26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

BAŞKANI CANLI YAYINDA BOMBALADI

KOCA BELEDİYE BİR KAVŞAĞI YAPAMIYOR

Isparta
Canlı yayında belediye başkanını otogar kavşağı yüzünden eleştirdiler Basın Kulübü’nün dün akşamki programında DHA Isparta Temsilcisi ve Demokrat Gazetesi Sorumlu Müdürü Mehmet Erçakır, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı otogar kavşağına yaklaşık 2 yıldır yapılamayan sinyalizasyon sistemi nedeniyle eleştirdi. Gazeteci Soner Toros’ta İl Trafik Komisyonu kararı olmasına rağmen belediyenin kararı dikkate almayarak hata yaptığını savundu Belediye Başkanı Günaydın’a bizzat kavşaktan geçerken sorunu anlattığını belirten Erçakır, buna rağmen 2 yıldır bu kavşakta en küçük düzenleme yapılmadığını söyledi.
BAŞKANIN GÜCÜ YETMİYOR MU?
Canlı yayında başkanın söz vermesine rağmen o kavşaktaki sorunu bir türlü çözemediğini söyleyen Erçakır “Sayın başkan tamam burayı çözelim dedi. Hemen talimat veriyorum sinyalizasyon ekibini çağırıp arkadaşlar yapsın dedi. Başkanın bu sözünün üzerinden neredeyse 2 yıl geçti. Ama ne bir düzenleme yapıldı ne de kavşak kapatıldı. Ben anlamıyorum. Bir belediye küçücük sinyalizasyon sistemini yapamayacak kadar aciz olur mu? Yeşil dalga diyorlar. Yeşil dalga zaten Isparta şartlarında iyi çalışmıyor. Çünkü battı çıktıya giren araç trafiği tıkayınca arkadan gelenler yeşilin dalgasından faydalanamıyorlar” dedi.
KIRMIZIYA TAKILAN YOLU KAPATIYOR
Erçakır, “Buradaki sinyalizasyon sistemi nedeniyle her gün kaza oluyor. Otogar istikametine dönecek araçlar yeşilden geçip dönüşte kırmızıya takılmakta. Dolayısıyla o kavşağa 4 araç giriyor arkasındaki araçlar ana yolu kapatıyorlar. Hem kazaya sebebiyet veriyorlar vermeseler dahi o yolu kullanacak aracın geçiş özgürlüğünü kısıtlıyor. Aynı kavşağa otobüslerde giriyor. Onların dönüşü ise tam bir kabus. Uzun araç olduğu için tek başına yolu kapatmaya yetiyor. Ben gazetemden de yazdım. Kaza yapan araç sürücülerine hakkınızı arayın dedim” diye konuştu. Kendisini bu yazı sonrası bir zabıta memurunun aradığını ve konu hakkında bilgi verdiğini de söyleyen Erçakır “Kolçelik kavşağı üzerinden bir düzenleme düşünüldüğünü belirttiler. Tamam bizi bilgilendirdiler ancak bu büyük bir belediye için küçük bir sorun değil mi? Bugüne kadar neyi beklediniz?” diye sordu.
TOROS : KOMİSYON KARARI VAR OYSA
Akdeniz Gazetesi Sorumlu Müdürü Soner Toros’ta canlı yayında aynı kavşakla ilgili birçok kez alınmış İl Trafik Komisyonu kararı olduğunu anımsattı. Toros “Ne bekleniyor bende anlamışım değilim. Bu kavşak büyük sorun oldu. Ama belediye konuyu çözmeye yaklaşmıyor. Sadece otogar kavşağı değil şehir içi trafikte yapılması gereken birçok düzenleme var. Trafik ışıklarının çarşı merkezinde de aynı şekilde hem yayaya hem de araca yeşil yandığını biliyoruz. Cumhuriyet caddesine dönüşte bu yüzden kazalar oldu. Aynı şey Fevzi Paşa içinde geçerli” diye konuştu.
BAŞKANA GÖNDERME YAPTI
Öte yandan canlı yayında ‘Belediye Başkanı niye basın kulübüne çıkmıyor?’ şeklinde gelen bir soruyu da yanıtlayan Toros “Başkan bölgesel veya ulusal takılıyor. Biz yerel olduğumuz için küçük geliyoruz galiba” diye imalı bir göndermede bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR