25 Şubat 2021 Perşembe

Bir doktor daha koronavirüse yenildi

Bir doktor daha koronavirüse yenildi

Özgür Oflaz vefat etti

Özgür Oflaz vefat etti

SDÜ TÜRKİYE'NİN İLK BEŞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

SDÜ TÜRKİYE'NİN İLK BEŞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

PANDEMİNİN YARATTIĞI BU ETKİYE DİKKAT

PANDEMİNİN YARATTIĞI BU ETKİYE DİKKAT

BAŞKAN HALICI HEYELAN TEHDİDİ ALTINDAKİ KÖYE GİTTİ

BAŞKAN HALICI HEYELAN TEHDİDİ ALTINDAKİ KÖYE GİTTİ

Isparta

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve beraberindeki heyet, Sütçüler ilçesi Yeşilyurt Köyü'nü ziyaret etti. Halıcı, köyde yapılan kontrolsüz madencilik faaliyetlerine tepki gösterdi.

Sütçüler ilçesine bağlı Yeşilyurt köyündeki 28 ev, bir cami ve bir fırının yer aldığı mahallenin heyelan tehlikesi nedeniyle acilen boşaltılması kararının ardından CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve beraberindeki heyet Sütçüler de Mandallar Mahallesi’ni ziyaret etti.

İl Başkanı Halıcı, “Bugün Sütçüler İlçemize bağlı Yeşilyurt Köyü Mandallar mahallesindeydik.Kontrolsüz yapılan vahşi madencilik çalışmaları sonucu, yaklaşık 130 kişinin yaşadığı mahallemizde vatandaşlarımızın büyük bir mağduriyet yaşadığını yakından gördük.Önemli bir tarımsal üretim merkezi olan, endemik bitki çeşitliliğinin yoğun olduğu bölgede mermer ocaklarının pasa döküm alanının oluşturduğu basınç nedeniyle arazilerde derin yarıklar ve evlerde çatlaklar oluşmuş durumda.Bu kabul edilemez durum karşısında yetkililerin bulduğu çözüm ise mahallenin boşaltılması. Mahalle sakinlerinin ilk etapta yurtlara, ardından da konteynerlere yerleştirilmesi düşünülüyor. Ayrıca 20 yılda geri ödemek şartıyla evler yapılması teklif ediliyor” dedi.

ÇÖZÜM ÖNERİNİZ NEDİR?

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, “Bizde buradan iktidar yetkililerine ve kamu görevlilerine soruyoruz;

Mahalle sakinleri defalarca ilgili mercilere şikayette bulunmalarına rağmen, bu konuya neden zamanında çözüm üretilmemiştir?

Kış günü `evlerinizin terk etmeniz gerekiyor’ demek ne anlama gelmektedir? Neden zamanında önlem alınmamıştır?

Evlerde oluşan çatlaklar ve arazide meydana gelen yarıkların vahşi madencilik çalışmalarından dolayı ortaya çıktığı aşikardır. Neden vatandaşlarımıza yapılacak evlerin bedeli devlet ya da sorumlular tarafından karşılanmamaktadır?

Bundan sonra aynı sıkıntıların ortaya çıkmaması için çözüm öneriniz nedir?” sorularını yöneltti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hüseyin

28 Ocak 2021 Perşembe 14:36

Yeşilyurt lu kardeşim çok hüzel yorum yapmış. Özel idare sekreterinin umrunda değilki. Milletvekili nin hiç umrunda değil. Şimdiye kadar kaç şikayet oldu. Hepsi masa başından cevap yazıldı. Normalde ocağın yerleşim yerine yanılmıyorsam 1300 metre uzakta olması lazım. Ankaradan bakmadan ruhsat verildiği için. Kimsenin umrunda değil. İl özel idaresi sekreteri ancak il özel idare bahçesine sağlıkçı gelmesin dşye yasak koyuyor. 2023 ve 2024 seçimlerinde milletvekillerinin önüne bu demec gelecek.

Yesilyurtlu

28 Ocak 2021 Perşembe 13:44

1. Köylü kış günü zorla evlerinden çıkarıldı ama Faciaya sebep olan mermerci faaliyetlerine devam ediyor.2. İddiaya göre mermercinin arkasında ispartanin en bilgili en yetkili en kudretli milletvekili var.3. Yine ismi bizde saklı akpli bir il genel meclisi üyesinin iddiasına göre bu ocak kapatıldı, ama karar il ozel idaresi genel sekreteri mahmut zadeoglunun masasında bekliyor.İddialar bunlar. Bakalım köylüyü yerinden yurdundan eden devletin gücü mermerciye yetecek mi?

Gerçek gerçektir

28 Ocak 2021 Perşembe 12:45

HAMZA ÇOBAN a cevap osloyu habur sınır kapılarını sarayda açılım tezgahlayanlara yol hastane havaalanlarındaki kazıklara MB 128 milyarını kefen paralarına olimpiyatlarda FETOya dön diye köpek gibi yalvaranlara kör sağır ol burda iftira at izmirde denize döktüğümüz yunandan betersin vatanın havası suyu toprağı size haram olsun

Miyazaki

28 Ocak 2021 Perşembe 11:27

Ak partili vekillerden iyi çalışıyorsun Yalım başkan. CHP zihniyetine yakın olmasam da takdir ediyorum çalışmalarını.Sezarın hakkını sezara vermek lazım

Malkoçoğlu

28 Ocak 2021 Perşembe 06:21

Peki bu mermer ocağı kimin?Gariban köylüyü evlerinden dışarıya atmadan başka çare yok mu?

Kaldırın taslar altına bakin

27 Ocak 2021 Çarşamba 21:13

Söylenecek çok şey var bence kesilen taşların altına bakin kurcalayan neler nereler çıkacak rant bu rant sevgili muhalefet sözüm size kıymetli koylum sizlerde masum değilsiniz acabami ne koparabiliriz ocakcidan 10liralik tarla yok ocakciya nasılsa 100liraya satarız dediniz ama doğa size azızlik etti tuh be arkadaşlar kimse doğayı takmadı orada ****arda yazık

Yılan oğlu

27 Ocak 2021 Çarşamba 21:04

AKP'li troller ölü taklidi yapmayın iki satır da siz yorum yapın Kimin tarafında olduğunuzu bilelim

Mahmut

27 Ocak 2021 Çarşamba 20:47

Sayın hamza çoban millet ne diyor sen ne diyorsun bu kadarmı körsün yazık milletim 100 yıldır oturduğu ev yok oluyor sen bunu anlıyormusun

Ispartali

27 Ocak 2021 Çarşamba 20:46

Yaw nereye bağlıyoruz nerde diğer mhp ve akp yetkilileri o zaman. vatandaş kış günü disarda sovmuş cok guldumm

neönemivar

27 Ocak 2021 Çarşamba 19:59

Hamza Çoban saçmalamışsın bu millet çok çekti diyorsun CHP ne zamandır iktidarda yok haberin var mı? Burada bile suçu hemen başkasına atmayı biliyorsunuz, açılım adlı bir süreç yaşandı bu ülkede bu zaman sesinizi çıkardınız mı?

Sadettin Özdemir

27 Ocak 2021 Çarşamba 19:47

Haydi troll arkadaşlar ne bekliyorsunuz,daha yeni aldınız maaşlarınızı.!!!!!

Sindirella

27 Ocak 2021 Çarşamba 19:39

İki fil daha yollasınlar.

Muhammed

27 Ocak 2021 Çarşamba 18:38

Akp ye oy vermeye devam edin , simdi böyle ağlarsınız

Ödcü

27 Ocak 2021 Çarşamba 18:35

Hamza denen mübtezel; haddini bil; megri megrileri unutmadık; gel de vatan mahallesinde konuş; yarın 12.00 de meydandaki fırının önünde bekliyor olacağım.. gel bakiyim burdan yazmaya benziyor mu

Sade vatandas

27 Ocak 2021 Çarşamba 17:54

Halkta suc mermer ocağının olduğu yerde köy mu olur yıkın verin ellerine gida yardımı bide kömür tamam onlar gene oyunu akp ye verir

Keçiborlu

27 Ocak 2021 Çarşamba 17:14

Tebrikler Yalım başkan ıspartanın her bölgesini dolaşıyor vatandaşı dinliyor sorunları yerel medyada ıspartalılara anlatıyorsun başarılar dilerim

Yesilyurtlu

27 Ocak 2021 Çarşamba 17:11

Bu millet ne ara bu hale geldi. Haber de mağduriyet diyor, köylü açıkta kaldı diyor , yorumcunun biride çıkmış pkk diyor. Allah akıl fikir versin

YABANCI

27 Ocak 2021 Çarşamba 17:08

BEN ÖMRÜM BOYUNCA KURU SOĞAN, KURU EKMEK YEMEYE RAZIYIM. lakin: chp,hdp,ip sp ye ŞAKŞAKÇILIK YAPMAM. herhanği bir partiyi savunmam. önüme bir tercih sunulursa. M.H.P den başka herhanği bir partiyede oy vermem. ISPARTADA HİÇBİR PARTİYE OY VERMEM. RABBİM İŞİMİDE DÜŞÜRMESİN.

