19 Nisan 2018 Perşembe

  • 4,046 TL
  • 4,998 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 18°
ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

Balaman yine VETO yedi

Isparta Belediyesi'nin AK Partili eski Başkanı Hasan Balaman'a, mevcut İl Başkan'ı Nuri Uzaktaş'tan da veto geldi.

Isparta

 Siyasete AK Parti saflarında dönmek istediğini yakın çevresine söylediği iddia edilen Hasan Balaman’a, veto üzerine veto geliyor. Geçtiğimiz aylarda Isparta’ya gelen Başbakan yardımcısı ve partinin ağabeyi Bülent Arınç, 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimi'nde Hasan Balaman'ı aday göstermekle büyük hata yaptıklarını itiraf etmişti. Arınç: "Boşuna kaybetmedik. Millet oy vermek istedi. Biz 'istemiyoruz, verme dedik' şeklinde konuştu. Arınç, bu hatalarını 2014'te gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimi'nde telafi edeceklerini söyledi; "Gül yüzlü; Isparta’ya gül gibi bir aday çıkaracağız. Kusurumuzu affettireceğiz" dedi. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimi'nde o dönemki mevcut Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın tekrar aday gösterilmesinin 'hata' olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) en zirvesinden de onaylamıştı. İyi bir Belediye Başkanı Adayı olsa idi 2009 Mahalli İdareler Seçimi'ni Isparta’da kaybetmeyeceklerini anlatan Arınç, şu sözleri kullanmıştı: "İyi bir Belediye Başkanı Adayı koysaydık, sonuç böyle olmazdı. Doğrusu bu. Doğru söze nedir? Sadece alkışlanır. Biz boşuna kaybetmedik. Millet oy vermek istedi. Biz 'yok istemiyoruz, verme' dedik."

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2014 Mahalli İdareler Seçimleri'nde gül yüzlü, Isparta’ya gül gibi bir aday göstereceklerini de ifade ederek, "kusurumuzu bu şekilde affettireceğiz" dedi. 29 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde 2004- 2009 Dönemi Belediye Başkanı olan Hasan Balaman tekrar aday gösterilmişti. AKP, bu seçimi kaybetmişti. Şu anki Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday olmuş yüzde 38,7 oranında oy almıştı. Aldığı oy sayısı ise 40 Bin 759 olmuştu. AKP'nin II. kez aday gösterdiği Hasan Balaman ise yüzde 31,9'da kalmıştı. 33 Bin 476 oy alan Hasan Balaman AKP'ye yerel iktidarı kaybettirmişti. Belediye'de yerel iktidarı Hasan Balaman yüzünden kaybeden AKP, İl Genel Meclisi'ni ise kazanmıştı. Bu alanda Adalet ve Kalkınma Partisi, en yüksek oy oranına ulaşmıştı.

UZAKTAŞ NE DEDİ?

AK Parti Genel Merkezi tarafından İl Başkanlığına aday gösterilen ve oyların tamamına yakınını alarak, İl Başkanı olan Nuri Uzaktaş, kendisine verilen konuşma sırasında: “2007 - 2009 yıllarında İl Başkanlığı görevini sürdürdüm. Belediye Başkan aday adaylığı için istifa ettim. yerel seçimlerde halkımız bize oy vermek istedi, ancak biz bunu reddettik. Halka rağmen hiçbir şey yapamazsınız. Biz bir daha bu hataya düşmeyeceğiz” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR