17 Ağustos 2017 Perşembe 07:06

BAŞARININ SIRRI HEYECAN DUYMAKTIR

BAŞARININ SIRRI HEYECAN DUYMAKTIR
28 Aralık 2016 Çarşamba 16:45

BAŞARININ SIRRI HEYECAN DUYMAKTIR

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimive Kamu Yönetimi Bölümü tarafından "Yerel Yönetim Sohbetleri" konulu söyleşiye katıldı. İİBF Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşide Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, belediye yönetimi, yatırımları hakkında bilgiler verirken, gençlere gelecek için tavsiyelerde bulundu. Günaydın, başarının sırrının heyecan duymaktan geçtiğini söyledi.

Düzenlenen programa SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, İİBF Dekanı Prof. Dr. Murat Okcu, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gül, akademik personel ile çok sayıda öğrencikatıldı.

Konferansın açılış konuşmasını, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gül yaptı. Gül “Belediye başkanları,kenti temsil eden hem yönetici hem de liderlerdir. Seçimlerden önce bir partiyi temsil eden ama seçildikten sonra parti rozetini çıkarıp herkesin yöneticisi olarak görevlerini icra ederler.” dedi. Gül, siyaset bilimi ve kamu yönetimi olarak en fazla dikkat çeken konuların başında yerel yönetimin geldiğini de söyledi.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, belediye olarak bugüne kadar yapılan yatırımlar, planlanan ve projesi gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Belediye başkanı olarak altyapıya büyük önem verdiklerini aktaran ve bu yönde ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Günaydın, kentte altyapı sorununu çözdüklerini kaydetti. Günaydın, “Belediye başkanlığında, en önemli ve en zor vazife alt yapı sorunudur. Yer altında ve üstünde yapılan çalışmalarımızda gayemiz diğer kentlerde yaşanan sıkıntıların yaşanmamasıdır”derken bugüne kadar sadece yağmur suyu altyapısında 260 km’lik bir çalışmanın yapıldığını anlattı. Yaptıkları çalışmaların hemen tamamında belediyenin kendi imkanlarının kullanıldığını belirten Başkan Günaydın, bu yatırımların ihale bedellerinin çok altında gerçekleşmesini sağladıklarını belirtti.

Altyapısı olmayan şehrin kaldırımlarını 24 ayar altınla kaplasan da hiçbir işe yaramayacağına dikkat çeken Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yatırımlarda bir sıranın yer aldığını, yatırımlara altyapı ile başladıklarını, bunu otopark yatırımlarıyla devam ettirdiklerini belirtti.Otopark yapımlarında yer altının değerlendirildiğini, üstünün de yeşil alan olarak düzenlendiğini söyleyen Başkan Günaydın, şehre bir milyon ağaç dikerek yeşil koridorlar oluşturulduğunu kaydetti. Günaydın, “Altyapıyla şehirler medeniyet kazanır” derken, “Yatırımlarımızı paramız olsa da sıraya koymak zorundayız” görüşlerinde bulundu.

Çalışan personellerin maaşlarının zamanında yatırıldığını ve ülkede işçisine en yüksek oranda ve gününde maaş veren bir belediye olduklarına vurgu yapan Başkan Günaydın, “Ne kadar başarılı iş yapıyorsanız, o kadar da tenkit alırsınız. Maalesef siyasette takdir yok. Bu da cinayet kadar kötüdür”görüşlerinde bulunurken, ‘Nerede tenkit görsem o konuda başarılı olduğumu hissediyorum. Ne yazık ki, ‘bravo’, ‘helal olsun’, ‘tebrik ederim’ sözlerini söyleyemiyoruz, kucaklaşmayı, güler yüzlü olmayı sevmiyoruz” dedi.

Gençlere her insanın bir enerjisi olduğunu hatırlatan Başkan Günaydın, “Enerjinizi aşağıya çektirmeyin, mücadelenizi devam ettirin. Mutluluk çalışmaktan geçer” tavsiyesinde bulundu.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın konuşmasının ardından salonda bulunan öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Başkan Günaydın, sosyal belediyecilik adına yaptıkları çalışmalardan da bahsetti.

Konuşmanın ardından Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gül tarafından Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a katılımlarından dolayı plaket sunuldu.

yol

Kazım
29 Aralık 2016 Perşembe 09:48

Sayın Başkanım.Ispartanın bir çok yeri öyle ama .Karaağaç mah.Ana caddesi 115 Yukardan meydana inen ana caddenin kaldırımlarını o kadar genişlettiniz ki. ana cadde sokak gibi kaldı.Her iki tarafa taşıtlar park edince caddede sıkıntı yaşanıyor.

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

yuh artık

veli vali
29 Aralık 2016 Perşembe 09:31

Başarının sırrı diye sallamış durmuştur ziya dayı ****arda. Buna oy verdim şimdi kendim yanıyorum ne hizmet ettiği var ne bişey ama haramda ediyorum oyumu işi gücü kızını kazandırmak.

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

boş belediye

atma
29 Aralık 2016 Perşembe 07:26

sen daha otobüs duraklarına park eden sürücüleri kaldıramadın.kaldırımı işgal eden dükkan sahiplerine sözün geçmiyor.hala belediyecilikten bahsediyorsun.trafik zabıtan ancak duba çakar

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

SEN BENİ BİLİRSİN
29 Aralık 2016 Perşembe 00:53

Başarı denilen şey göreceli bir kavram.. Başarı Ananın ak sütü gibi helal yemektir. Müslümansan cehennemden korkarsın. Dinsiz olsan bile vicdanın hakkın olmayana el sürmeyi engeller. Her ikisi de değilsen adını sen koy

3 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

teşekkür

mehmet boyacı
28 Aralık 2016 Çarşamba 21:07

sayın beledıye başkanına teşekkür edelim

0 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

başkanın arayıp bulamadığı

ahmet
28 Aralık 2016 Çarşamba 17:03

sabaha kadar anlatmıştır artık :)

6 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

Bylock Raporu İstanbul'a Gönderilecek

Bylock Raporu İstanbul'a Gönderilecek

Bylock Raporu İstanbul'a Gönderilecek

Devlet böyle kandırılıyor

Devlet böyle kandırılıyor

Devlet böyle kandırılıyor

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA  SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

ISPARTA BU HABERE DİKKAT !

ISPARTA BU HABERE DİKKAT !