Yesilyurtlu

27 Ocak 2021 Çarşamba 17:04

Haber sitelerine Isparta milletvekilleri ne yapıyorlar diye bir göz attım. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali ziyaretten ziyarete koşuyorlar. Hatta bir tanesi mantarları ziyaret etmiş. Gördükleri mikrofona ısmarlama demeç veriyorlar. Ama garibanlara gelince ortada yoklar.

chp varsa

27 Ocak 2021 Çarşamba 16:58

cumhuriyet halk partisi türkiyenin teminatıdır.

Murat yılmaz

27 Ocak 2021 Çarşamba 16:51

TROLLER SALDIRMAYA DEVAM:Hamza Çoban sata sata bitiremediğiniz bütün fabrikalar limanlar hepsi sizden önçeki iktidarların eseri biraz insaflı ol ve eğer pkk arıyorsan OSLO'YA BAK HABUR MAHKEMELERİNE BAK ŞİWAN PERVER'E BAK SARAY MUTABAKATINA BAK KENDİNİ GÖRÜRSÜN.

Hüseyin

27 Ocak 2021 Çarşamba 16:51

Sayın başkan tşler. Sayın başkan yanınıza bir kamera alarak sütçükerin bütün köylerini bir gezin Allah aşkına. Cimete şikayet ediyoruz veken cevab çocukca. Yaptığınız çekimleri Ankara gönderiniz ayvslıpınar köyü tepelerinden resmen toz iniyor. Trt hsber yaptı ömründe böyle saçma haber görmedim.

Hamza Çoban

27 Ocak 2021 Çarşamba 14:42

Halıcı da şov yapmaya başladı. Bu memlekette çakılı bir taşınız yok. Siz pkk ile nasıl işbirliği yaptığınızı, nasıl bir anayasa hazırlığı içerisinde olduğunuzu milletimize anlatın. Milletimiz sizin partinizden çok ama çoooook çekti.

M.K

27 Ocak 2021 Çarşamba 14:15

Bir kaç madencinin kesesini doldurmak için, garibanın evini başına yıkacaksın,bit de utanmadan 20 yıl vadeli sana ev yapayım diyeceksin.!!Gerçi bunlar kendilerine nunu yapan seçim olsun gider oy verirse.

mehmet

27 Ocak 2021 Çarşamba 14:08

Sütçüler %75 AKP ye vererek gereken cevabı verir merak etmeyin. Eskiden Yeşil Sütçüler derdik memleketimize. Şimdi Gri sütçüler, tozlu Sütçüler.Topu topu 15.000 kişi var şurada. Sen vermesen iktidar mı değişecek. Çok mu zor tepkini göstermek. Orası bir seçimde sarı olmasın o zaman dinler sizi yetkili abiler.

gerçekler

27 Ocak 2021 Çarşamba 13:22

yazık. yıllardır bağırıyoruz. ne duyan var ne gören. şimdi de sayın şütçüler kaymakamı 15000 tl para veya kontenyer vereceğiz demiş. kimin parasını kime veriyorsunuz. beytulmahalın yetimin garibanın parasını nasıl dağıtıyorsunuz. tüm bu zararlara mermer ocakları karşılamak zorunda. korkarım bölge heyalan ilan edilip yine faturası bize kesilecek. tüm paralar bizden çıkacak. korkunç paralar kazanıp yolları, dağları mahfedenler ellerini oğuşturuyordur şu anda bölgenin heyalan ilan edilmesi için.

Vatandaş

27 Ocak 2021 Çarşamba 12:54

Gerçekten CHP yi kutluyorum hep mazlum garibanın yanında biz bunları böyle bilmiyorduk tebrikler başkan

Osman Kahraman

27 Ocak 2021 Çarşamba 12:19

Sayın Halıcı Turistik Gezmelerini Bırak Birde Sizin Çözüm Önerinizi Duysak!!!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR