26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

BARİDA OTELDE ANLAMLI İFTAR

Isparta Valiliği ve belediye başkanlığı ortaklaşa şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği verdiler.

Isparta

 

  Barida Otelde verilen yemeğe Vali Memduh Oğuz ve eşi Canan Oğuz başta olmak üzere; Milletvekilleri Recep Özel ve Nevzat Korkmaz, Garnizon Komutanları Tuğgeneral Necati Tekin ve Kurmay Albay Mustafa Kurutmaz eşleri ile birlikte,  Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve eşi Dilek Günaydın, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, ilçe kaymakamlar ve belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, işadamları, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Musa İrez, Isparta Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Yaşar Ayyıldız ile birlikte çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldın  İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı’nın yaptırmış olduğu yemek duasından sonra konuşan Vali Memduh Oğuz, bu milletin kahraman şehit ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacağını ifade etti.

   Vali Oğuz; “Geçtiğimiz günlerde salonun yeterli olmaması nedeniyle sadece il merkezindeki şehit yakınları ve kahraman gazilerimizle birlikte olmuştuk, bu gün ise ilçe ve köylerimizdeki şehit yakınları ve kahraman gazilerimizle birlikteyiz.

   Her zaman şunu inanarak ve bilerek söylüyoruz; bu millet kendisine hizmet eden kahramanları asla unutmaz. Biz bu vatanın nasıl kazanıldığını çok iyi biliyoruz. Vatan sahibi olmak, devlet, bayrak, hürriyet sahibi olmak bir bedel ister. İşte o bedel uğruna aziz canını bu cennet vatan uğruna feda eden şehitlerimizi asla unutamayız.

     Şunu herkes bilmelidir ki bu soy elbette devam edecek. Bu millet ilelebet bağısızlığını, hürriyetini devam ettirecektir'' dedi.

   Türk Milletinin ulu bir çınar gibi olduğunu belirten Eski Garnizon Komutanı Necati Tekin; “Türk Milletinde ailesinde, sülalesinde şehidi olmayan yoktur. Onu için hepimiz şehit yakınlarıyız ve hepimiz gaziyiz” dedi.

  Isparta’da göreve başladığı ilk günde böyle anlamlı bir etkinliğe katılmaktan dolayı mutluluğunu ifade eden yeni garnizon Komutanı Kurmay Albay Mustafa Kurutmaz; “Gerçekten sizlerle beraber olmak benim için çok gurur verici, çünkü hepiniz birer kahraman şehit yakını ve gazilersiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da şehit yakınları ve gazilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Günaydın, ''Vatan toprağını korumak için şehit olan bu kahraman insanların yüzü suyu hürmetine güzel ülkemiz dimdik ayakta durmaktadır. Türk varlığı sizlerin sayesinde devam etmektedir'' dedi.

Ülkemizde rahat bir şeklide yaşayabiliyorsak bunun şehitlerimizin sayesinde olduğunu ifade eden Milletvekili Nevzat Korkmaz; “Eğer bugün biz millet olarak rahat nefes alabiliyorsak, birileri bu topraklar için nefes almaktan vazgeçtikleri içindir. Evet, o kahraman şehitlerimizin sayesinde bu millet nefes alıp vermeye devam etmektedir ve bu ilelebet böyle devam edecektir” dedi.

  Yapılan düzenlemelerle şehit yakınlarına yeni haklar verildiğini belirten Milletvekili Recep Özel; “Bizler sizleri özümüzden çok sevdiğimizi yapmış olduğumuz işlerle göstermekteyiz. Yapılan son düzenlemelerle ikinci yakınlarınıza iş imkanı sağlandı ve imkanlar ölçüsünde daha neler yapılabilir düşüncesiyle Sayın başbakanımız bunun gayreti içerisinde. İnşallah önümüzdeki dönemlerde ülke olarak daha güzel günlerimiz olacak” dedi.

Konuşmalardan sonra Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın misafiri olarak yemeğe katılan Şair-Sanatçı Ahmet Selçuk İlkan ‘Unutma’ adlı şiirini söyledi.

İftarın ardından şehit yakınları ve gazilere Kur'an-ı Kerim armağan edildi.

                                                               BOMBA32 FARKIYLA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR