20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,066 TL
  • 4,987 TL
  • 174,71 TL
  • 110.864
ISPARTA 11°
BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

BAŞKAN DOĞRU YOLDA GİDİYO!

Bazen köşe yazılarımızın başlığını belirsiz yapıyorum. Zira okuyucu başlığı okuyup yazının içereğinin ne olduğunu anlamasın diye!...

Isparta

Başkan Doğru Yolda gidiyo’ başlığını görenlerin büyük bir merakla yazımı okuyacağını tahmin ediyorum. Belki Başkan kelimesinden kim olduğunu anlamış olabilirsiniz ama gerisini anlamanız için yazıyı mutlaka okumanız gerekiyor.

Bahsettiğim şüphesiz Isparta Belediye başkanı Y.Ziya Günaydın.

         Doğru Yolda gidiyo, derken kimse parti falan değiştirip Doğru Yola gittiğini düşünmesin.Özü, sözü, yaptığı ve gittiği yolun doğru olanları için söylenmiş bir sözdür ‘doğru yolda gidiyor’.

Birde Isparta şivesini kullanarak gidiyor kelimesini gidiyo şeklinde yazarak köşeme zenginlik, espri ve Ispartalılık katmaya çalıştım.

Neyse gelelim saadete ve yazımızın özünü ve sözünü sizlerle paylaşalım.

         Isparta’da son günlerde siyasi atmosferin tavan yaptığını hepimiz görüyoruz. AKParti-MHP ve CHP üçgenindeki bu siyasi çekişmeye, Vekiller, il başkanları ve il genel meclis üyeleri de dahil oldular.

          AKParti İlGenel Meclis üyesiFevzi Özdemir’in Davraz Sirene Otelin kapatılması ve satışa çıkartılması ile ilgili gerekçeleri ve bu yöndeki  eleştirileri siyasi tansiyonu yükseltti. Taraflı tarafsız herkes bu konuya açıklık getirmeye ve yorum yapmaya çalıştı.Karşılıklı suçlamalarla devam eden bu süreçte sessiz kalan tek kişi ise Isparta Belediye Başkanı oldu.

Başkan Günaydın olaya eleştirisel gözle değil, yapıcı uslüpla yaklaşarak sorunun çözümü yönünde taraf oldu.

Yazımın başlığındada ifade ettiğim gibi Başkan Doğru yolda gidiyor derken bunu kastetmiştim.

Tartışmaların dışında, işinin başında olan başkan Günaydın Yerel seçimlere bir yıl kala son surat çalışmaya devam ediyor.

Önceki gün katıldığı bir televizyon proğramında yaptıkları ve yapacaklarını en ayrıntılı şekilde açıklarken bence gecenin en önemli cümlesi 150 trilyon liralık borcun nereye gittiği sorusu idi.

         Başkan Günaydın bir taraftan borç öderken öbür taraftan bunca yatırımı gerçekleştirmesi, araç parkını zenginleştirmesi, satılan ve kapatılan fabrikaları yeniden hayata  döndürmesi ve belediye kazandırması küçümsenecek hizmetler değil.

Yılan hikayesine dönen ve yapımı 15 yıldır devam eden Ticaret ve Kültür merkezinin yine kendi döneminde tamamlanmış olması bile Günaydın’ın başarı hanesine artı olarak geçecektir.

         Sokaktaki vatandaşın nabzını tutan bir kişi olarak daha düne kadar yollar köstebek yuvasından geçilmiyor diye! Başkanı eleştirenler, bugün güzel, kalıcı ve deyim yerinde ise kaymak gibi asfaltı görünce başkana teşekkür ve tebriklerini iletmeden geçemiyorlar.

Bana göre başkan doğru yolda ilerliyor. O işini yapıyor ve polemiklerden, siyasi çekişmelerden uzak, Isparta’ya bir hizmet daha kazandırabilirmiyimin peşinde!

Son olarak cesur çıkışı ile gündeme bomba gibi düşen il Genel Meclis Üyesi Fevzi Özdemir’in partiden ihracını istemek ya da istifasını beklemek bana göre yanlış.

Bu bir aile sorunu ise aile içerisinde çözülmelidir. Özdemir Isparta için bir kazançtır ve o hizmetlerini AK Parti çatısı altında yapmaya devam edecektir ve etmelidir.

Saygılarımla....

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR