22 Nisan 2018 Pazar

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 20°
ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BAKAN ZEYBEKÇİ: 16 NİSAN YENİ BİR ZAFER OLACAK

BAKAN ZEYBEKÇİ: 16 NİSAN YENİ BİR ZAFER OLACAK

Isparta

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Isparta’da AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Şubat ayı Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Toplantıda yeni anayasa değişikliği hakkında konuşan Bakan Zeybekçi,“Hayır diyenler, 100 sene boyunca CHP bu memlekette iktidara gelemez onu görüyorlar. Onlara önerimiz şu. Bu getirdiğimiz sistemin herkese faydası olur.CHP’ye de faydası olur. Bu milleti gütmek isteyen yönetmek isteyen o CHP o ucu bırakacak sol uçtan kopacak ortaya gelecek, makule gelecek. Anaya değişikliği AK Partinin değil milletin meselesidir” dedi.

BAKAN : 16 NİSAN YENİ BİR ZAFER OLACAK

Kürsüye son olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi çıktı.Bakan Zeybekçi, anayasa değişikliği süreciyle ilgili “Bugün ki yetkisiyle cumhurbaşkanı istemese bırakın bakanları, müsteşarları, genel müdürleri siz il müdürünü bile atayamazsınız. Ve hiçbir hesapta soramazsınız. Dolayısıyla Cumhurbaşkanının bugünkü yetkileri çok daha fazla” dedi. Türkiye’nin nereden nereye geldiğini ve 16 nisan’da niçin evet demesi gerektiğini ekonomik örneklerle açıklayan Bakan Zeybekçi, “Türkiye’de toplanan 100 liralık verginin 88 lirası faize gidiyordu tefeye gidiyordu. Millet 3 kasım’da yeter dediği andan itibaren bu memleket nereden nereye geldi. Bugün Türkiye’de toplanan 100 liralık verginin 11 lirası faize gidiyor da Cumhurbaşkanımız başımızda demediğini bırakmıyor. Geçenlerde açıkça söyledi. Bu faizle ilgili hükümetle aynı görüşte değilim dedi” diye konuştu.

Bakan Zeybekçi şöyle konuştu.

Anaya değişikliğiyle artık kim gelirse gelecek yüzde 51 ile gelecek. Endişe etmeye gerek yok. Korkacak hiçbir şey yok. Dünyanın 16’ncu büyük ekonomisi Türkiye’nin bütün bankaları Avrupa’daki 25 ülkenin bankalarından daha sağlıklı. Bütçe açığında en iyisiyiz. Konuşanlara bakmayın.Siz milletin adamlarını dinledin. Türkiye’de endişe edilecek hiçbir şey yok.Hedef 2023 durmak yok yola devam. Yeni Anayasa meselesi AK Parti’nin değil milletin meselesidir. Bütün partililerin meselesidir. Bu milletin mensubuyum diyen herkesin meselesidir. Genel seçimler var da AK Partiye oy istemiyoruz. Ne istiyoruz? Yeni bir sistem diyoruz. Buna niye karşı çıkıyorsunuz diye soruyoruz, kem, küm, cek, cak, fakat, ancak. Bunların kendinden umudu yok biz bu yüzde 51’i göremeyiz ondan karşı çıkıyorlar. Türkiye’nin yüzde 75’i milliyetçi muhafazakar sağ dediğimiz bir çoğunluk. Şimdi sen kalkmışsın böyle bir sistemle Türkiye’de siyaseti normalleştiriyorsun. Ötekiler şunu görüyor.100 sene boyunca CHP bu memlekette iktidara gelemez onu görüyorlar. Onlara önerimiz şu. Bu getirdiğimiz sistemin herkese faydası olur. CHP’ye de faydası olur. Bu milleti gütmek isteyen yönetmek isteyen o CHP o ucu bırakacak sol uçtan kopacak ortaya gelecek, makule gelecek. Tabii bu birkaç dönem alacak ama bunun onlara da faydası olacak. Böyle uçlarda yer arayan Kemal Kılıçdaroğlu gibi liderlerden kurtulacak. Değerli kardeşlerim anayasa değişikliği millete iyi gelecek. Bakın 16 nisan yeni bir 15 temmuz’dur. 15 Temmuz gecesi dolu gibi üzerimize kurşun yağdırılırken biz oradaydık. Genel kurmayın önünde helikopterle taranırken bu milletin evlatları o tanklarla ezilirken bizde meclise girmeye çalışırken genelkurmayın çatısından üzerimize kurşun yağdırdılar. Onun için 16 Nisan büyük bir fırsattır. 15 temmuz nasıl ki dünyada bir demokrasi zaferi olarak tarihe geçti 16 nisan da inşallah muassır medeniyet yolculuğunda arkasına bakmadan koşanların günü olacak. Bir daha durmaksızın koştukları gün olacak”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hayır

12 Şubat 2017 Pazar 20:58

Isparta ülkücüsü olarak sonuna kadar hayır. Bahçelininde tahtı sallanıyor.

İlteriş

11 Şubat 2017 Cumartesi 20:31

Kazanan kim olacak göreceğiz... hayır diyoruz ısparta milliyetçisi olarak...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR