17 Ocak 2021 Pazar

KORONAVİRÜS AŞISINI KİM NE ZAMAN OLACAK?

KORONAVİRÜS AŞISINI KİM NE ZAMAN OLACAK?

LİSE ÖĞRENCİSİ GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ

LİSE ÖĞRENCİSİ GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ

KENDİMİ KORUMAK İSTERKEN OLDU

KENDİMİ KORUMAK İSTERKEN OLDU

HAKKI AMCA ARTIK DEVLET KORUMASINDA

HAKKI AMCA ARTIK DEVLET KORUMASINDA

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: ENGELLİLERİMİZİN ENGELLERİNİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: ENGELLİLERİMİZİN ENGELLERİNİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Isparta

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta’da engelli vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yürüme engelli vatandaşların ihtiyaç duydukları akülü araçların dağıtımı devam ediyor. Bu kapsamda bugüne kadar yürüme engelli 100 vatandaşa akülü araçları dağıtılırken, talep halinde evlerinin girişlerinde hatta ev içlerinde odalar arası geçişlerin dahi düzenlenmesi çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ve engellerin kaldırılması noktasında çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu kapsamda yürüme engelli vatandaşlara bugüne kadar dört partide 100 adet akülü araç dağıtımı gerçekleştirildi. Son olarak ikisi köylerde olmak üzere 14 akülü aracın daha dağıtımı yapıldı.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, eşi Şadiye Başdeğirmen ile birlikte katıldığı akülü araç dağıtımında yaptığı açıklamada nerede bir engel varsa onu düzeltmek için belediye olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını dile getirdi.

Bugüne kadar yaklaşık 100 akülü aracın yürüme engelli vatandaşlara ulaştırıldığını aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Amacımız yürüme engelli tüm vatandaşlarımıza akülü araçlarını teslim edebilmek” dedi.

‘Şunun bilincindeyiz ki, hepimiz bir engelli adayıyız’ diyen Başkan Başdeğirmen, “Şuradan çıktıktan sonra başımıza ne geleceğini bilemiyoruz. Engellilerimizin engellerini kaldırdığımız sürece daha rahat hareket edebilmelerini ve mutlu bir hayat sürmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız bu güzel çocuklarımızın, kardeşlerimizin, abilerimizin rahat bir şekilde varacakları yerlere ulaşabilmelerini sağlamaktır” görüşlerinde bulundu.

Tedavi olabilecek engelli vatandaşların tedavilerini yaptırmak için çalışacaklarını dile getiren Başdeğirmen, “Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hiç görülmediği kadar engelli kardeşlerimize çok önem veriyor. Her türlü maddi manevi desteği yanında. Bizde Sayın Cumhurbaşkanımızın izinde giderek engellilerimizin hem evdeki, hem dışarıdaki ihtiyaçlarını karşılamak için meclis üyelerimizle, personelimizle yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.  

Hayırsever vatandaşlar tarafından da engelli vatandaşlara dağıtılmak üzere belediyeye araç bağışında bulunulduğunu kaydeden Başdeğirmen, “Hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Şu ana kadar yaklaşık 100 engelli vatandaşımızın araçlarını teslim ettik. Bundan sonra da teslim etmeye devam edeceğiz. İhtiyacı olan vatandaşlarımızı belirliyor ve akülü araçlarını teslim ediyoruz. Gelemeyen vatandaşlarımızın araçlarını köylerine kadar ulaştırıyoruz. Dün iki köyümüzdeki vatandaşlarımıza araçlarını teslim ettik, çok mutlu oldular” dedi.

Belediye olarak engelli vatandaşların yürüdüğü yollardaki aksaklıklar varsa onları da tamir ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bize talep gelmesi halinde engelli vatandaşlarımızın evlerinin giriş, çıkışlarında, hatta ev içlerinde odalar arası geçişlerinde dahi sorun varsa onları da düzeltiyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımızı bizlere bildirin” diye konuştu.

Dağıtılan akülü engelli araçlarının hayırlı olmasını ve engelli vatandaşların hayatlarının daha da kolaylaşması dileklerinde bulunan Başdeğirmen, “Pandemi dolayısıyla sizlerden ricamız maskesiz çıkmayın, mesafeyi koruyalım ve temizliğe dikkat edelim. Maske teminine ihtiyaç varsa onları da temin edelim. Belediyem adında, meclis üyelerim ve hayırseverlerimiz adına sizlere hayırlı, sağlıklı günler diliyorum” ifadesinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hüseyin

15 Eylül 2020 Salı 20:37

Sayın başkan ıspartada okadar beyin engelli varki. Özürlü araç park yerine park eden. Şehir hadyanesinde engelli yerine park eden. Yaya geçitlerine patk eden o kadar beyinsiz varki. Cezayı zabıta yazmalı. Çarşıya a bakın

...

15 Eylül 2020 Salı 16:25

Başkanım halıkent ÖZEL EĞİTİM engelliler okulunun bahçesinide asfaltlasanız olmazmı çocuklarımız zorlanıyor

AKP li cemil

15 Eylül 2020 Salı 16:09

Bugüne kadar yaptığın en güzel iş gerisi faso fiso

Bir Vatandaş

15 Eylül 2020 Salı 15:21

Sayın Başkanım İyi hayırlı olsun da İşitme engellilere işitme cihazı hediye etmek istiyorum. Her iki kulağımda İşitme cihazı çok ihtiyacım var

Vatandaş

15 Eylül 2020 Salı 15:02

Kaldırımlarda tekerlekli sandalyeler için olan eğimli kısma araba park edenlere, tabela koyup kapatanlara denetim ve yaptırım gerekiyor.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR