23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,784 TL
  • 5,630 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

BAŞKAN BOLAT HİZMETLERİ ANLATTI

BAŞKAN BOLAT HİZMETLERİ ANLATTI

Isparta

AK Parti Isparta Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’in ‘köylerde vatandaşımızın ayağı çamura değmeyecek’ sözüyle harekete geçen İl Genel Meclisi, bu konudaki yatırımlarını hızlandırdı. İl Genel Meclisi Başkan Ali Bolat, köylerde yapılan kilit taşı uygulaması ile oyun parkı yatırımları hakkında bilgi verdi.

BU YILKİ HEDEFİMİZ 400 BİN METREKARE

2002 ile 2015 yılları içerisinde Isparta merkez köyleri ve ilçelerdeki köylerde toplam 1 milyon 653 bin 650 metrekare kilit taşı uygulaması yaptıklarını dile getiren İl Genel Meclisi Başkan Ali Bolat, “Biz göreve geldiğimiz 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin bu yana il genel meclisi olarak geçen yıl 350 bin metrekarelik bir kilit taşı yaptık. Bu yılki hedefimiz 400 bin metrekareydi. Bunun 150 bin metrekarelik bölümünün hemen ihalesini yaptık. Şuanda köylerimizde uygulama işlemleri devam etmekte. İnşallah ülkemizdeki sıkıntılı süreç geçtikten sonra 200 bin metrekarelik bölümün de hızlı bir şekilde ihalesi yapılarak, bunların köylerimize naklini ve uygulamasını yerine getireceğiz.

HAYAL BİLE EDİLEMEZDİ

2002 önce Türkiye, 2002 öncesi Isparta’da bu kilit taşını köylerde görmek hayal bile edilemezdi. Isparta merkezde çoğu yerlerde böyle bir uygulama idi. Ancak 2002’den sonra AK Parti hükümetlerinin hizmetleri ve politikalarıyla birlikte bunlar hızlı bir şekilde, köydeki vatandaşlarımızın ayaklarına varıncaya kadar hizmetlerimiz devam etmekte. Bundan sonra da devam edecektir” şeklinde konuştu.

8 YAŞINDAKİ EVLADIMIZIN SERZENİŞİ BİZİ ÇOK ETKİLEDİ

Öte yandan köylerdeki çocuk oyun parkı yatırımları da devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, köylere çocuk parkı yapmak fikrinin nasıl ortaya çıktığını, “Göreve geldiğimiz günlerde Aksu’da bir köyümüzü ziyaretimizde kahvehaneye gittik, muhtarlar oturuyoruz. 8 yaşlarında bir çocuk geldi. Sen kimsin dedi. Ben başkanım dedim. Ne başkanısın dedi. Buralara hizmet ediyoruz, kilit taşı falan geliyor ya dedi. Banane kilit taşından, ben park istiyorum dedi. Isparta’ya gidiyorum oradaki çocuklar parkta oyun oynuyor bende köyde park istiyorum dedi. 8 yaşındaki evladımızın serzenişi bizi çok etkiledi” şeklinde anlattı.

175 KÖYE ÇOCUK OYUN PARKI YAPILDI

Bolat, sözlerini şöyle sürdürdü: “2014-2015 yıllarında hemen uygulamaya geçerek köylerimizde çocuk sayısına bakılmaksızın, 1 çocuk bile olsa o köye oyun parkı yatırımı yapmamız gerektiğini düşündük. Sayın valimizin ve milletvekillerimizin desteği büyük oldu. Biz bu düşünceyi onlara taşıdık ve onlar da uygun gördüler. Köylerdeki çocuklarımızın da oyun oynama ihtiyaçlarının karşılanması adına, o çocukların da çocuk parkı hakkı olduğunu söylemelerinden sonra geçen yıl 108 tane köyümüze çocuk parkı uygulaması yaptık. Bu yıl 29 tane köyümüze çocuk parkı uygulaması yaptık. Bugüne kadar 175 köyümüze çocuk parkı uygulaması yaptık. Burada 28 tane köyümüzde çocuk parkı uygulaması eksiğimiz kaldı. Bunlar eksik değil. Bu köylerimizde var. Yenileme kapsamında ikincisini ve üçüncüsünü gönderiyoruz. Bunları da yenilenip, çocuklarımızın oyun oynamasına imkan verecek şekilde yeniden modernize ediyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Çocuklar Türkiye’nin geleceği” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

NOLDU

25 Ağustos 2016 Perşembe 13:02

noldu sayın editör yorumlarımız küfür hakaret içermiyor ama yayınlayamadınız ! MODAPARK la ortaklık falan mı var anlayamadım şikayetimizi dile getirdik duyan olur belki diye ama yayınlanmadıktan sonra ne işe yarar ...teşekkürler yine de

yemin olsun

24 Ağustos 2016 Çarşamba 01:28

Yemin olsun şu ayvalıdan sonraki kesme yoluna bakın tam 4 yıldır yol yok.Yüzde 90 akp ye oy çıktı. Yemin olsun şimdiye bizim kesmeli isparta belediye başkanı na deseler di Ziya başkan o yolu yüzkere yapar idi ama yazık çok yazık baraj yapıyoruz diye vatandaşı eziyet çekiyor

ÖZBAHÇE

23 Ağustos 2016 Salı 23:09

Geçen yıl bir kısmı döşenen ve bu yıla kalan 100mt lik kısmında bu yıl acil olarak döşenmesi umuduyla !

fırtına

23 Ağustos 2016 Salı 21:00

Yazilan yorumlara bak adeta zeka dip yapmış. Laaa oğlum iş aş ekonomi üretim çalışma adına 1 yorum yazın biriniz. Yok bilmem ne yolu allahın adamı insanlar yolsuz cep delik cepken delik köylü kahvede veresiye çay içiyor. Andavalların bedelini ödüyor. Zekanız almıyor değilmi. zavallılar.

Yalçın koca

23 Ağustos 2016 Salı 20:15

Yıllarca ne istiyoruz denilmeyen köyüm de son 5 yılda Allah razı olsun sayın vekillerimiz ve il genel meclisi Başkan ve üyelerimiz sayesinde güzel işler yapıldı tekke taş döşemesi yeni su köprüler derken YAPILAN SON KÖPRÜ YAPILIP KAÇTILAR NE BAĞLANTI YOLU NE ÇEVRESİ̇ YAPILMADI İLGİLENEN DE YOK BURADAN ALİ BOLAT KARDEŞİME yazıyorum köyün köprüsü imajımızı zedeliyor Saygılar

AKSU

23 Ağustos 2016 Salı 18:50

sayın başkan aksu yukarı yaylabel yolunda asfalt bile yok hala heryer çukur yazın toz toprak kışın çamur

Imdat

23 Ağustos 2016 Salı 18:08

Sayin vekil yalvacin arindirilmadan bütün köyleri pisleyerek zehirleyerek egridir gölüne akiyor.imdattt imdattt

ıspartalı mustafa

23 Ağustos 2016 Salı 15:47

Sayın başkan Aksu Sofular Yolu çok bozuk teşekkürler ilginize

Köylü

23 Ağustos 2016 Salı 15:01

Sayın Başkan çaltı hüyüklü arası yol noldu acaba her yer yapıldı bi orası kaldı

Remzi Bulut

23 Ağustos 2016 Salı 14:41

Köylerdeki çöpler hafta da bir kez toplanıyor. Lütfen haftada 2 kez toplansın.

Objektif

23 Ağustos 2016 Salı 13:23

Sayın Bilgiç birde Uluborlu'nun İleydağı köyü ile Dinarın Ergenli köyleri arasında bağlantıyı sağlayan Karabelyolu olarak bilinen yolun zorlu olan 5km lik kısmının yapmını da dikkate alsanız, yapacağınız çok büyük bir hizmet olacaktır. Uluborlu ile ne kadar ilgilenirsiniz bilmiyorum ama bu konu önemli.

Ayhan Ercan

23 Ağustos 2016 Salı 14:44

Aynen katılıyoruz ayrıca Çapalı köyü yolu da asfaltlansın.

yeşilköy

23 Ağustos 2016 Salı 13:17

köy yolları asvaltı da yenilense bu konuyada bi yetkili değinse yeşilköy yolu 30 yıl olmuş döküleli ıspartanın köy olarak nüfusu çok olan biryer haliyle araçta çok eskiyen asvalt sorunu işallah yakın yamanda çözümme kavuşur ilgililere duyrulur

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR