27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

BAŞDEĞİRMEN NEDEN ADAY?

ITSO Başkan adayı BEYAZ LİSTE Lideri Şükrü Başdeğirmen, göreve seçildikleri takdirde ITSO olarak, mülki erkan, iş adamları ve esnaflar olarak aynı masa etrafından toplanarak güçlü bir ses olacaklarını dile getirdi.

Isparta

 

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nın önümüzde ki hafta sonu yapılacak olan seçimleri öncesi projelerini ve çalışmalarını kamuoyu ile paylaşan Başdeğirmen, şehrin kalkınması için de yol haritasını açıklıyor. Beyaz Liste Lideri Başdeğirmen: “ITSO tek başına bir güç ve sestir. Ancak sesimizi Ankara’ya daha net ve gür bir şekilde çıkarmak için aynı masa etrafında toplanmamız gerekiyor. Bunun için göreve seçildiğimiz takdirde birlik ve beraberliği yakalayacağız. Teşvikte dahi 2.’nci bölgeden 3’e yada 4’e çıkabiliriz” dedi.
 NEDEN ADAY?
Televizyon programında katıldığı bir canlı yayında soruları cevaplayan Şükrü Başdeğirmen, neden başkanlığa aday olduğunun cevabını da verdi. Beyaz Liste Lideri Başdeğirmen: “8 yıl boyunca 11 kişilik yönetimden 1 tanesi oldum. Ekip olarak başarılı işlere imza attık. Şimdi 11 kişiden 1 tanesi olmak var. Birde, 11 kişinin başkanı olmak var. Nasip olurda başkan olursam eksik hissettiğim şeyleri yapmak istiyorum. Şuna da belirtmek istiyorum eksiklikleri tamamlamak istiyorum diye bir düşüncem hiçbir zaman olmadı, olamazda. Her yeni gün, yeni bir eksikliktir yani bir her yeni bir günü başarı ile tamamlamak istiyoruz”
TEŞVİK TARTIŞMALARINA SON NOKTA
 8 yıl boyunca Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekilliği görevini sürdüren Şükrü Başdeğirmen, şehrin teşvikte istenilen bölgede yer alamamasının suçlusunun ITSO gibi gösterilmesi tartışmalarına da noktayı koydu. BEYAZ LİSTE lideri Başdeğirmen: “Teşvik bizim için çok önemli. Son 10 yılda 4 kez teşvik uygulandı. İlk paketten 10 dolar fazla paramız var diye yararlanamadık. İkinci teşvik kapsamında ise sosyo gelişmişlik öne çıkıyordu. Bizim alt yapımız çok gelişmişti yaşanabilir şehirler arasında ilk 5’teyiz diyerekten bu kapsamdan da yararlanamadık. Üçüncü teşvikte 4 bölgeliydi 2. kapsamda yer aldık. Afyon ile beraberdik. Antalya, Burdur, Isparta, Afyon aynı kriterlerde değerlendirildik. Antalya’ya yakın olmamızdan dolayı avantajsız konuma düştük. Afyon ve Burdur 3. Belge, Antalya ve Isparta 2. Bölge de kaldık. ITSO olarak, teşvik kapsamında 6 bölge olmasını istedik. Başbakanımıza sunduk. Defalarca Ankara ile irtibatta bulunduk ama olmadı. Isparta’nın birçok kriterlerde ve daha iyi illerden daha iyi olmasından ötürü 2. bölgede ne yazık ki kaldık. Milletvekillerimizle lobi yaptık. Kayseri, Afyon, Denizli ve Malatya gibi iller bizden daha iyi olmasına rağmen, onlar 3 ve 4.’ncü bölgede biz ise 2. bölgede kaldık bunu da anlamış değiliz. Bu göreve gelirsek tek başımıza yapacaklarımı ve yapamayacaklarımız var. Sesimizi daha çok duyurmamız gerekiyor. Hep beraber bir masaya oturursak, o masadan güçlü bir ses çıkartırız. 3. bölgeye çıkabiliriz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR