05 Aralık 2020 Cumartesi

ENGELLİLERİMİZ BİZİM CANIMIZDIR, HER ŞEYİMİZDİR

ENGELLİLERİMİZ BİZİM CANIMIZDIR, HER ŞEYİMİZDİR

KORONAVİRÜSÜ YENDİ

KORONAVİRÜSÜ YENDİ

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİ

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİ

ARANAN 128 KİŞİ YAKALANDI

ARANAN 128 KİŞİ YAKALANDI

BAŞKAN SÖNMEZ SAĞIR’DAKİ ÇOCUKLARA TABLET DAĞITTI

BAŞKAN SÖNMEZ SAĞIR’DAKİ ÇOCUKLARA TABLET DAĞITTI

Isparta

MHP Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, uzaktan eğitim imkanından yoksun kalan ilçemize bağlı Sağır Köyü’ndeki çocuklarımıza verdikleri sözü tutarak, köyde ihtiyacı olan 13 çocuğumuza tabletlerini hediye etti.

Sağır Köyü Muhtarı Aydın Karaca’nın sosyal medya üzerinden uzaktan eğitim alamayan çocukların durumuyla ilgili yaptığı çağrıya duyarsız kalmayarak yönetim kurulu üyeleriyle ekim ayı içinde köyü ziyaret eden MHP İl Başkanı Sönmez, cihazı olmayan çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılama sözü vermişti. Bugün tabletleri dağıtmak için köye gelen MHP İl Başkanı Sönmez’e, MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, İl Genel Meclisi Üyesi Salih Başar, Hüyüklü Belediye Başkanı Hasan Yıldız ve ilçe yönetim kurulundan bazı isimler de eşlik etti.

Sağır Köyü’nde dağıtım için toplanan çocuklarla sosyal mesafe kurallarını koruyarak dağıtım işlemini gerçekleştiren MHP’li heyete, gerek çocuklar gerekse çocukların aileleri teşekkür ettiler. Sağır Köyü Muhtarı Aydın Karaca da, sorunlarına sahip çıkarak seslerini duyuran, bununla da yetinmeyerek çözüm noktasında katkı veren MHP İl Başkanı Sönmez’e köyü adına teşekkür etti.

“CİHAZ SORUNUNU ÇÖZDÜK, İNTERNET SORUNU DA BİR AY İÇİNDE ÇÖZÜLECEK”

Sağır’daki çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Sönmez, “Köydeki çocuklarımızın çağrısına ve sorununa duyarsız kalamazdık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte geçen köyümüzü ziyaret ettik ve ne yazık ki üzücü duruma birlikte şahit olduk. Arkadaşlarımın desteğiyle ihtiyacı olan çocuklarımıza tabletlerini temin ettik ve bugün de dağıtımını gerçekleştirdik. Köydeki internet sorunu ise halen daha çözümlenmiş değil. Konuyla ilgili olarak Türk Telekom Antalya Bölge Müdürü İrfan Yıldız beyle görüştüm. Müdür bey konuyla ilgili olarak, radyolink sisteminin kurulacağını, frekans izni almak için yazışmaların sürdüğünü ifade etti. Bir ay içinde Sağır Köyü’nün internet sorununun bu yolla çözüleceğini de öğrendim ve ilettim arkadaşlarımıza. Geç de olsa sorunun çözümüne katkı vermiş olmaktan mutluyuz. İnşallah çocuklarımıza faydalı olması dileğiyle katkı sunan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah bu zorlu süreçten en kısa sürede çıkmayı diliyorum.” dedi.

“YALVAÇ’IN SORUNLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ, DERİ FABRİKASI YALVAÇ’TA KALDI”

Isparta’nın her yerinde olduğu gibi, Yalvaç’ın her türlü sorununu da yakından takip ettiklerini ifade eden Sönmez, “Elimizden geldiğince tüm sorunları takip etmeye ve müdahale edebildiğimiz ölçüde müdahale etmeye çalışıyoruz. Birçok sorunun çözümü noktasında öncü, aracı ve sorun çözücü olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Mesele vatandaşlarımızın sorununun çözülmesi ve hizmet üretilmesidir. Son olarak, üniversitemizin Yalvaç’ta bulunan deri fabrikasının Erzurum’a hibe edileceği bilgisini aldık ve ISUBÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler hocama konuyu ilettim, bu fabrikanın, tarihi bir dericilik şehri olan Yalvaç’ımız için çok önemli olduğunu, Yalvaç’ta bu makinaların değerlendirilmesi için bir çözüm arayışının daha faydalı olacağını ifade ettim. Kendisi de çok sağolsun, bizim bu uyarımızı dikkate aldı ve Yalvaç’taki deri fabrikamızı Erzurum’a vermekten vazgeçti. Fabrikamız Yalvaç’ta kaldı, şimdi iş bu fabrikanın Yalvaç’ta aktif bir şekilde ekonominin, deri sektörünün hizmetine sunulmasıdır. İnşallah bu konuda da elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle rektör hocamıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

K. Demirli

02 Aralık 2020 Çarşamba 18:43

Burada yorumlara bakıyorumda yapılan bir hizmeti bile çekemeyenler var yazıklar olsun size

dersimli62

01 Aralık 2020 Salı 13:28

burjuvazi kokan hareketleri, yakinda cesediniz de koktugunda yapabilecek misiniz gorecegiz

Servet

22 Kasım 2020 Pazar 09:54

Vaav beyler siz önce aynaya bakın kendiniz gibi düşüNmeyenlere hakaret ederken ziilet diye diye böllerken vicdanınız aklınız nerdeydi vandalmışım hadin ordan istetme lastikler sizden ayrılanlara tekrar davet edip olmaz cevabı alıncada tekrar karalayan sizden mi vicdan akıl merhamet dersi alıcaz ayanaya bakın aynaya birbirinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz bun düşünün hemi..

turan alperen

22 Kasım 2020 Pazar 04:30

alperenlerin ve ülkücülerin yolu daima sığıntı ve yanaşma gibi bir konu değildir.tek hedef tek güç daima selçuklu ve osmanlının prensibidir.yolunuz kırçıllı ve viranedir.hakiki hedefi kendiniz bulun milliyet ve hareket tesisleri

Öğretmen

21 Kasım 2020 Cumartesi 23:38

Bunlar gibi siyasetçilerden inşallah bir gün alan elin veren eli görmediği günlere gideriz!

Servete cevap

21 Kasım 2020 Cumartesi 20:10

Servet Adamlara helal olsun bir söz vermişler onuda yerine getirmişler. bir yerinemi battı da eleştiriyorsun.

DENİZHAN GÜRORDU

21 Kasım 2020 Cumartesi 16:35

ADIN servet ANCAK BEYNİN ---FUKARA--- SENİN GİBİ ÇAKMA GANDALF KARAKTERLERİNİN SÖZLERİNE İTİBAR EDECEK KİMSE YOK, BU GÜNE KADAR KAÇ KİŞİYE YARDIM ETTİN, KAÇ KİŞİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜN, OTUR OTURDUGUN YERDE BARİ ÇALIŞANLARA ÇATAL DİLİNİ ÇIKARMA.

Servet

21 Kasım 2020 Cumartesi 13:56

Sizin dağıttığınızdan kat kat fazla dağıtanlar var ama sizin gibi boy boy pozlar vermiyorlar Hem ne oldu ittifak ortağınızın her öğrenciye tablet kampanyası FATİH projesine siz önce bunu sorun ortağınıza sonrada o çok havlayan mafya reisinize deyin çarptığı paralarla birazda milletin çocuklarına yardım etsin..

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR