21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,505 TL
  • 5,298 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BAKIN BAŞINA NELER GELMİŞ!!!

Lotodan 11 milyon TL kazanan hamal, parasının yarısını patronuna kaptırdı!

Isparta

Geçen ay Süper Loto'dan 11 milyon kazanan Edirneli hamalFuat Özdemir, yanında çalıştığı işadamının kendisini kandırarak parasının 5milyon 300 lirasını aldığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

 

Süper Loto'nun 9 hafta devrettikten sonra geçen 4 Eylül ’deyapılan çekilişte 6 bilen 2 kişiden biri olarak 11 milyon 345 bin 645 liraikramiye kazanan Edirneli hamal Fuat Özdemir, yanında çalıştığı iş adamıB.A.’nın kendisini kandırarak parasının 5 milyon 300 lirasını aldığını iddiaederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. B.A. ise kupona ortak olduklarınısöyledi. B.A.’nın hesabına aktardığı paradan 600 bin liralık bölümününçekildiği belirlenirken, kalan 4 milyon 700 bin lira için tedbir konuldu.

 

Edirne girişinde zirai alet, gübre ve tarım ürünleriticareti yapılan işyerinde hamal olan evli ve iki çocuk babası Fuat Özdemir, 4Eylül sabahı kent merkezine giden arkadaşından kendisi için 5 liralık SüperLoto oynamasını için verdi. Akşam saatlerinde arkadaşından kuponu teslim alanÖzdemir, aynı gün çekilen Süper Loto’nun sonuçlarına 3 gün sonra baktı.Rakamları kontrol eden Fuat Özdemir, büyük ikramiyenin çıktığı08-11-12-21-24-45 rakamlarının kuponunda olduğunu ve 22 milyon 681 bin liralıkrekor ikramiyenin iki ortağından biri olduğunu görünce sevinçten deliye döndü.

 

Kazandığı 11 milyon 345 bin 645 lirayı nereden nasılalacağını ve bu parayla ne yapması bilemeyen Fuat Özdemir, zirai aletler satanve yanında hamal olarak çalıştığı patronu B.A.’dan yardım istedi. B.A., birbanka şube müdürü ile Fuat Özdemir’i bir araya getirdi. Özdemir ardından daikramiyenin alınması için banka müdürüne vekalet verdi.

 

Milli Piyango İdaresi’nden 11 milyon 345 bin 645 liraikramiye, banka şube müdürü aracılığı ile alındı.

 

İkramiye alındıktan sonra iddiaya göre işadamı B.A., işçisiolan talihli Fuat Özdemir’e "Sen parayı iyi değerlendiremezsin. Paranın 5milyon 300 bin lirasını benim hesabıma yatıralım. Ben bu parayı işleteyim"dedi. Fuat Özdemir bu teklifi kabul ederken, paranın geri kalan bölümü olan 6milyon 45 bin 645 lira da kendi adına açılan hesaba yatırıldı.

 

Ancak başka kişilerle görüşen Fuat Özdemir, "Patronunseni kandırıyor olabilir. Paranı geri iste, kendin değerlendir" demesiüzerine şüpheye kapıldı. Patronuna giden Özdemir, B.A.’dan hesabına yatırdığıparayı kendisine iade etmesini istedi.

 

’KUPON ORTAKTI’

 

İşadamı B.A., kupona ortak olduklarını söyleyerek, kendihesabına yatırılan parayı Özdemir’e geri vermedi. Bunun üzerine hamal FuatÖzdemir, polise başvurarak patronu hakkında şikayetçi oldu.

 

Polise ifade veren B.A., Süper Loto kuponuna ortakolduklarını, bu nedenle ikramiyenin 5 milyon 300 bin liralık bölümünü aldığınısöyledi.

 

Polis, talihli Fuat Özdemir’in şikayeti ve B.A.’nınifadesinin yer aldığı soruşturma dosyasını, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’nagönderdi. Savcılık dosyadaki ifade ve delillere göre B.A.’nın hesabınaaktardığı paradan 600 bin liralık bölümünün çekildiğini tespit etti. Mahkemekararı ile hesapta kalan 4 milyon 700 bin lira için ise tedbir konuldu.Soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

bojuware 201

22 Ekim 2014 Çarşamba 20:16

Şanş denen olgunun allah tarafından sana verilmesi. Sizler olmasanız çakallar aç kalır Başçalanlar siyaset yapamaz. Ayakkabı kutuları dolmaz. Başçalanların velinimetisiniz.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR