bir ceza çıkması ya da kendileri için adına “sürgün” denilen sonun başlangıcı. Çünkü başkan ve ekibine ceza çıkarsa kendileri çalıştıkları yerlerde bir nebze de olsun rahat bir 5 yıl geçireceklerdi. Maalesef bunu en çok umut edenler için dün üzücü bir süreç gelişti ve mahkeme 15 gün daha uzadı.

BAŞKAN NEDEN SUSKUN?

Peki Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın yaşanan bu süreçte neden hep suskun kalıyor ve “HERKESİN BİR HESABI VARSA YARADANIN DA BİR HESABI VAR” düsturu ile sessizliğini koruyordu. Peki gerek dışarıda şahsının aleyhinde konuşulan konuları, gerekse personeli arasında kendisi için konuşulanları Başkan Günaydın duymuyor muydu? Yada biliyor muydu? Elbette çok iyi biliyordu. Günaydın bu sıkıntılı süreçten tüm çevrelerin en az hasar almalarını sağlamak için sükunetini koruyordu. Davasında, işinde kendisine en yakın bildiği kişilerden zaman zaman darbe alsa da, bu darbeyi aslında Günaydın değil, Günaydın’a karşı duranlar alıyordu? Ancak şunu çok rahatlıkla söylemeliyim ki; tüm yaşananların ardından gördük ki; Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın USTALIK dönemi olan 3.’ncü dönemini sıkıntısız, sorunsuz geçirmek, halkına verdiği sözleri tutabilmek için muhteşem bir A TAKIMI hazırlığı içinde…

NASIL BİR A TAKIMI?

Peki birimlerde ne gibi değişikler olmalıı; Başkan yardımcılıklarından şirketlere,  İmar’dan Fen İşlerine, Basından, Zabıtaya, Mali Hizmetlerden personele kadar daha birçok birimlere, alması muhtemel bir radikal kararla Isparta halkının karşısına çıkması hiç de yanlış bir karar olmaz.

MURAT KARADAŞLI 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

imar mağduru

02 Mayıs 2014 Cuma 09:04

Başkan geç bile kaldı. Özellikle imara, imardan özellikle de Bolata. Orhan başkan çok iyi bilir bolatın kimlerle işbirliği yaptığını. Bu Bolat yine de yerinde kalırsa pesss.

AVNİ

01 Mayıs 2014 Perşembe 13:26

Soruşturmanın başlangıcı saptırılıyor hep ama yanlış bu soruşturma ercan akkoç ve bülent arlıoglunun bir takım bilgi ve belgeleri balamana taşımasından kaynaklandı ispat istenirse mahkemede sanıklardan birirnde mevcut gidin versin sizlere

ısparta lı 32

01 Mayıs 2014 Perşembe 08:54

Günaydın başkan olduğunda hak etmeyen kim sürgüne gitmiş. konu balaman dönemiyle karıştı galiba. hatta günaydın hakedenlere cezasını vermiyor diye tenkit alıyor, tenkit edenler bazı konularda haksız da değil. adamlar belediyenin içinde fitne ile yaşıyor, diğer personellerin huzurunu bozuyor, bir söz söylenince de bize eziyet ediliyor diye bağırıyor. yazıda herkesin hesabı var demişsiniz, yazıyı yazanlar dahil kimin hesabı yok.

+32

30 Nisan 2014 Çarşamba 23:49

bu zihniyetten bi b..........olmaz, arkadaş kim nederse desin, sonuçda başkan YZG

fatih

30 Nisan 2014 Çarşamba 19:25

buna yorum yazmaya gerek yok sizi dikkate alan yok siz desteklediğiniz aday kazanamadı ona bakın alıncaya kadar değil ölünceye kadar başkanın destekcisiyiz önemli olan ıspartanın kazanması siz kim gelecek kim gidecek neden endişeleniyorsunuz anlamak mümkün değil. siz fikrinizi kendinize saklayın sıkıntınız varsa gidin tatile çıkın .

A TAKIMI

30 Nisan 2014 Çarşamba 18:01

BAZI MÜDÜRLER MAKAMLARINI KORUMAK İÇİN ŞİNDİDEN PERSONELLERİN YERİNİ KEYFİ OLARAK DEGİŞTİRMEYE BAŞLADI

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR