24 Ekim 2021 Pazar

Ali Ceylan hayatını kaybetti

Ali Ceylan hayatını kaybetti

Fabrika binası Atabey’e tekrar kazandırıldı

Fabrika binası Atabey’e tekrar kazandırıldı

Bakan Kurum'dan Yalvaç'ta Millet Bahçesi ve Sıfır Atık projesine destek

Bakan Kurum'dan Yalvaç'ta Millet Bahçesi ve Sıfır Atık projesine destek

Başkan Kaynak'tan teşekkür

Başkan Kaynak'tan teşekkür

Başdeğirmen'den OSB'ye ziyaret

Başdeğirmen'den OSB'ye ziyaret

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesindeki sanayici iş insanlarıyla bir araya geldi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen sanayicinin,bulunduğu şehrin kalbi olduğunu söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesindeki iş insanlarıyla bir araya geldi. Başkan Başdeğirmen, Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabulut, yönetim kurulu ve iş insanlarının istek talep ve önerilerini dinledi.

Sanayinin Türkiye’de önemli bir sektör olduğunu söyleyen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Ülkemiz bugün çok sağlam bir şekilde ayaklarını yere basabiliyorsa, dünyaya ürünleriyle hizmet edebiliyorsa bu sanayicilerimizin sayesindedir. Bir belediyeci olarak sizlerin vermiş olduğu vergilerden Isparta’mıza ne kadar çok hizmet ettiğimizin de bilincindeyiz” dedi.

Devletin kendilerine gönderdiği aylık paraların verilen vergilerle orantılı gittiğini dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Sizler ne kadar çok ticaret yaparsanız ne kadar çok üretir, satarsanız, ne kadar çok da vergi öderseniz şehrimiz onun kadar fazla gelişiyor. Isparta’daki döktüğümüz asfaltlar, yapılan temizlikler, diktiğimiz çiçekler ve her türlü yatırımın büyük bir bölümü sizlerden geliyor. Sanayici ülkenin olduğu gibi o şehrin de kalbi. Sizler ürettikçe, vergi verdikçe bizler çok daha refah düzeyi yüksek il haline geliyoruz” şeklinde konuştu.

Sanayinin gelişmesinin, üretimin artmasının istihdamın da artmasını sağladığını kaydeden Başkan Başdeğirmen, Ispartalı sanayicilerin yapmış olduğu çalışmaların kendisini mutlu ettiğini aktardı. ITSO başkanlığı görevini bıraktığında Isparta’nın ihracat değerinin 216 milyon dolar olduğunu şu anda bu rakamın 320 milyon dolara çıktığını kaydeden Başkan Başdeğirmen, “2023 yılı için ortaya koymuş olduğumuz bir hedef vardı. Devletimiz 500 milyar dolar hedefi koymuştu, Isparta olarak biz 500 milyon dolar olarak hedef koymuştuk” derken, bu hedefin yakalanabileceğini aktardı.

İhracatın önemli bir kısmının da OSB’deki iş insanlarıyla sağlandığını vurgulayan Başkan Başdeğirmen, sanayicilerin şehre katkı verirken, belediye olarak dakendilerinin her zaman sanayicinin yanında olduklarını dile getirerek, OSB’ye belediye olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabulut daBaşkan Başdeğirmen’in ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

yüksek mimar

14 Ekim 2021 Perşembe 09:28

deri osb ye gelin yolda atılmış derileri pislikleri görün asıl baskanım kokuyu bir icinize cekin

Kimbilir

13 Ekim 2021 Çarşamba 16:18

Kaç firmayı gezmiş? Firmalar için ne yapmış? Hangi firmaya destek olmuş? Bi bu değil hepsi için geçerli bu sorular...

vatandaş32

13 Ekim 2021 Çarşamba 10:11

ne yaptın sanayinin gelişmesi için ticaret odası başkanıyken, belediye başkanıyken etrafındaki 7-8 adam dışında kimin önünü açtın, kime teşvik verdik çıkmışsın sanayi şehrin kalbidir diyorsun

Hakan

13 Ekim 2021 Çarşamba 08:07

Koku geldigi zaman vatan osb yede bekleriz.

Vatandaş

13 Ekim 2021 Çarşamba 07:42

OSB nin yarıdan fazlası boş. Faal olanların bir kısmı da depo. Az sayıda işletmede üretim var. Isparta yatırım teşvikli iller kapsamında değil diye biliyorum. Bu ili yatırım teşvik kapsamına almaya bakın. Ticaret ve sanayi odası bu konuda neler yapıyor?

Peteksanayi

12 Ekim 2021 Salı 21:21

Başkanım petek sanayiye Bi el atsanız bu pandemi döneminde hem ev kirası hem dükkan kirası ayrıca petek sanayiye taksit ödemekten gına geldi yapmıyacaklarsa ödemeyelim Bi yardımcı olun lütfen

Vatandas

12 Ekim 2021 Salı 19:02

Hangi sanayici?Olmayan sanayici. Osb ispartada depo gibi kullanılıyor. Hiç Afyon görmemişiz sankim

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR